Gdzie najtaniej kupić Xbox One?

Kamil_D

Świeżak
Świeżak
Cześć wszystkim, na wstępie zaznaczę, że jeszcze nie zapoznałem się z forum, jak tylko wrócę z pracy obiecuję je przejrzeć :) Przejdźmy do rzeczy, chcę kupić bratu na Święta Xbox One i tu pojawia się kilka pytań - jaki zestaw jest najbardziej opłacalny i gdzie go kupić? Na razie bez Kinect, ma być konsola, pad (lub dwa?) i jakaś/ieś gry. Dzieciak jeszcze się nie zdecydował jaka gra, ale ja już teraz wiem, że musi być Wiedźmin 3 i coś dla niego :-D Są jakieś sklepy gdzie dostanę najtaniej takie zestawy czy to raczej kwestia promocji w losowych sklepach z elektroniką? Przed Świętami myślicie, że będą jakieś promocje lepsze niż aktualnie?
Tak abstrahując od meritum tematu, XOne to dobry wybór dla 10-latka? Myślałem nad PS4, ceny prawie takie same, ale podobno gry są droższe na PS4, no i XOne ma kompatybilność gier z X360.
 

BialyGTi

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Jesli cie interesuje to kolega ma prawie nowa . Uzywana moze z 30 godz i lezy tylko ja wyciera z kurzu nie korzysta z niej bo ma ps4 i na niej gra . cena naprawde bardzo fajna konsola jeszcze na gwarancji
 

Kamil_D

Świeżak
Świeżak
Jesli cie interesuje to kolega ma prawie nowa . Uzywana moze z 30 godz i lezy tylko ja wyciera z kurzu nie korzysta z niej bo ma ps4 i na niej gra . cena naprawde bardzo fajna konsola jeszcze na gwarancji
Czemu nie gra na One? Jeszcze się nie zdecydowałem czy PS4 czy One, opinie są bardzo rozbieżne.

EDIT: Tak w ogóle to jest jaka jest różnica pomiędzy XOne a Xone S? Warto dołożyć do S?
 
Ostatnia edycja:

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Czemu nie gra na One? Jeszcze się nie zdecydowałem czy PS4 czy One, opinie są bardzo rozbieżne.

EDIT: Tak w ogóle to jest jaka jest różnica pomiędzy XOne a Xone S? Warto dołożyć do S?
Taka, że konsola jest mniejsza, ma odtwarzacz filmów 4k ;p To już od Ciebie zależy czy warto dokładać czy nie. Ja bym wybrała XO, a nie ryż (PS4).

http://xboxforum.pl/threads/czy-kupilbys-jeszcze-raz-xo.139923/page-8#post-1301493

Swoją drogą to konsoli z Wieśkiem w zestawie nie znajdziesz już. Gry będziesz musiał dokupić sobie osobno, bo musiałby być mega cud, żeby trafić na gry, które chcesz do konsoli mieć. Kinecta sobie odpuść, lepiej kupić za to kolejną grę niż ten bezużyteczny gadżet. Pamiętaj, że do XO S tak czy siak żeby podłączyć Kinecta to trzeba mieć specjalny adapter za 170zł także nie jest to wcale tanie jak doliczysz jeszcze koszt Kinecta. Do XO Fata nie trzeba, podpinasz i grasz. Tak czy siak na Kinecta nie wychodzą już żadne gry, a te co wyszły to i tak garstka, pewnie z 10 pozycji max. Raczej szukaj gołej konsoli z padem i dokup gry, które chcesz. No chyba, że znajdziesz zestaw z grą, którą brat będzie chciał i będzie to opłacalne to weź z grą ;)
 
Ostatnia edycja:

Tincu

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Cześć wszystkim, na wstępie zaznaczę, że jeszcze nie zapoznałem się z forum, jak tylko wrócę z pracy obiecuję je przejrzeć :) Przejdźmy do rzeczy, chcę kupić bratu na Święta Xbox One i tu pojawia się kilka pytań - jaki zestaw jest najbardziej opłacalny i gdzie go kupić? Na razie bez Kinect, ma być konsola, pad (lub dwa?) i jakaś/ieś gry. Dzieciak jeszcze się nie zdecydował jaka gra, ale ja już teraz wiem, że musi być Wiedźmin 3 i coś dla niego :-D Są jakieś sklepy gdzie dostanę najtaniej takie zestawy czy to raczej kwestia promocji w losowych sklepach z elektroniką? Przed Świętami myślicie, że będą jakieś promocje lepsze niż aktualnie?
Tak abstrahując od meritum tematu, XOne to dobry wybór dla 10-latka? Myślałem nad PS4, ceny prawie takie same, ale podobno gry są droższe na PS4, no i XOne ma kompatybilność gier z X360.

