gdzie zapisuja sie save

hanzobozzpl

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
witam. sprzedalem swoja xbox one i przenioslem wszystkie gry na dysk zewnetrzny. gdzie znajduja sie save bo wybierajac plik z moim gametagiem nie moge tego skopiowac tylko moge to skasowac. nie chce poprostu stacic save. konsole mudsze wyslac w pn gosciowi
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
-_-
Save'y są w chmurze... olej to co jest na HDD...
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jak grałeś online to kopia zapisów jest na serwerach gorzej jak w coś grałeś offline.
 

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Jak grałeś online to kopia zapisów jest na serwerach gorzej jak w coś grałeś offline.
Krzychu, wszystko powinno zapisywać w chmurze, a jak nie w chmurze to skopiował całosć razem z grą, no stress.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Krzychu, wszystko powinno zapisywać w chmurze, a jak nie w chmurze to skopiował całosć razem z grą, no stress.


Na dysku z XO są tylko gry i DLC, do profilu i save nie ma dostępu.
 

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak


Na dysku z XO są tylko gry i DLC, do profilu i save nie ma dostępu.
A spotkałeś się by czegoś nie zapisał w chmurze. Ja zmieniałem dysk i profil z save został na starym i jakoś nie potraciłem postępów.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Pytanie tylko czy gdy gramy offline to się w tle aktualizuję ?
 

elgato

Użytkownik
Użytkownik
Kwesta svae gier to porąbana sprawa na XO... gorzej już być nie mogło...

Wyobraźcie sobie Panowie, że przeszliście już 400 gier... logiczne jest więc, że wszystkich nie możecie mieć zainstalowanych, a w dodatku połowę płyt sprzedaliście- nie macie ich....

Jak już wcześniej tez sobie wyjaśniliśmy- USUNIĘCIE GRY NIE USUWA SAVE Z DYSKU... on tam jest [testowałem: byłem offline wiec save nie poszedł w chmurę. usunąłem grę, zainstalowałem... save był nadal]. więc usuwacie gry, a save zostają na dysku nadal.. i tak się gromadzą i gromadzą, zabierają miejsce.

Po 2 latach dochodzicie do wniosku: :"zrobię sobie porządek z sejwami". I co? NIE MOŻECIE, bo save z gier są niewidocznie dla użytkownika, jeżeli gra nie jest zainstalowana na dysku.

ktoś z Was mógłby rzec, że mam udać sie do SYSTEM->MAGAZYN PAMIĘCI-> WYCZYŚĆ GRY ZAPISANE LOKALNIE. nawet jeżeli ta opcja usuwa save z gier to wypierdzieli mi wszystkie... a ja chciałbym sam zdecydować które zatrzymać. I co... jestem w czarnej D?

Na X360 było wszystko jasne. po odinstalowaniu gry nadal miałem podgląd wszystkich save- tu ta opcja została mi zabrana- dla mnie dramat.
Tym bardziej że nie chcę grać online: mam neta limitowanego i te wszystkie pie***ne aktualizacje zeżarłyby mi cały transfer... a będąc online nie pograsz nie instalujac aktualek.
jednym słowem- na tym polu xbox nie ma nawet czego szukać w porównaniu do Ps4


I jeszcze jedno: co to znaczy granie online [ w kwestii save}. Wielu z Was pisze, że save synchronizują sie z chmurą gdy gracie w daną grę. ja z kolei doczytałem, że synchro naszych stanów gier następuje za każdym razem gdy tylko konsola połączy się z siecią.. czyli nie trzeba grać w forze by save z forzy się zsynchronizował.
 

sp7foy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Teraz taka moda na świecie, żeby użytkownik miał tylko dwie opcje: Zapłać lub Używaj.
Każda inna bardzo boli producenta.
Dyskusje o kulawym sofcie to temat na całe forum a nie tylko jeden wątek.

PS: Ale nie martw się, Google od dwóch lat nie potrafi GPSa obsłużyć w swoich mapach. Też dla wygody użytkownika.
 

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Kwesta svae gier to porąbana sprawa na XO... gorzej już być nie mogło...

Wyobraźcie sobie Panowie, że przeszliście już 400 gier... logiczne jest więc, że wszystkich nie możecie mieć zainstalowanych, a w dodatku połowę płyt sprzedaliście- nie macie ich....

Jak już wcześniej tez sobie wyjaśniliśmy- USUNIĘCIE GRY NIE USUWA SAVE Z DYSKU... on tam jest [testowałem: byłem offline wiec save nie poszedł w chmurę. usunąłem grę, zainstalowałem... save był nadal]. więc usuwacie gry, a save zostają na dysku nadal.. i tak się gromadzą i gromadzą, zabierają miejsce.

Po 2 latach dochodzicie do wniosku: :"zrobię sobie porządek z sejwami". I co? NIE MOŻECIE, bo save z gier są niewidocznie dla użytkownika, jeżeli gra nie jest zainstalowana na dysku.

ktoś z Was mógłby rzec, że mam udać sie do SYSTEM->MAGAZYN PAMIĘCI-> WYCZYŚĆ GRY ZAPISANE LOKALNIE. nawet jeżeli ta opcja usuwa save z gier to wypierdzieli mi wszystkie... a ja chciałbym sam zdecydować które zatrzymać. I co... jestem w czarnej D?

