Głośniki 5.1 - kilka pytań

mobi

Świeżak
Świeżak
Witam

Im dłużej siędze i czytam o głośnikach 5.1 do xboxa 360 tym mniej wiem, dlatego chce zaczerpnąć troche Waszej wiedzy.

Xboxa mam podpiętego do TV kablem HDMI z tego co doczytałem do tej pory owe głośniki powinny mieć wejście optyczne wtedy można bezpośrednio podłaczyć je z konsolą i tu jest problem gdyż niewiele modeli 5.1 posiada to wejście. Myślałem nad kilkoma zestawami od Logitech Z506 po Z906 czy 5500, dwa ostatnie mają to wspomniane wejście optyczne wiec nie było by problemu z ich podpięciem, ale zacząłem się zastanawiać czy na pewno potrzebny mi tak drogi sprzęt, wiem co powiedzą audiofile, że nawet te drogie zestawy nie umywają się do prawdziwych zestawów hifi itp itd, ale ja potrzebuję głośników z przyzwoitym dźwiękiem przestrzennym i w miarę dobrym basem.

Więc powiedzmy, że zostanę przy modelu Z506 który nie posiada wejścia optycznego, czy i jak podłaczyć ten badź podobny zestaw do konsoli? Producent pisze o kompatybilności jego głosników z xboxem, ale wtedy musiał bym wrócić do kabla AV, a niechcę tracić jakości obrazu jaki daje kabel HDMI. Wiem, że instnieją rożnego rodzaju domowe przeróbki, modyfikacje, przejściówki itp dające możliość sparowania takiego zestawu, ale nie jestem do końca przekonany czy takie połaczenie nie obniży (i tak już nie najlepszego) potencjału głosników w przenoszeniu dzwięku przestrzennego czy jego jakości.

Więc podsumowując, czy istnieje możliość kupna i podłaczenia zestawu głośników 5.1 z średniej(niższej) połki? Jakie inne rozwiązanie polecacie?

Na koniec specyfiacje mojego TV i Xboxa:

Xbox 360 Slim 250Gb
TV:
2 x HDMI
2 x SCART
WiFi via adapter
SVGA Input for PC Connection
Component Video Input
Composite Video Input
1 x USB 2.0
SD memory card slot

Pozdrawiam i z góry dziękuje za rady.
 

LordLotr

Użytkownik
Użytkownik
Mozna, chyba podłączyć takie głośniki poprzez dvd np z optycznym wejściem lub amplituner lecz aby uzyskać efekt 5.1 to i tak tania sprawa nie bedzie
Wczoraj dokładnie byłem w media expert i widziałem zestaw kina domowego samsunga z kompletem głośników w zestawie 5.1. Kino posiadało wejście optyczne. Zestaw kosztował 699 pln wiec zawsze to o 200 pln taniej nuż nowe logitech z 5500. Chociaz dvd jest mi zbędne wiec ja i tak zainwestuje w z 5500
Wysłane z mojego X10i za pomocą Tapatalk
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
chcesz 5.1? musisz podłączyć po optyku...innej opcji raczej nie ma....
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
no jest inna opcja, poprzez amplituner lub kino domowe, ale to nie jest tania zabawa, jezeli chcesz prawdziwe 5.1 to tylko kabel optyczny, no chyba ze chcesz stereo rozdzielone na 5 głosnikow to wtedy podlaczyc wystarczy przez chinche
 

yahoone

Banned User
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
Liga XboxForum.pl
PSforum.pl
W tym dziale masz wszystko dokładnie opisane, temat wałkowany już kilka razy.
TV i Audio
 

Do góry Bottom