Ostatnio była fajna cena na konsole z Wysp - brata namówiłem na zakup nowej z dwoma grami (bo Elite się już skończyły jak zobaczyłem promocje - a chciałem go na to namówić, miałbym pada dla siebie za fajną cenę ;) ), zostawiając Forzę Motorsport 6, sprzedając Forzę Horizon 3, za konsolę zapłacił ok. 700 zł - nówka sztuka, gwarancja po zarejestrowaniu ponad dwa lata - moim zdaniem możesz troszeczkę poczekać na podobne okazje, bo za granicą często są podobne promocje (mam na myśli rózne oddziały sklepów Microsoftu - wysyłka wtedy jest za darmo do Polski, trwa kilka dni, brat na konsolę czekał 4 dni robocze) - zbliża się czarny piątek, Mikołaj i Święta i myślę, że Microsoft gdzieś zrobi znowu fajne promocje...

Na marginesie szkoda ze polski oddzał tak nie potrafi ustawić cen by było warto, chore jest, że taniej wychodzi kupno sprzętu za granicą z przesyłką do Polski niż w Polsce :D
 

Forysek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Pewnie w Saturnach lub Media Markt będą rzucać jakimiś mega promocjami jak co roku
 

szyszek2121

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ja na twoim miejscu celowałbym jednak w używki ;) No i oczywiście że XONE a nie PS4 !
 

BialyGTi

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Nie gra bo kupil konsole zeby pograc w Tomb raidera halo5 i costam jeszcze . On woli ps4 i kazda gre kupuje na konsole od sony . Jak bedziesz chcial cos wiedziec wiecej o XO to pisz do Turin
 

Kamil_D

Świeżak
Świeżak
A jeszcze raz zapytam, opłaca się dołożyć do Xbox One S? To różni się tylko wyglądem i lepszym obrazem od Fata? Zobaczę w ogóle różnicę na starym LCD 32"?

EDIT: Przepraszam za pytanie z cyklu "setny raz", ale jakie gry to konieczne must-have'y, oprócz Wiedźmina 3? :D Swoją przygodę na grach skończyłem na Skyrim i to też po bardzo długiej przerwie od gier.
 
Ostatnia edycja:

BialyGTi

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Napewno tomb raider polecam halo 5 forza horizon 2,3 zalezy co lubisz . S ma tylko inny wyglad roznicy w obrazie nie zauwazysz wiec szkoda dokladac
 

EL335

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Opłaca się dołożyć do konsoli Xbox One S. Dlaczego? Ponieważ konsola jest 40% mniejsza od zwykłego Xbox'a One, odtwarza filmy/wideo w jakości 4K, posiada napęd Ultra HD Blu-ray (nawet PlayStation 4 Pro go nie posiada) + z UHD Blu-ray również można odtwarzać filmy w 4K.
Oraz chyba najważniejsza zmiana: Microsoft zdecydowało się bardzo lekko podkręcić parametry konsoli S, więc możesz liczyć, że w pewnych momentach gdzie konsola jest obciążona obliczeniami pojawi się 5-8 klatek na sekundę (FPS) więcej niż na zwykłym Xbox'ie One. Niby niewiele, ale płynność lekko wzrasta.
Na LCD 32" możesz zobaczyć te różnice, oprócz tych z rozdzielczością 4K oczywiście ;)
Jakie gry prócz Wiedźmina 3? Hm... To oczywiście zależy od upodobań... np. seria Halo jest całkiem ok.

EDIT: Oooo tak! Seria Tomb Raider obowiązkowo! :D
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Chyba użytkownik z posta wyżej za bardzo poszedł w bajki :D Na zwykłym TV nie ma żadnych różnic w grafice, mam zwykły TV i XO S także wiem co mówię (wcześniej miałam fata). Gry też szybciej nie działają także to wyżej to same bajki. A te cudowne 4k to nie żadne czyste 4k tylko skalowanie do tej rozdziałki. Jedyne gry, które działają w tym 4k to GOW 4 i FH3, żadne inne nie ;) Jeśli nie zamierzasz zmieniać TV na taki z 4k to daruj sobie dokładanie do konsoli, bo i tak różnic nie zobaczysz ;)
 

pluto26

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Zgadzam się z kuleczka91 miałem taki sam dylemat i wybrałem FAT elite wersję dysk 1T hybryda no i pad elite dla fanów strzelanek rewelacja ceny elite już są w granicach 1399 zł.

