1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Gdzie te rekordy Black Ops 2?

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Mnih, Grudzień 5, 2012.

1. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz

Activision nie chwali się wynikami tegorocznej odsłony swojej hitowej serii tak, jak to miało miejsce wcześniej. Raczej nie przez skromność.
    [Aktualizacja: No i właśnie się pochwaliło]

Aktualizacja:

A jednak wszystko po staremu. Activision poinformowało właśnie, że dotarcie Black Ops 2 do miliarda zarobionych dolarów zajęło 15 dni. O jeden mniej, niż w przypadku Modern Warfare 3. Piekło nie zamarzło, koniec świata odwołany.

Treść oryginalnego wpisu:

To prawda, że Black Ops 2 zaliczyło rekordowe otwarcie, zarabiając dla wydawcy 500 milionów dolarów w 24 godziny. Wcześniejszy rekord należał zresztą do poprzedniej odsłony Call of Duty. Choć i z nim jest coś dziwnego. Nie zauważyłem tego, ale serwis 1UP wyłapał, że rok temu Activision chwaliło się zarobkami dnia otwarcia w USA i Wielkiej Brytanii. W przypadku Black Ops 2 mowa jest o zarobkach na całym świecie.

Michael Pachter sugeruje, że ta "reszta świata" to około 25% ogólnej sprzedaży dla serii Call of Duty. Gdyby tak było, oznaczałoby to, że Black Ops 2 niekoniecznie musiało zostawić Modern Warfare 3 w tyle, jeśli chodzi o sprzedaż w dniu premiery.

W tym roku zabrakło jeszcze drugiego uderzenia Activision - wyniku po tygodniu sprzedaży. Przy okazji Modern Warfare 3 firma chwaliła się zarobkami powyżej 775 milionów dolarów. Kilka dni później dowiedzieliśmy się, że do przekroczenia miliarda dolarów, grze wystarczyło 16 dni. Od premiery Black Ops 2 minęło ich już 22 i wciąż nie słychać o przebiciu tej granicy.

Pamiętajcie, że Modern Warfare 3 pomimo swoich rekordów, w ogólnym rozrachunku sprzedało się gorzej, niż pierwsza część Black Ops. Skoro w tym roku Activision już na początku nie może chwalić się lepszymi wynikami, to nie zdziwiłbym się, gdyby i tym razem gra sprzedała się gorzej od swojej poprzedniczki (która z kolei sprzedała się gorzej od wcześniejszej części). Zresztą nawet mający dostęp do danych, o których nam się nie siło CEO Take-Two - Strauss Zelnick - powiedział w zeszłym tygodniu grupie inwestorów i analityków, że najnowsze Call of Duty nie sprzedaje się tak dobrze, jak poprzednia edycja.

Nie oznaczałoby to jeszcze końca świata, bo przecież i tak mówimy o poziomie sprzedaży niedostępnym dla innych gier. Dla mnie nie byłaby to też wielka niespodzianka. Uważam się za fana serii, ale Black Ops 2 nie wykorzystało potencjału i nie doskoczyło do poziomu wcześniejszych części, o czym pisałem w recenzji.

Gra ma też gorszą średnią w agregatorze Metacritic, niż Modern Warfare 3 i pierwsze Black Ops.

Mam nadzieję, że da to trochę do myślenia szefostwu Activision, ale i tak jest więcej, niż pewne, że za rok Call of Duty znów powróci, by ścigać się na rekordy z poprzednimi częściami serii.

źródło: Gdzie te rekordy Black Ops 2? [Aktualizacja: wywołaliśmy wilka z lasu]

2. Lotnik421 Xbox One

3. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    No i po aktualizacji wszystko jasne... Ale z ocenami się nie zgodzę, dla mnie BO II jest dużo lepszą grą niż MW3.

4. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    rekordy przyjdą, jak pociski które wystrzeliłem w gościa tydzień temu na demolce, do niego dolecą..

