Głośniki 5.1 i HD

kolek5

Użytkownik
Użytkownik
Witajcie.
Mam problem. Ostatnio dostałem głośniki do Xboxa Pioneer 5.1. Xboxa mam podłączonego do TV przez HDMI. Problem jest w tym że te głośniki trzeba podłączyć kablem cyfrowym z takim kablem do Xboxa <http://allegro.pl/item398027538_oryginalny_kabel_xbox_360_vga_hd_av_fvat_przecena.html>

Co zrobić żebym mógł mieć sygnał HD i głośniki w systemie 5.1 jest jakiś sposób? Pomóżcie!!!
 

papux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Głośniki 5.1 i HD

Po pierwsze jeśli używasz kabla komponentowego to głośniki zewnętrzne podłączasz kablem optycznym do amplitunera.

Jeśli używasz HDMI wtedy podłączasz w szeregu kablem HDMI>>HDMI IN amplituner>>HDMI OUT amplituner>>HDMI IN TV.
Jeśli posiadasz telewizor SAMSUN lub złącze HDMI 1.3 jest jeszcze prościej gdyż możesz podłączyć je w systemie Anynet+ (czytaj google).
jeśli telewizor posiada AUDIO OUT również możesz pod amplituner podłączyć tym wyjściem.

Innej możliwości nie ma
 

kolek5

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Głośniki 5.1 i HD

Moje głośniki to Pioneer HTS-GS1. Chcę je podłączyć tak żeby mieć dźwięk 5.1 a nie stereo. Xboxa mam podłączonego przez HDMI.
 

dodonr1

Świeżak
Świeżak
Ja chciałbym się podłaczyc do tematu, a mianowicie mam amlituner RX-V465 Yamaha, TV Samsung LE 40 650B full HD, podłączyłem HDMI z Xbox 360 do HDMI IN amplitunera i z amplitunera do TV tez HDMI. Mam problem w tej konfiguracji obraz się "tnie" lub całkiem zanika i powstaje czarny ekran a dźwiek chwilami ginie. Dzieje się tak na grach nowych i sarych bez róznicy. Czy może macie sugestie co moze być przyczyna i jak to zjawisko wyeliminować, moze jakaś inna konfiguracja podlączenia
 
M

MaverickPL

Guest
Witajcie.
Co zrobić żebym mógł mieć sygnał HD i głośniki w systemie 5.1 jest jakiś sposób? Pomóżcie!!!
Przeciez masz w tych glosnikach wejscia cyfrowe z tylu. Wpinasz kabel optyczny z jednej strony w xboxa z drugiej w wejcie w glosnikach i tyle.
Przejzales instrukcje obslugi? Bo ja znalazlem rozpiske tylnych wejsc w 10 sek przy pomocy gugla

Ja chciałbym się podłaczyc do tematu, a mianowicie mam amlituner RX-V465 Yamaha, TV Samsung LE 40 650B full HD, podłączyłem HDMI z Xbox 360 do HDMI IN amplitunera i z amplitunera do TV tez HDMI. Mam problem w tej konfiguracji obraz się "tnie" lub całkiem zanika i powstaje czarny ekran a dźwiek chwilami ginie. Dzieje się tak na grach nowych i sarych bez róznicy. Czy może macie sugestie co moze być przyczyna i jak to zjawisko wyeliminować, moze jakaś inna konfiguracja podlączenia
Bo zapinacie te amplitunery "po drodze" sygnalu video, a potem sie dziwicie ze wszystko sie pierniczy. Zwlaszcza przy tanich applitunerach.
Po pierwsze, zapnij kabel HDMI z xboxa do TELEWIZORA.
Po drugie, jesli twoj TV przepuszcza Audio zapiete przez HDMI, to zapnij audio z TV do amplitunera kablem cyfrowym. (SPDIF/optycznym)
Jesli nie przepuszcza (niektore puszczaja np tylko stereo jesli zrodlo sygnalu to HDMI a nie DVBT) to zapnij kabelm cyfrowym/optycznym xboxa do amplitunera.

I tyle, dzwiek masz zapiety do amplitunera, obraz do tv... wszystko dziala i jest jak byc powinno.

ps. Ja to nigdy nie pojde "z duchem czasu i mody". Marketoidzi wymyslaja takie wynalazki zeby "ulatwic zycie ludziom" a ci potem siedza na forach i zastanawiaja sie dlaczego cos nie dziala tak jak powinno.... ano dlatego ze ktos postanowil poprawic to co jest dobre... ale to taka mala dygresja.
 

Dragon_2009

Użytkownik
Użytkownik
Ja chciałbym się podłaczyc do tematu, a mianowicie mam amlituner RX-V465 Yamaha, TV Samsung LE 40 650B full HD, podłączyłem HDMI z Xbox 360 do HDMI IN amplitunera i z amplitunera do TV tez HDMI. Mam problem w tej konfiguracji obraz się "tnie" lub całkiem zanika i powstaje czarny ekran a dźwiek chwilami ginie. Dzieje się tak na grach nowych i sarych bez róznicy. Czy może macie sugestie co moze być przyczyna i jak to zjawisko wyeliminować, moze jakaś inna konfiguracja podlączenia
kabel HDMI z Xbox do TV. Z TV optycznym do amplitunera. mam ten sam TV i taki układ sprawdza się idealnie.

a poza tym http://xboxforum.pl/sprzetu-f11/jak-i-czym-podlaczyc-monitor-oraz-glosniki-stereo-5-1-do-konsoli-xbox-360-a-10302.html
 

Do góry Bottom