1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Gdzie powinienen znajdować się laser podczas odczytu?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez bartez61, Listopad 12, 2011.

1. bartez61

bartez61 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! Jestem tu nowy i mam do Was bardzo ważne dla mnie pytanie.
    Otóż w moim X'ie pojawił się problem "Otwórz napęd" (Open Tray). Czyściłem już laser i ogólnie cały napęd z zalegającego się kurzu ale nadal nie pomogło. Wyczytałem na tym forum że pomocna może być gumka recepturka. Wiem że chodzi o to żeby ograniczyć ruch lasera który wyjeżdżając za daleko nie odczytuje płyty i widzi ją jako pustą. Tylko żeby założyć tą gumke to potrzebuje od Was dowiedzieć sie w którym dokładnie miejscu ma znajdować się "oczko" lasera kiedy czyta gierke. Poniżej wstawiłem fotke. Nie jest to fotka wykonana przeze mnie (znalazłem ją tu na tym forum). Czy podczas czytania płyty laser ma znajdować się w tym samym miejscu jak na fotce? Bo u mnie podczas odczytu jest bliżej środka płyty. Na czerwono zaznaczyłem miejsce gdzie w moim napędzie znajduje sie oczko lasera podczas czytania.

Bardzo prosze o udzielenie mi porady na ten temat, bo juz naprawde nie wiem co robić. Z góry dziękuje.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Szumotal71

Szumotal71 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wrocław
    Dokładnie po drugiej stronie. Teraz laser zasłania Ci płytka i nie będzie odczytywać żadnych płyt. Przesuń ją w stronę tacki i będzie działać.

4. bartez61

bartez61 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki wielkie za odpowiedź. Czyli oczko lasera powinno znajdować się gdzieś w tym miejscu co zaznaczyłem na zdjęciu na zielono??
    Napisałeś że laser zasłania mi płytka, a to nie czasem tak powinno być, bo przecież laser ma czytać z pod płyty. Jeżeli się myle to przepraszam ale tak średnio znam się na tym. Dla mnie samo rozkręcenie konsoli jest sukcesem :)

Czekam na odpowiedź.

5. bartez61

bartez61 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nagrałem filmik, który pokazuje jak pracuje mój napęd (dokładniej laser) bez płyty i wczytując płyte. Czy ruchy lasera które widać na tym filmiku są normalne czy może zachowuje się on nie tak jak powinien?? Pytanie kieruje do bardziej doświadczonych na tym forum.

X360 Benq "Otwórz Napęd" (Open Tray). Pomocy! - YouTube

Sory za jakość filmu ale nie mam do nagrywania nic lepszego niż kamera w telefonie.
    Dodam jeszcze że mam napęd Benq z 2007 roku. Wyczyściłem już laser, prowadnice i ogólnie cały napęd ale dalej błąd "Open Tray" :-(

6. KamileQ

KamileQ Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Wieliczka
    Zmien laser.

Sent from my X8 using Tapatalk :)

7. Szumotal71

Szumotal71 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wrocław
    Miałem dokładnie ten sam problem - z tym, że u mnie za jakimś dziesiątym, piętnastym razem napęd zaczął czytać płytę. Chwila szukania na YT - znalazłem ten fillm: XBOX 360 HowTo Repair: DVD Disc Drive: Open Tray Error - YouTube - przesunąłem dokładnie, jak ten typ i od tamtej pory normalnie działa. Możesz zrobić też takie zabiegi, jak on - lecz, gdy to nie pomoże, czeka Cię wymiana lasera.

8. bartez61

bartez61 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zrobiłem już wszystko co wyczytałem na tym forum i oglądnąłem na YT, lecz dalej to samo, więc chyba jednak zostaje mi ostateczny wybór - czyli wymiana lasera. Tylko że tu właśnie na forum wyczytałem że wymiana samego lasera to załatwienie sprawy na góra 3 miesiące i lepiej by było wymienić cały napęd. Co o tym sądzicie? Mam takie jeszcze pytanie. Tak sobie myśle - mam nie używany dwuletni napęd do kompa - czy nie dało by rady wziąść lasera z tego napędu i wrzucić do napędu X'a. Może to głupie i niemożliwe ale wole rozwarzyć wszystkie możliwości nim wybule za nowy napęd ponad 100zł + 70zł przeróbka na nowo.

9. domingta

domingta Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Chyba wyczytałeś, że kalibracja lasera to sposób na 3 miesiące. Jak wymienisz laser na nowy to masz taki sam nowy laser jak byś miał w nowym napędzie. Awarii musiałoby doznać coś innego. Poza tym jak zmienisz cały napęd musisz go sflashować firmware ze swoim kluczem, jak tego nie potrafisz będziesz musiał dodatkowo zapłacić. Więc wymień laser i nie *******.

10. pac-x-onix

pac-x-onix Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    udało Ci się to naprawić? mam to samo.

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
Wczytywanie...

Poleć forum