Na X360 było wszystko jasne. po odinstalowaniu gry nadal miałem podgląd wszystkich save- tu ta opcja została mi zabrana- dla mnie dramat.
Tym bardziej że nie chcę grać online: mam neta limitowanego i te wszystkie pie***ne aktualizacje zeżarłyby mi cały transfer... a będąc online nie pograsz nie instalujac aktualek.
jednym słowem- na tym polu xbox nie ma nawet czego szukać w porównaniu do Ps4


I jeszcze jedno: co to znaczy granie online [ w kwestii save}. Wielu z Was pisze, że save synchronizują sie z chmurą gdy gracie w daną grę. ja z kolei doczytałem, że synchro naszych stanów gier następuje za każdym razem gdy tylko konsola połączy się z siecią.. czyli nie trzeba grać w forze by save z forzy się zsynchronizował.
A jaki problem po tych X latach zrobić fabryczne konsoli/sformatować dysk. Porządek na dysku a save w chmurze. Spróbuj, ja tak gram na 2 konsolach na przemian i save mam w chmurze.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Tak czy owak powinien być jakiś menadżer do zarządzania save na klocku, mógł by być nawet przez www.
 

elgato

Użytkownik
Użytkownik
A jaki problem po tych X latach zrobić fabryczne konsoli/sformatować dysk. Porządek na dysku a save w chmurze. Spróbuj, ja tak gram na 2 konsolach na przemian i save mam w chmurze.
a taki problem ze nie mam całkowicie kontroli nad save z gier. Cześć chcialbym mieć lokalnie a nie w chmurze znow caly śmietnik. Ani lokalnie ani w chmurze nie kontrolujesz zawartości...

Inna sprawa: Ile miejsca przysługuje nam w chmurze?
a co jak chmura siądzie lub mi neta wywali na dłuższy czas? Wiem, że wymyślam, ale brak zwyklego menedżera stanów gier jakiego posiada KAŻDA, NAWET NAJPROSTSZA KONSOLA jest nie do przyjęcia.

btw: Gdzie można w Microsofcie dopadać swoje uwagi odnośnie konsolki?

pozdrawiam z Leszna
 
Ostatnia edycja:

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Tragizujesz tak jakby te save z gry nie wiadomo ile miejsca Ci zabierały z dysku. Przeglądając bibliotekę swoich gier w 90% przypadkach gra ważyła ledwo 1kb, czasem nawet mniej, coś więcej to było ok 287kb. Z tych gier lepszych, które zajmują na dysku po ok 60Gb zapis zajmował tylko 8mb i 12mb więc no masakrycznie dużo miejsca, aż mi braknie na gry przy takim zajmowaniu dysku przez zapisy ;p
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
...które zajmują na dysku po ok 60g...p
Nie patrz na to ile zajmuje gra bo na dysku jest kilka partycji i prawdopodobnie save są na systemowej razem ze screenach, nagraniami wideo itd.

Tak czy owak miejsca na save na pewno nie zabraknie, prędzej zabraknie miejsca na gry ;-)
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Nie patrz na to ile zajmuje gra bo na dysku jest kilka partycji i prawdopodobnie save są na systemowej razem ze screenach, nagraniami wideo itd.

Tak czy owak miejsca na save na pewno nie zabraknie, prędzej zabraknie miejsca na gry ;-)
Nie o to chodzi. Po prostu chciałam tylko przekazać, że te lepsze gry mają trochę większy plik save, od tych pierdołowatych, który wg mnie i tak jest mały patrząc po jego rozmiarze. Więc tragizowanie że ma sie mało miejsca przez te gromadzenie się zapisów gier na dysku mnie bawi :p
 

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Tak czytam o tych save'ach i dla mnie to też jest trochę porąbane :) Bardziej się martwię, jak serwer jakiś padnie, bo nikt za to nie beknie a my zostajemy bez save'ów :D Ja osobiście też lubię wszystko kitrać na pendrive czy HDD, bo zauważam, że na X360 niektóre DLC już są w ogóle niedostępne i szukaj wiatru w polu :) Z save'ami kiedyś też tak może być :)
 

krzysiekki

Świeżak
Świeżak
Witam żeby nie robić nowych postów tu piszę mam pytanie konsola xbox posiada 2 konta moje i syna konto rodzinne, i teraz jak gram na swoim koncie to wszystkie zapisy są aktualne działają gram od ostatniego zapisu, a teraz jak syn gra na swoim koncie żadna gra mu nie zapisuje Save'y niby tam coś jest do zapisu ale po ponownym uruchomieniu konsoli każda gra idzie od nowa ??? coś nie tak z ustawieniami ???" konsola nowa 2 tygodniowa"
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Witam żeby nie robić nowych postów tu piszę mam pytanie konsola xbox posiada 2 konta moje i syna konto rodzinne, i teraz jak gram na swoim koncie to wszystkie zapisy są aktualne działają gram od ostatniego zapisu, a teraz jak syn gra na swoim koncie żadna gra mu nie zapisuje Save'y niby tam coś jest do zapisu ale po ponownym uruchomieniu konsoli każda gra idzie od nowa ??? coś nie tak z ustawieniami ???" konsola nowa 2 tygodniowa"
A o jaką grę u syna konkretnie chodzi? Nie przypadkiem Auta 2 z golda?
 

krzysiekki

Świeżak
Świeżak
A o jaką grę u syna konkretnie chodzi? Nie przypadkiem Auta 2 z golda?
No nie akurat tej gry nie mam ale np zoo rycin, LEGO Batman
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
No nie akurat tej gry nie mam ale np zoo rycin, LEGO Batman
To dziwne, bo normalnie gra się zapisuje w chmurze MS i na dysku konsoli, więc powinno wszystko normalnie działać. Może ktoś inny będzie miał jakiś pomysł.
 

Do góry Bottom