głośnośc chlodzenia - Zephyr vs Jasper

franiuu

Świeżak
Świeżak
Witam,
Od jakiegos czasu planuje zakup xboxa360, oczywiscie na plycie glownej jasper. Jednak niedawno mialem okazje pograc u znajomego na konsoli z plyta Zephyr. Niestety BARDZO ROZCZAROWA mnie kultura pracy tej konsoli. Mimo iz gry byly odpalane z dysku [a jak wiadomo naped to dodatkowy halas] to niestety bylo bardzo glosno. Mam komputer dosc manie wyciszony : core i3 z chlodzeniem boxowym, msi hd5750, zasilacz FSP400-60MDN, ale mimo to, jego kultura pracy jest bezporownywalnie lepsza od tego co "zaserwowal" moim uszom xbox w wersji zephyr.

Moje pytanie brzmi : jak w tej kwesti wyglada Xbox w wersji jasper? Bo ze slim jest cichutki to wiem, ale tam zastosowano zupelnie inne chlodzenie - wentylator z gory wiejecacy na radiatory. Zas w jasperze, o ile mi wiadomo, "idea" systemu chlodzenia jest taka sama jak w zephyrze i falconie tj. radiatory bez bezposrednich nawiewow i dwa male wentyaltorki wywiewajace cieple powietrze z tylu obudowy. Wiem ze w jasperze radiatory sa efektywniejsze a sam pobor mocy [a tym samym ilosc ciepla] ograniczono poprzez nizszy proces technologiczny, ale czy ma to faktycznie przelozenie na glosnosc tych dwoch malych wentylatorkow z tylu? Mocno martwi mnie ta kwestia ;(

Mialktos mozliwosc obcowania z obiema wersjami konsoli i moze mi powiedziec czy rzeczywiscie roznica w kulturze pracy miedzy nimi jest duza?
Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz.
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Jasper chodzi ciszej od Zephyra oraz Falcona :)
 

franiuu

Świeżak
Świeżak
Ale czy duza jest to roznica?
Albo inaczej : czy Xbox w wersji jesper nadal jest glosny, czy mozna go juz nazwac cichym?
 

Touch!

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Nie, roznica nie jest zbyt duza.
Zdecydowanie nie, nadal jest dosyc glosnym urzadzeniem.
 

franiuu

Świeżak
Świeżak
Dzieki Fumphuzz, tak wlasnie myslalem
Pozostaje chyba tylko czekac az odblokuja slima ;/
 

adrian1389

Użytkownik
Użytkownik
Zależy także czy grasz na dysku czy z płyty.
 

franiuu

Świeżak
Świeżak
Oczywiscie chodzi mi o granie z dysku. Wiadomo ze naped optyczny podczas intensywnego odczytu pracuje glosno i tego raczej nie przeskoczysz, czy to w konsoli czy w pc'ecie.
 

gajdzik

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ja mam Jaspera z 2009 roku i według mnie nie chodzi on wcale głośno, chyba że czyta płytę z napędu, ale na hdd pracuje dość cicho
 

Do góry Bottom