1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Głośne wentylatory

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez klusek16, Czerwiec 15, 2012.

1. klusek16

klusek16 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witam mam dostałem starego xboxa z końca 2007 roku na płycie zephyr i problem jest taki że wentylatory cały czas chodzą na max . Są bardzo głośne i mi to przeszkadza. Rozkręciłem konsole i wtyczka 3 pinowa od wentylatorów jest normalnie wpięta w swoje miejsce nie widać żeby coś było przerabiane wiecie może w czym jest problem?

2. Lotnik421 Xbox One

3. majster323

majster323 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
  4. klusek16

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Tak pasta była wymieniona a wentylatory stratują już z maksymalną prędkością więc nie jest to problem z przegrzewaniem. Może ktoś przerobił jakoś konsole żeby wentylatory dostawały cały czas 12v albo jakiś element sterujący napięciem się uszkodził tylko nie widzę żadnych zmian na płycie. Maił ktoś kiedyś taką sytuacje?

5. majster323

majster323 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Konsola wchodzi normalnie do dash`a?
    Wentylatorami steruje ANA/HANA, która dostaje sygnał odnośnie temperatury z czterech różnych czujników: GPU, CPU, RAM i płyty głównej. Także przyczyn takiego zachowania może być sporo...

6. klusek16

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Raczej tak włączałem ja kilka razy dopiero i za każdym razem botowała się normalnie. A czy gdyby był problem z czujnikiem temperatury w którymś z wymienionych układów np przez problem z lutami to nie było by tak że konsola wyświetlałaby błąd z przegrzaniem ? Macie może jakiś schemat do płyty zephyr może jest coś przerobione/uszkodzone za układem hana jakiś tranzystor sterujący albo coś takiego.

7. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Zobacz czy od spodu ktoś nie zrobiłem obejscia na tranzystorze żeby chodziły na maxa.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

8. invisible

invisible Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    U mnie kiedys, gdy bawilem sie plyta glowna pojawilo sie cos podobnego. Sprawdzalem miernikiem punkty i jakims cudem spowodowalem spiecie. Od tamtej pory wiatraki chodzily ciagle na maksymalnych obrotach. Okazalo sie, ze poszedl jakis kondensator. Rozwiazaniem bylo jego odnalezienie i wymiana, badz podlaczenie 2 kabli z wiatrakow (uziemien) do innego zrodla zasilania o obnizonym napieciu. Skorzystalem z tej drugiej opcji podlaczajac sie pod bodajze 9V. Dzieki temu wentylatory chodzily na 65-70% swoich mozliwosci i bylo w sam raz, nie za szybko, nie za wolno. Ogolnie nie przeszkadzala mi ich kulltura pracy.

9. klusek16

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Już jest ok uszkodzony był tranzystor sterujący mail przebicie miedzy emiterem a bazą dobrze że nie uszkodził hana wlutowałem zwykłego bd140 i wiatraki zwolniły w poniedziałek kupie jakiś zamiennik i będzie ok. Dzięki i pozdrawia

10. klusek16

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Nie edytuje ostatniego posta żeby było widać że napisałem w temacie.
    A mam takie pytanie jak jest z regulacją obrotów, na trym tranzystorze sterowany on jest chyba prądem im większy prąd na bramce to proporcjonalnie większe napięcie na kolektorze wie ktoś czy tak to jest? I jak zmienia się napięcie na wentylatorach do ilu stopni musi nagrzać się cpu i gpu żeby napięcie zaczęło się zmieniać?

Wczytywanie...

Poleć forum