1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Głośnik 5.1, a Xbox 360

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez oliwa309, Grudzień 24, 2009.

1. oliwa309

oliwa309 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Witam!

Planuję kupić głośniki 5.1 do mojego X360, głównie do gier, czasem do filmów i muzyki.

Najbardziej przypadły mi do gustu Creative 6160.

Mam telewizor SAMSUN LE26R i oczywiście X360.

Jak się to wszystko podłącza? Czy w telewizorze muszą być jakieś specjalne wejścia?

Pozdrawiam!

2. Lotnik421 Xbox One

3. karo7384

karo7384 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
  4. oliwa309

oliwa309 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Warszawa
  5. neoandrew

neoandrew XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jak to w tv ? Chyba podłączasz x'a to głośników ?
    Jeśli twój tv nie przekazuje dźwięku 5.1 dalej, gdzieś na jakimś wyjściu to musisz sobie kupić przejściówkę do x'a, ale w czym jest problem pewno myślisz, a no w tym, że od kiedy jest hdmi to producenci sobie bimbają, bo standardowa sytuacja jest taka:
    podłączasz x'a do tv przez hdmi, w hdmi leci oczywiście 5.1, tv zazwyczaj daje nam tylko 2.0, i tu bajer tv nie przekazują tego dźwięku 5.1 z hdmi gdzieś dalej na jakieś wyjście, jest zazwyczaj tylko jedno wyjście 5.1 jeśli w ogóle jest i jest to wyjście optyczne.

Tak więc pamiętaj, żeby głośniki miały wejście optyczne, a tv musi mieć takie wyjście i przekazywać przez nie 5.1 jeśli podłączasz do niego x'a przez hdmi, jeśli masz jakiś wypasiony tv to być może wyjść będziesz miał więcej i być może jakieś inne.

Jeśli natomiast masz zwykły tv bez hdmi, to musisz mieć do x'a kabel co z tyłu na wtyczce gniazda ma wyjście optyczne, są też chyba kable z optycznym jako osobnym kablem.

Ta więc podsumowując upewnij się, że tam gdzie będziesz podłączał 5.1 jest OPTYCZNE bo tak czy siak musi być dla 5.1

6. karo7384

karo7384 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Dobre będą

7. oliwa309

oliwa309 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Warszawa

Mam TV i Xboxa 360.

X360 mam podłączonego do TV przez HDMI i dźwięk leci z głośników telewizora.

Więc mam zrobić inaczej? Podłączyć głośniki do X'a? Jaki to jest wtyk?

8. euro

euro Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    kupujesz audio adapter podłączasz go do x, a głośniki kabelem optycznym do tego adaptera

9. oliwa309

oliwa309 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Zdecydowałem jednak kupić głośnik 2.1, tylko nie wiem, które wybrać.
    Przypadły mi do gustu Creative T20. Polecacie jakieś tak do około 250 zł.?

10. Pablooo88

Pablooo88 V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Jest masa lepszych...

Popatrz na głośniki firmy Genius - gniotę te z Logitecha i Creative

11. tinOFbeer

tinOFbeer Banned Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Breslau
    mialem kiedys przyjemnosc sluchac taki zestaw 2.1, niepamietam jaki to model ale wiem, ze byl czteroczesciowy i powiem, ze gral bardzo dobrze.

12. maclogan

maclogan Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Shiojiri
    Ja mam taki zestaw : głośniki Yamaha NS-50 NSP60 ( są świetne i nie drogie ) a do tego amplituner Yamaha HTR-6040 i subwoofer aktywny Onkyo SKW-204 . Myślę że taki ( lub nieco tańszy) zestaw porządnych głośników daje całkiem niezłą jakość do grania . Głośniczki typu "komputerowe" raczej średnio lub wcale nie nadają się do "słuchania" gry . Sam dawno temu korzystałem z zestawu 5.1 Creativa ( nie pamiętam modelu ) ale kiedy znajomy zaprosił mnie do siebie i włączył grę ( dżwięk ) na podobnym zestawie Yamahy mało z fotela nie spadłem , przy dobrym sprzęcie czujesz jakbyś był w środku akcji a nie 100 metrów dalej .
    P.S. Co do połączenia ja mam tak : HDMI z konsoli do amplitunera ( dżwięk i obraz ) i HDMI do TV LCD ( obraz )

13. neoandrew

neoandrew XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    No to jeśli chcesz 5.1 to na tv powinieneś mieć wyjście optyczne 5.1, które potem podłączasz do głośników, które mają stacyjkę/amplituner z wejściem optycznym 5.1. Sprawdź w instrukcji tv, czy jeśli podłączone jest hdmi to tam na pewno na optycznym jest dźwięk 5.1 przekazywany z tegoż hdmi, jeśli tak to pozostaje Ci zakup głośników 5.1 z wejściem optycznym i powinno chodzić.

Jeśli jednak mimo wszystko wolisz 2.1 to sobie poradzisz bez porad, szczerze mówiąc to nawet polecam Ci 2.1, bo montując 5.1 lepiej kupić amplituner + głośniki, dzięki amplitunerowi znikają Ci problemy z różnymi złączami i optyka no i pasuje do każdych głośników, tak więc jeśli nie masz w planie kupna amplitunera to nie inwestuj w 5.1.

I koniecznie nie ograniczaj się tylko do creative, jest wiele lepszych głośników.

14. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
Wczytywanie...

Poleć forum