1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

GPU-temperarura

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez gabi300, Grudzień 26, 2011.

1. gabi300

gabi300 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam
    Na początek muszę pochwalić się włąsnoręcznym wykonaniem RGH.Stwierdzam, że nie jest to tak proste jak niektórym się wydaje.Przylutowanie punktów na płycie było dla mnie dość trunde.Podstawa do dobry sprzęt to lutowana. WIdzę teraz temperatury i jestem trochę przerażony. Zaznaczę od tego że pasta została wymieniona.Temp Cpu w granicach 40max50 stopni więc ok-przed wymianą ok 60 stopni. Problemem jest GPU-nawet 70stopni.Po ustawieniu wentylatorów na 80% mocy temp GPU spada do ok 50 stopni podczas gry więc myślę że ok.Po podkręceniu wentylatory są bardzo głośne i mnie to denerwuje.Radiator od GPu gorący więc pasta nałożona dobrze.Radiator dodatkowy(ten na rurce)też ciepły.Jakie macie pomysły na to ?
    Wiem że pasta zaczyna działać prawidłowo nawet po 100 godz pracy ,ale na CPu jest już teraz lepiej -dlaczego dzieje się tak z grafiką.?
    Konsola to FALCON-w nim są różnice temp pomiędzy GPU i CPU ale czy aż takie?Nałożona pasta to ZALMAN ZM-STG1.

2. Lotnik421 Xbox One

3. kufer111

kufer111 Banned

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zdolny Śląsk
    CPU 65 nano,GPU 90 nano,więcej sie grzeje

4. adziu19970207

adziu19970207 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    jak chcesz uzyskać niższą temperature gpu to spróbuj z zdjętymi obudowami i postaw go na podstawke chłodzącą albo kupcooler fan

5. Młody Raperek

Młody Raperek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    żadnych podstawek chłodzących nie kupuj bo one i tak nic nie dają... Podobnie sytuacja się ma z tym cooler fan-em. Poczytaj w internecie , jest wiele sposobów na polepszenie chłodzenia w x-ie np : dodatkowe wentylatory na radiatorach , uszczelnienie tunelu odprowadzającego ciepłe powietrze itp

6. adziu19970207

adziu19970207 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    mi cooler fan pomógł temp na cpu spadła o 9 stopni a na gpu o 7

7. XBOX-M4ST3R

XBOX-M4ST3R Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    69
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Ja własnie w moim Jasperze dla bezpieczeńswa uszczelniłem tunele i powiem że wydaje mi się że chodzi ciszej. Jak chodzi ciszej to dobrze bo to oznacza że sie nie grzeje bo wiadomo że w xboxie wentylatory kręcą się szybciej gdy jest cieplej w gpu lub cpu

8. Młody Raperek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    No może i ci pomógł ten "cooler fan" ale i tak nie wiele , a powoduje on większe obciążenie dla zasilacza przez co może się coś spalić.

9. gabi300

gabi300 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    żadnych podstawek chłodzących nie kupuj bo one i tak nic nie dają... Podobnie sytuacja się ma z tym cooler fan-em. Poczytaj w internecie , jest wiele sposobów na polepszenie chłodzenia w x-ie np : dodatkowe wentylatory na radiatorach , uszczelnienie tunelu odprowadzającego ciepłe powietrze itp

Jak macie uszczelnione kanały powietrzne??

10. przemexss

przemexss Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nie martw się tymi temperaturami. Sam miałem ten problem z Jasperem i dowiedziałem się, że ustawienie wentylatorów na auto działa tak, że konsola stara się utrzymać na gpu temperaturę ok 70 stopni. Jeśli będzie się bardziej grzać to wentylatory przyspieszą tak aby utrzymać te 70 stopni. To jest optymalna temperatura ustalona przez microsoft więc nie powinno być problemu.
    I zadam też pytanie. Jak długo używałeś konsoli przed zrobieniem RGH? Wiesz jakie miałeś wtedy temperatury? Zapewne nie.
    Cały czas prawdopodobnie miałeś podobne temperatury tylko ich nie widziałeś i się tym nie przejmowałeś. :)

11. TigraTeam

TigraTeam Banned

Polubienia:
    513
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bielsko-Biala
    przeciez to jest chore heh

12. Frezer

Frezer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    no ja mma taki problem chłopaki ze mi wiatraki zaczeły ostatnio troche głośniej pracować jest to dosć irytujące, co moge z tym zrobić ? wersja konsoli to Jusper wiec chyba nie powinien sie przegżewać ?

13. Młody Raperek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    "Frezer" zmień pasty na GPU i CPU , wyczyść konsolę z kurzu itp to powinno pomóc ,a jak nie to wymiana wiatraczków (co jak co ale wszystko się kiedyś zużywa)

Poleć forum