Gra wypalona i przechodzi weryfikację, ale nie można jej zainstalować na dysku.

jedrek_1

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Gra wypalona Ihasem z LT Maxem na Verbatimie wszystko według poradnika. Mam LT 3.0 i najnowszego dasha. Gra wypala się poprawnie, przechodzi weryfikację i działa bez problemu. Niestety nie mogę jej zainstalować na dysku konsoli (wyskakuje błąd "przetrzyj płytę..."). W czym może leżeć problem?
 

sreberko

Użytkownik
Użytkownik
Sprawdź płytę Abgx'em, ewentualnie jeżeli sprawdzałeś obraz przed nagraniem powinien być dobry. Lasery w konsoli są dosyć czułe zwłaszcza jeśli chodzi o XGD3. To, że nagrywarka bez problemu odczytuje płytę nie oznacza, że konsola odczyta ją. Być może gdzieś padł bufor i miejscowo jest gorsza jakość nagrania z czym konsola sobie nie radzi.
 

harrymason88

Użytkownik
Użytkownik
Mialem tak ze sleeping dogs i darksiders 2 w przypadku SG usunąłem plik DVD puscilem iso w abgx zeby zrobil nowy plik i nagralem ponownie,gra sie instaluje bez problemu a co do Darksiders probowałem kilka razy pod rzad zainstalowac i za 4-5 zainstalowalem:)
 

jedrek_1

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Obraz sprawdzałem Abgx'em, więc pewnie się słabo wypaliło. Dzięki za obie podpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie: Miałem wcześniej problem z wypaleniem gry i na forum poradzili mi, żebym spróbował zwiększyć w ustawieniach buffer size i read buffer size na 512. Czy to na pewno optymalne ustawienie? Bo fabrycznie było tylko po 40 z tego co pamiętam.
 

Tomekzc

Użytkownik
Użytkownik
Tak bufor można ustawić na 512MB. A co do instalacji to zależy przy ilu % ci wywala. Jeśli około 46-50% to znaczy ze najprawdopodobniej masz złe ustawienia Eeprom lub płyta była wadliwa. Jeśli na innych % instalacji to najprawdopodobniej po prostu źle się nagrało.
 

__FRIX__

Użytkownik
Użytkownik
zainstaluj z MP3 w tle, stary sprawdzony sposób - z pendrive'a puszczasz dowolną mp3 na xboxie i instalujesz grę na dysku :) powinno pomóc.
 

Tomekzc

Użytkownik
Użytkownik
@up
Jak płyta jest źle nagrana to mp3 nic nie da.. Poza tym z tego co wiem do mp3 bardziej do rozruchu działa a nie do instalacji (lecz moge sie mylić)
 

br0nek.

Użytkownik
Użytkownik
trik z mp3 zazwyczaj stosuje sie do instalacji gier, ale bylo kilka osob, ktorym pomagalo tez przy rozruchu gier. sam tej metody nigdy nie stosowalem(mi wszystko na ihasie smiga bez problemow), wiec pisze tylko to co wyczytalem tutaj na forum ;)
 

Tomekzc

Użytkownik
Użytkownik
@up
Ja kiedyś stosowałem i nie zauważyłem żadnych różnic przy instalacji. Gry, które się instalowały instalowały się z mp3 i bez mp3, a te które się nie zainstalowały, nie zainstalowały się także z mp3. Natomiast jeśli uruchamiałem bez mp3 zawsze wyskakiwał błąd podczas grania, a kiedy uruchamiałem z mp3 wszystko było ok..
 

Do góry Bottom