3 użytkowników lubi ten post.
  5. xaero15041987

xaero15041987 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wałbrzych
  6. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Ahh, odezwała się osoba która jedyne doświadczenie z Black Opsem 2 ma z YouTube'a z filmików dodanych przez 'BF3fanzzzz'. Zapewniam Cię kolego - żadnych lagów w tej grze nie ma - cały czas są pięknie trzy, lub cztery kreski pingu. I z moich obserwacji wynika, że jakoś ciężko w tej grze o 'przewagę hosta' - mojego kolegę często wybiera na hosta, a jednak jakoś statów 167:0 nie ma, ba - wręcz przeciwnie, chyba gra się lepiej gdy się nie ma hosta :D To cieszy, bo ta 'przewaga' była szczególnie widoczna w pierwszej części Black Ops. Trochę można tej grze zarzucić, ale w kwestii lagów absolutnie racji nie masz. Wracaj do Borderlands 2.

A co do rekordu - chyba nikt zaskoczony nie jest, co rok to rekord. Ja mój egzemplarz miałem już w dniu premiery, więc się do tego rekordziku przyczyniłem, i w ogóle nie żałuje wydanych pieniędzy - gra jest bardzo dobra, więc i rekord zasłużony. Niemniej jednak, mam nadzieję że seria CoD zrobi sobie mały odpoczynek, i zrobi wielkie pierd*lnięcie wraz z nadejściem nowej generacji. Serii, twórcom, i portfelom graczy wyjdzie to na dobre.

3 użytkowników lubi ten post.
  7. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Ja jednak wolę, żeby Treyarch usunął to swoją super technologię o nazwie "Lag Compensation" z Black Ops II, bo co to za frajda z gry, że gra mnie przypadkowo wybierze na hosta, a potem co się okazuje w trakcie meczu, przeciwnicy widzą mnie 1s wcześniej niż ja ich. Fajna równowaga, bez kitu. Żeby naprawić multi w BOII, mają dwie opcje:

a) Usuwają Lag Compensation i zostaje jak dawniej (Wolę jak jeden koleś ma przewagę niż 6-osobowa lub 9-osobowa drużyna przeciwna widząca mnie 1s wcześniej niż ja ich)
    b) Wprowadzają dedykowane serwery.

Jak można się domyślić, żadnego z podpunktów nie spełnią. Osobiście następnego CoDa kupuję, gdy będą dedyki (Myślę, że w Black Ops XIV powinni już je wprowadzić).

1 osoba to lubi.
  8. kufer111

kufer111 Banned

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zdolny Śląsk
    na dedykowane serwery na pewno ich stać,ale poco??,taka p********ka dla mało wymagających graczy.ech

9. Hiszpan3lek

Hiszpan3lek Banned Użytkownik

Polubienia:
    67
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Benidorm
    Nieeeee, serwery dedykowane nieeeeeee.
    Zrobia takie glupoty jak w bf3 jak gralem. Pierw byly niestabilne czyli wywalalo mnie zgry a potem dali aktualizacje i dali kidsom robic serwery, brawo. Zabijesz admina dedyka i kick+ban ;) Albo swoje durne reguly jak na bf3, smieszne.

2 użytkowników lubi ten post.
  10. TheDarkKnight

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Dokładnie. Admin/admini byliby nietykalni. No chyba że dedykowane serwery w postaci oficjalnych serwerów Activision + naprawienie lag compensation i mamy multi miód.

11. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Nie wiem gdzie Wy mieliście te niestabilne serwery w BF3, no ale spoko. I jeszcze na dodatek wolicie grać w CoDa na hostach. Spoko x2. Tak wiem, Halo 4 też opiera się na hostach, ale tam przynajmniej nawet na lagach da się ubić gościa, a przede wszystkim nikt mnie nie widzi 10 minut wcześniej niż ja przeciwnika.

12. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Jeżeli dla Ciebie bezproblemowa rozgrywka jest śmieszna to nie wiem czego Ty pragniesz? Jak się gra na dziwnych serwerach to może i tak jest (nie wiem, może w CS'ie), a ile razy admini byli ciśnięci na BF3 i nic nie robili z tego powodu... I od razu uprzedzam odpowiedź, nie - nie wywalało mnie z gry, serwery od początku są stabilne.

EDIT: Żeby nie było offtopicu, to zastanawiam mnie czy te wyniki sprzedaży są na pewno autentyczne ;)

13. PokerFacowaty

PokerFacowaty Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Polska
    Ja wczoraj gierczyłem w BO na PC i myślę że BO 2 też może być spoko, chociaż, nie hetujcie proszę, myślę że BO 2 bym nie kupił, a jeśli już to dla Zombie i po części dla multi. Nie wiem jaki jest singiel w BO 2, ale w BO był fajny, ale to pewnie dlatego że to był 1 FPS w którego grałem, bo potem wszystkim się nie podobał.