Wysłane z mojego LG-H736 przy użyciu Tapatalka
 

EL335

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Chyba użytkownik z posta wyżej za bardzo poszedł w bajki :D Na zwykłym TV nie ma żadnych różnic w grafice, mam zwykły TV i XO S także wiem co mówię (wcześniej miałam fata). Gry też szybciej nie działają także to wyżej to same bajki. A te cudowne 4k to nie żadne czyste 4k tylko skalowanie do tej rozdziałki. Jedyne gry, które działają w tym 4k to GOW 4 i FH3, żadne inne nie ;) Jeśli nie zamierzasz zmieniać TV na taki z 4k to daruj sobie dokładanie do konsoli, bo i tak różnic nie zobaczysz ;)
No fakt kuleczka91, trochę poszłam w bajki. Nie chodziło mi o grafikę. Jednak to prawda, że Microsoft bardzo lekko podkręcił parametry. Oczywiście nie jakoś kolosalnie! Nie ujrzymy gry z 30 FPS nagle w 60 FPS! Oraz te wzrosty to TYLKO w wybranych grach. Jak wspomniałam są to bardzo małe wzrosty wydajności i tylko czasami w niektórych momentach, w niektórych grach. Nie mam tu na myśli, że na FAT'cie będzie np. 30 FPS w jakimś momencie gry, a na S będzie 35 FPS. Większość gier jest zablokowanych na 30 FPS, więc chodziło mi tylko o to, że to lekkie podkręcenie pomoże utrzymać te 30 FPS i tak to bardzo rzadko.
I tak to 4K nie jest czyste, bo skalowane :)
Mówiąc o 4K nie mówiłam tutaj głównie o grach, ale o odtwarzaniu filmów i wideo ;)
Sama mam FAT'a i nie pchnę się do kupienia XO S, bo Xbox Scorpio może być lepszym wyborem :)
Główny plus XO S to chyba to, że jest 40% mniejszy.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Główny plus XO S to chyba to, że jest 40% mniejszy.
To jedyny plus, reszta wszystko to co na FAT :D Ja zmieniałam konsolę tylko z powodu wyglądu, bo podoba mi się biała slimka, a tak nie widzę innych różnic. Wg mnie nie warto dopłacać do Ski mając zwykły TV. Zresztą kto w Polsce kupuje filmy w 4k żeby oglądać je na konsoli, jak u nas biadolą, że gry za drogie, a co dopiero dać kasę na film gdzie w jego cenie masz już grę/dwie :D
 

EL335

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Wracając do tematu posta autora:
Nie używasz telewizora który obsługuje rozdzielczość 4K, ale chcesz mieć 40% mniejszego Xbox'a, wybierz Xbox One S.
Jeżeli stawiasz na klasyczny wygląd Xbox'a oraz chcesz mieć szybki dysk SSHD który skraca czas ładowana gry, wybierz Xbox One Elite.
Chcesz wydać jak najmniej pieniędzy, wybierz Xbox One. (Dostępne są zestawy sama konsola 500 GB dysk już za około 1000 zł)

Na początku napisałeś:
Myślałem nad PS4, ceny prawie takie same, ale podobno gry są droższe na PS4, no i XOne ma kompatybilność gier z X360.
Wybór zależy tutaj od Ciebie. Co do ceny gier na platformę PS4 to tutaj wszystko zależy oczywiście od gry. Obie konsole mają złe i dobre strony.
Kompatybilność gier z Xbox'a 360 jest bardzo fajną funkcją, ponieważ poszerza to bibliotekę gier. Ma to również swoje wady, głównie techniczne i ogólne np. często może się zdarzyć, że masz pobraną grę na Xbox'a 360 na Xbox'ie One działającą we wstecznej kompatybilności i próbujesz uruchomić ją kiedy konsola jest w trybie Offline, wtedy konsola poprosi cię o połączenie się z Xbox Live. Oczywiście nie zawsze, bo czasami można grać bez internetu w gry z X360 na XO.
 
Ostatnia edycja:

pluto26

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Jak planujesz kupno gier cyfrowych to nawet nie myśl o 500GB minimum to 1T.

Wysłane z mojego LG-H736 przy użyciu Tapatalka
 

zapsu28

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie wiem po ile chodzą One, ale ja kupiłem One S w zestawie z Battlefield 1, 3 miesiące Gold i miesiac EA za 1273 zł w emag.pl, sprzedałem Battlefield 1 za 180, Golda za 50, czyli konsola mnie wyszła około 1050 zł. Wg mnie tanio.

Sam sprzęt jest fajny, po przesiadce z PS4 wrażenia na plus :)

Zasadniczo gra sie tak samo, lecz kompatybilność wsteczna i multimedia robią robotę. Wreszcie film z cda to nie jest problem. Tak samo audioCD czy treści z pendrive. Miazga:)

Fakt faktem w związki z premiera PS4 pro ceny PS4 zwykłych spadły, przez co mam plan za kilka miesięcy kupić PS4 żeby ograć exy których nie zdążyłem jak Uncharted 4, Horizon czy Last Guardian.

Co ważne, dzięki kompatybilności wstecznej ogram Call od Duty 2! Dla mnie mega sprawa bo ta gra to legenda dla mnie:)
Tylko gdzie ja kupić w pudełku...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

EL335

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jak planujesz kupno gier cyfrowych to nawet nie myśl o 500GB minimum to 1T.
Można podłączyć dysk zewnętrzny do Xbox'a. Dlatego taniej wyjdzie jeśli kupi 500 GB i później osobny dysk, ponieważ można takie kupić bardzo tanio o dużej pojemności ;)
 

pluto26

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Ale pisze gdzie kupić najtaniej, to raczej o dolozeniu do dysku zewnętrznego nie myśli a to kolejne 100ki.

Wysłane z mojego LG-H736 przy użyciu Tapatalka
 

Do góry Bottom