GGBuild 0.33 czyli nowy kernel pod RGH+ Dash Launch v2.25 już jest !!!!

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

ZiK

Użytkownik
Użytkownik
Witam zamierzam zakupić Xecuter CoolRunner gdy tylko będzie możliwość cena około 70zł, przesyłka +/- 30zł może był by ktoś chętny aby tez zakupić i podzielić się kosztami wysyłki?
Bede zamawial na dniach z chin matrixy jakbys chcial. Idzie UPSem wiec bedzie w tydzie na miejscu. Jak cos to pisz.
 

baleron466

Użytkownik
Użytkownik
Tą przeróbką można osiągnąć wszystko co takiemu, jak powiedziałeś laikowi który tylko gra, potrzeba do szczęścia.
Kompletnie zhakowana konsola, która odpala gry wrzucone bezpośrednio na dysk z pendrive, dysku usb lub w inny możliwy sposób. Konsole takie obsługują prawie każdy dysk a nie tylko kupowane za drogą kasę od MS
Bez bawienia się z płytami, przerabiania napędu co pół roku jak wyjdą nowe zabezpieczenia, wypalania i kombinowania. Ściągasz grę na kompie i wrzucasz na dysk konsoli.
Oprócz tego uruchamiasz wszystkie DLC i inne ****rele, których nie odpalisz mając sflaszowany tylko napęd. Halo Reach które kiedyś wyciekło na długo przed premierą dało się wtedy odpalić tylko na zhackowanej konsoli. Do tego dochodzą emulatory innych starszych konsol, różne programiki, hakowanie gier np to :)
http://www.xbox360iso.com/soul-calibur-4-t482221.html
I kto wie co oni jeszcze nie wymyślą
A co do Freestyledash to zobacz to od 6 minuty i 30 sek :p
FreeStyle 2.0 RC1 - Homebrew NXE Dash For JTAG Hacked Xbox 360 - Overview - YouTube
Wybierasz sobie grę z menu gier które masz na dysku i grasz
Jeszcze tylko troszeczkę poczekać aż serwisy zaczną oferować tego typu przeróbki w dobrej cenie
Czy na XBOXie z RGH można odpalać gry bezpośrednio z jakiegoś zewnętrznego 2.5" HDD na USB (czyli zwykły zewnętrzny dysk) czy jednak podłączyć go do konsoli zamiast dysku firmowego i dopiero po przegraniu na niego odpalać gry?
Rozważam zrobienie samemu tej przeróbki, z lutownicą jestem jako-taki. Pytanie - czy lutownicą trafo nie uwalę jakiegoś scalaka (z powodu tego, że to trafo - czyli prąd). Czy lepiej to zrobić jakąś grzałko-lutownicą?
Też myślę, czy opłaca mi się inwestować w sprzęt (glitch-chip, programator NANDa i kabel JTAG) czy komuś to zlecić...
jakie są minusy rozwiązania "zlecenie komuś" (oprócz ceny,która i tak pewnie będzie porównywalna z tym jakbym sam robił +/- oczywiście)?
Czy raz przerobiona konsola nie będzie wymagała np. update'u ggbuild'a (obecnie wersja 0,33)?
Czy jeśli ją już przerobię to drugi raz programatora NAND i kabla JTAG użyję.....jak mi ten xbox wyzionie ducha i będę musiał przerabiać inny egzemplarz...
Wiem już , że np. FreeStyleDash updateuje się ze sticka.
 

jonny2003

Użytkownik
Użytkownik
Z tego co wiem to w obu przypadkach można odpalać gry i z dysku wewnętrznego i zewnętrznego.
Co do lutowania to jednak lepiej zostawić to fachowcom. Na razie może jest drogo, ale wydaje mi się że jeszcze z tydzień, może 2 i ofert będzie multum bo każdy szanujący się serwis konsol będzie oferował tą przeróbkę tak samo jak spora część domorosłych "flaszowaczy". Więc ceny spadną. Lepiej zapłacić parę zł niż zwalić sobie konsolę, łatwo można przegrzać coś lub przez przypadek połączyć jakieś ścieżki i będzie lipa. No i z tego co wiem to Jtag raz zrobiony nie potrzebuje update`u bo jest tylko po to żeby umożliwić odpalanie własnego kodu, a potem wszystkie updaty dasha są tylko programowe.
 

baleron466

Użytkownik
Użytkownik
Z tego co wiem to w obu przypadkach można odpalać gry i z dysku wewnętrznego i zewnętrznego.
Co do lutowania to jednak lepiej zostawić to fachowcom. Na razie może jest drogo, ale wydaje mi się że jeszcze z tydzień, może 2 i ofert będzie multum bo każdy szanujący się serwis konsol będzie oferował tą przeróbkę tak samo jak spora część domorosłych "flaszowaczy". Więc ceny spadną. Lepiej zapłacić parę zł niż zwalić sobie konsolę, łatwo można przegrzać coś lub przez przypadek połączyć jakieś ścieżki i będzie lipa. No i z tego co wiem to Jtag raz zrobiony nie potrzebuje update`u bo jest tylko po to żeby umożliwić odpalanie własnego kodu, a potem wszystkie updaty dasha są tylko programowe.
\

Tak też sądziłem, to bardzo dobrze. Po wstępnym rozeznaniu tematu jednak skłaniam się właśnie w stronę zlecenia tej roboty. Zwykła (dużawy grot) lutownica trafo, trzęsące się ręce... ;) za duże ryzyko no i brak czasu na przemielenie takiej ilości informacji...
Dzięki za odpowiedź.
 

pamelab

Banned
Ją kupić?
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Temat zamykam bo same boty reklamujące aukcje zza granicy tu piszą. Proszę się rozejść do właściwych tematów i działów.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom