Gra dla mnie : ]

Krizzo

Użytkownik
Użytkownik
Hiho.
Myślę, że trafiłem do odpowiedniego działu, by poprosić was o poradę dotyczącą zakupu gry, która spełniała by moje wymagania.

Mianowicie, chodzi mi o grę RPG (w miarę nową). Powinna mieć grafikę na w miarę wysokim poziomie. Najlepiej gdyby akcja odbywała się w średniowieczu.

Przede wszystkim gra o którą mi chodzi nie może polegać wyłącznie na kupowaniu coraz to lepszych zbroi i mieczy a potem biegnięciu przed siebie i wycinaniu coraz to straszniejszych i obrzydliwszych potworów.
Oczywiście w dzisiejszych grach RPG takie elementy to już chyba niestety obowiązek, lecz nie chciałbym gry, która z założenia opiera się na ciągłym strachu gracza.

Najlepiej gdyby zawierała dużą ilość misji pobocznych, możliwości dodatkowego umilenia sobie gry i multum różnorodnych przedmiotów do zbierania.

Z tego co sam zdąrzyłem sobie wypatrzeć gra Fable II mogłaby spełnić moje "zachcianki", i chyba tę grę kupię, więc jeśli możecie to wypowiedzcie się na jej temat, choć może istnieje tytuł bardziej pasujący do mojego opisu?

Za wytrwałą pomoc i sensowne odpowiedzi zawsze dziękuję.
 

kstraczewski

Użytkownik
Użytkownik
jeżeli chodzi o średniowiecze to nie przychodzi mi nic do głowy, ale spróbuj coś z gatunku science fiction IMO nie pożałujesz :):
mass effect(najbardziej rozwinięty rpg na xbox wg. powszechnej opinii), fallout 3(fenomenalne, jak dla mnie, poboczne questy (wątki). jak lubisz jrpg to może lost oddysey. tak w ogóle to jest specjalny wątek do tego typu pytań http://x360iso.org/gry/3722-poszukuje-gry-danego-gatunku-co-mozecie-polecic.html
 

ventrue

Użytkownik
Użytkownik
Czytając twój opis także pomyślałem o Fable II :) Bierz śmiało, nie zawiedziesz się! :)
 

Raps

Użytkownik
Użytkownik
A o Oblivionie nikt nie wspomniał? Fakt, gra starsza, ale spełnia twoje kryteria.
 

B0bek

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Oblivion bardzo dobra gra i wcale nie taka stara
 

shadzor

Użytkownik
Użytkownik
Fable II spełnia prawie wszystkie wymagania, tyle że nie jest osadzona w średniowieczu, bardziej klimat wieku XVIII lub coś koło tego, ale gra wymiata :) ja ze swojej strony bardzo Ci ją polecam, bardzo ciekawe questy itp, lecz niektóre poboczne questy, to zadanka typu "idz wybij obóz bandytów" lub "idź uratuj wioske" , ale mimo wszystko gra wymiata :) jeśli chodzi o zadania poboczne, to fallout jest baaaaaardzo fajny, ale klimat w 100% inny niż wyżej wymieniony przez Ciebie :) w sumie wg. mnie najlepszym odpowiednikiem dla Twoich wymagań byłby nasz Polski Wiedźminek, praktycznie każda gra nijak się ma przy przygodach Geralta z Rivii, z tym że niestety, na klocka na razie gry nie ma, i aktualnie nie wiadomo czy będzie... Z tego co słyszałem to wymiata Elder Scrolls IV : Oblivion, sam nie grałem, sprawdzę jak dostanę w swoje ręce :D
 

Raimondo

Użytkownik
Użytkownik
Może Assassin Creed? Tylko to nie rpg : P
 

Blood.

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Spróbuj mass effect.

Powiem Ci tak, RPG lubiałem średnio- Mass Effect to jedyna gra którą przechodziłem więcej niż 1 raz na klocka (jak narazie), tak to jest, ze czesto rpg po przejsciu nie ofiaruje nic, w mass effect mozemy wziac swoja wykoksowana postac i grajac od nowa odkrywac nowe rzeczy- jednak pancerz i bron robia swoje- ale gra jest FE NO ME NAL NA-nie zawiedziesz sie.

Fable II podobnie do mass effect, czasem nudna, ale jak wciagnie to przechodzisz do konca.
 

sheriffxPL

Użytkownik
Użytkownik
Fable 2 najbardziej pasuje do twojego opisu, ale ja Ci polecam Mass Effect, wczoraj jak przysiadłem to 5h nie mogłem sie oderwać ale niestety musiałem zrobić pare rzeczy w domu i przerwałem sobie, Mass Effect masz tyle dróg ze szok, mozesz byc mily, mozesz byc zly, jednemu odmówisz i wyjdzie na plus drugiemu nie odmówisz i moze to sie obrócic przeciwko tobie.

Najlepiej kup obie gry .
Co do obliviona to grałem na kompie i taki sobie, nie podoba mi sie widok z 1 osoby w RPG

Z japońskich RPG: Tales of Vesperia
 

Krzyzac

Użytkownik
Użytkownik
Jest jeszcze Sacred 2 z wielkim światem i masą misji pobocznych.
 

czachadymi89

Użytkownik
Użytkownik
oblivion rulez gra z 2006r wypasik :p spełnia kryteria twoje
 

Agron95

Użytkownik
Użytkownik
Dziwię się dlaczego nikt nie wspomniał o Gothic 3. Wspaniały RPG ze wspaniałą grafiką, bardzo rozbudowanym światem. No cóż gra ma swoje lata(rok wydania 2006) ale jak na swoje lata prezentuje wspaniałą grafikę i grywalność. Nie jestem do końca pewien czy to średniowiecze ale na pewno są w niej rycerze, zamki itp. Gra zawiera multum różnych misji pobocznych, nie które wpływają na fabułę nie które nie. Ogólnie gra ma bardzo rozbudowaną fabułę, setki misji, dużą interakcje z otoczeniem, a przedmioty, zebranie wszystkich jest chyba nie możliwe. Gra oferuje też bardzo rozbudowany system rozwoju bohatera. Ale co ja ci będę mówił w to trzeba zagrać żeby to docenić. Mówię ci nie pożałujesz.
 

czachadymi89

Użytkownik
Użytkownik
Gothic 3 może fabula jest fajna zwłaszcza poprzedniczki ale ma spore wymagania zarywa na najnowszych kompach i chyba miał na myśli gry na x360 a nie na pc
 

sheriffxPL

Użytkownik
Użytkownik
Gothic 3 nie jest na Xboxa a poza tym MULTUM Bugów z dupy...

Krzyzac opowiedz troszkę wiecej o Sacred 2 Fallen Angel, swego czasu byłem zainteresowany tą grą. Fajna ? Warto kupic ?
 

shadzor

Użytkownik
Użytkownik
ja troche pogralem w sacred2 ale na pc i niestety nie przypadla mi do gustu, nie lubie gierek typu ruszasz myszka i raz na pol roku klikasz zeby gosc zabil przeciwnika... wieje nudaaaa
 

Luki-Lak

Banned
assasins creed Teraz bendzie AC2 i gta 4 (to tylko przyklady)
 

Materek123

Użytkownik
Użytkownik
Fable 2 to byłby najlepszy wybór. Gra się w nią przyjemnie jest wiele misji pobocznych. Po prostu ją polecam :D
 

DusiekPL

Użytkownik
Użytkownik
Również na X'a polecam Mass Effect i Fable 2. Fallout straszna nuda, a w tamtych grach cały czas się coś dzieje.
 

Do góry Bottom