14. Wyindywidualizowany

Wyindywidualizowany Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Sala Samobójców :D
    No to już wiem dlaczego prawie nie mogę nikogo zabić w Black Ops 2. Jak prawie zawsze jestem hostem - najgorsze staty w meczu. W poprzedniej odsłonie COD pomimo niedociągnięć grałem o wiele lepiej. Moi znajomi na XBL którzy mają lipne nety grają o wiele lepiej ode mnie. Nie chcę się chwalić czy coś ale moje średnie ratio w poprzednich częściach to mniej więcej 2,00. Mają tyle kasy niech wprowadzą serwery dedykowane - i lagi się skonczą i będzie koniec zmodowanych lobby.

15. kufer111

kufer111 Banned

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zdolny Śląsk
    se chyba jaja robisz chyba,te dusigrosze nic z tym nie zrobią bo po co??,fani kupią,za rok bedziesz pisał to samo,już nielicząc wkurw.ienia przez lewe hosty miód poprostu miód-prwyatniedla mnie to coroczne g.wno jest,sie nadajo fany

16. TheDarkKnight

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Czytam drugi raz i za cholere nie moge sie domyśleć o co Ci chodzi... Czy nie zrobią - zobaczymy. Są skąpi ale pomarzyć można?

1 osoba to lubi.
  17. Hiszpan3lek

Hiszpan3lek Banned Użytkownik

Polubienia:
    67
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Benidorm
    Moze teraz juz tak nie jest, oczywiscie tez zalezy od serwera bo nie zawsze admini to niedorostki. Ale rowniez jak mowilem o regulach, np kieedys jak gralem przyklad jednego serwera: Sniperka BEZ lunety x12. Nastepny przyklad: Zakaz shotgunow. I nastepny: SMAW/RPG only for vehicles. No prosze was, gra to gra po to jest ten sprzet by go uzywac a nie mnie ograniczac. Fakt moze jest to denerwujace tak jak np. quickshoty w bo2 ale taka jest gra i tak musimy grac... Widac tylko ja mialem problemy z serwerami ze wywalalo mnie do menu o_O
    Edit:
    Tak ogladam filmiki z PC jak graja na aftermatch i mapki wygladaja ladnie, musze przyznac ze to im sie udalo ;)

18. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    jak Call of Duty wróci do 2WŚ to i ja wrócę do tej gry i od niej nie odstąpię a póki nie zdecydują się na powrót to ja będę omijał szerokim łukiem CODA ( tak przez mnie kochanego ) niestety ;/

19. xaero15041987

xaero15041987 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wałbrzych
    K0TAKU ja nie jestem fanem BF3 a w COD gram od pierwszego MW i puki co w BO2 gra sie najgorzej szczegulnie z lag Compensation.

20. veins

veins Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    36
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
    Odp: Gdzie te rekordy Black Ops 2?

Dla mnie to jest czysty chwyt marketingowy. Ludzie coraz częściej dają się nabrać z powodu własnej zazdrości i braku samookreślenia własnych potrzeb i preferencji. Jeżeli ktoś coś ma, to ja też muszę to mieć. Albo: nie wiem co kupić, to wezmę to, co znajomi. Skoro kolejny COD tak dobrze się sprzedaje i bije kolejne rekordy, to musi byč najlepszą grą na świecie. A wszyscy wiemy (nawet fanboje), że tak nie jest...
    Jest dobry, ale nie AŻ tak.
    Znajomy ostatnio miał problem z wyborem jakiegoś fajnego FPS'a. Z racji tego, że często z ziomkami na "splicie" gra, poleciłem mu BO2. On akurat właśnie tego potrzebuje, chociaż mogłem mu wcisnąć, że BF, albo MoHW są teraz na topie i musi któregoś z nich kupić...

Ps. Pewnie mnie zaraz zjecie za sygnaturę... ^^

Wysyłane z mojego LG-P700 za pomocą Tapatalk 2

21. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Haha, a pisałem że te wyniki sprzedaży mogą być kręcone :D

•• Call of Duty się stacza