1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

gdzie zapisuja sie save

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez hanzobozzpl, Lipiec 30, 2016.

1. hanzobozzpl

hanzobozzpl Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    witam. sprzedalem swoja xbox one i przenioslem wszystkie gry na dysk zewnetrzny. gdzie znajduja sie save bo wybierajac plik z moim gametagiem nie moge tego skopiowac tylko moge to skasowac. nie chce poprostu stacic save. konsole mudsze wyslac w pn gosciowi

2. Lotnik421 Xbox One

3. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3213
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر
    -_-
    Save'y są w chmurze... olej to co jest na HDD...

4. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1234
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jak grałeś online to kopia zapisów jest na serwerach gorzej jak w coś grałeś offline.

5. p_bladek

p_bladek Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Krzychu, wszystko powinno zapisywać w chmurze, a jak nie w chmurze to skopiował całosć razem z grą, no stress.

6. krzys1190

Polubienia:
    1234
    Punkty za osiągnięcia:
    113

Na dysku z XO są tylko gry i DLC, do profilu i save nie ma dostępu.

7. p_bladek

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    A spotkałeś się by czegoś nie zapisał w chmurze. Ja zmieniałem dysk i profil z save został na starym i jakoś nie potraciłem postępów.

8. krzys1190

Polubienia:
    1234
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Pytanie tylko czy gdy gramy offline to się w tle aktualizuję ?

9. elgato

elgato Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Leszno
    Kwesta svae gier to porąbana sprawa na XO... gorzej już być nie mogło...

Wyobraźcie sobie Panowie, że przeszliście już 400 gier... logiczne jest więc, że wszystkich nie możecie mieć zainstalowanych, a w dodatku połowę płyt sprzedaliście- nie macie ich....

Jak już wcześniej tez sobie wyjaśniliśmy- USUNIĘCIE GRY NIE USUWA SAVE Z DYSKU... on tam jest [testowałem: byłem offline wiec save nie poszedł w chmurę. usunąłem grę, zainstalowałem... save był nadal]. więc usuwacie gry, a save zostają na dysku nadal.. i tak się gromadzą i gromadzą, zabierają miejsce.

Po 2 latach dochodzicie do wniosku: :"zrobię sobie porządek z sejwami". I co? NIE MOŻECIE, bo save z gier są niewidocznie dla użytkownika, jeżeli gra nie jest zainstalowana na dysku.

ktoś z Was mógłby rzec, że mam udać sie do SYSTEM->MAGAZYN PAMIĘCI-> WYCZYŚĆ GRY ZAPISANE LOKALNIE. nawet jeżeli ta opcja usuwa save z gier to wypierdzieli mi wszystkie... a ja chciałbym sam zdecydować które zatrzymać. I co... jestem w czarnej D?

Na X360 było wszystko jasne. po odinstalowaniu gry nadal miałem podgląd wszystkich save- tu ta opcja została mi zabrana- dla mnie dramat.
    Tym bardziej że nie chcę grać online: mam neta limitowanego i te wszystkie pie***ne aktualizacje zeżarłyby mi cały transfer... a będąc online nie pograsz nie instalujac aktualek.
    jednym słowem- na tym polu xbox nie ma nawet czego szukać w porównaniu do Ps4

I jeszcze jedno: co to znaczy granie online [ w kwestii save}. Wielu z Was pisze, że save synchronizują sie z chmurą gdy gracie w daną grę. ja z kolei doczytałem, że synchro naszych stanów gier następuje za każdym razem gdy tylko konsola połączy się z siecią.. czyli nie trzeba grać w forze by save z forzy się zsynchronizował.

nadia2610 i krzys1190 lubią to.
  10. sp7foy

sp7foy Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Skierniewice
    Teraz taka moda na świecie, żeby użytkownik miał tylko dwie opcje: Zapłać lub Używaj.
    Każda inna bardzo boli producenta.
    Dyskusje o kulawym sofcie to temat na całe forum a nie tylko jeden wątek.

PS: Ale nie martw się, Google od dwóch lat nie potrafi GPSa obsłużyć w swoich mapach. Też dla wygody użytkownika.

11. p_bladek

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    A jaki problem po tych X latach zrobić fabryczne konsoli/sformatować dysk. Porządek na dysku a save w chmurze. Spróbuj, ja tak gram na 2 konsolach na przemian i save mam w chmurze.

12. krzys1190

Polubienia:
    1234
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Tak czy owak powinien być jakiś menadżer do zarządzania save na klocku, mógł by być nawet przez www.

elgato lubi to.
  13. elgato

elgato Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Leszno
    a taki problem ze nie mam całkowicie kontroli nad save z gier. Cześć chcialbym mieć lokalnie a nie w chmurze znow caly śmietnik. Ani lokalnie ani w chmurze nie kontrolujesz zawartości...

Inna sprawa: Ile miejsca przysługuje nam w chmurze?
    a co jak chmura siądzie lub mi neta wywali na dłuższy czas? Wiem, że wymyślam, ale brak zwyklego menedżera stanów gier jakiego posiada KAŻDA, NAWET NAJPROSTSZA KONSOLA jest nie do przyjęcia.

btw: Gdzie można w Microsofcie dopadać swoje uwagi odnośnie konsolki?

pozdrawiam z Leszna

Ostatnia edycja: Sierpień 15, 2016
  14. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1863
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Tragizujesz tak jakby te save z gry nie wiadomo ile miejsca Ci zabierały z dysku. Przeglądając bibliotekę swoich gier w 90% przypadkach gra ważyła ledwo 1kb, czasem nawet mniej, coś więcej to było ok 287kb. Z tych gier lepszych, które zajmują na dysku po ok 60Gb zapis zajmował tylko 8mb i 12mb więc no masakrycznie dużo miejsca, aż mi braknie na gry przy takim zajmowaniu dysku przez zapisy ;p

15. krzys1190

Polubienia:
    1234
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nie patrz na to ile zajmuje gra bo na dysku jest kilka partycji i prawdopodobnie save są na systemowej razem ze screenach, nagraniami wideo itd.

Tak czy owak miejsca na save na pewno nie zabraknie, prędzej zabraknie miejsca na gry ;-)

16. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1863
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nie o to chodzi. Po prostu chciałam tylko przekazać, że te lepsze gry mają trochę większy plik save, od tych pierdołowatych, który wg mnie i tak jest mały patrząc po jego rozmiarze. Więc tragizowanie że ma sie mało miejsca przez te gromadzenie się zapisów gier na dysku mnie bawi :p

17. a_team

a_team Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Katowice
    Tak czytam o tych save'ach i dla mnie to też jest trochę porąbane :) Bardziej się martwię, jak serwer jakiś padnie, bo nikt za to nie beknie a my zostajemy bez save'ów :D Ja osobiście też lubię wszystko kitrać na pendrive czy HDD, bo zauważam, że na X360 niektóre DLC już są w ogóle niedostępne i szukaj wiatru w polu :) Z save'ami kiedyś też tak może być :)

Wczytywanie...

Poleć forum