Gracze bardziej zainteresowani Movem niż Kinectem

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

CritiCalz

Użytkownik
Użytkownik
Przynajmniej tak wynika z badań przeprowadzonych przez Groupola.com. Co prawda tyczą się one tylko Wielkiej Brytanii, ale myślę, że z pewną dozą ostrożności można potraktować je jako sugestię co do sytuacji w całej Europie. Poza tym są naprawdę interesujące i przyznam szczerze, że nie spodziewałem się takich wyników.

W badaniach udział wzięło 2000 brytyjskich graczy. Wynika z nich, że jedynie 23% posiadaczy 360 zamierza kupić Kinecta, z kolei Move'a aż 64% posiadaczy PS3.

Skąd aż tak duża różnica? Prawdopodobnie przyczynami są dostępne gry i - przede wszystkim - ceny. Choć Microsoft stara się udowodnić, że Kinect jest najtańszym kontrolerem ruchowym, to gracze wydają się jednak nieprzekonani. Dla przypomnienia - w Europie Kinect kosztuje 150 euro, w samej Wielkiej Brytanii zaś, skoro jej tyczą się badania, 130 funtów.

Choć pełny zestaw Move dla dwóch osób wcale nie różni się bardzo ceną od Kinecta, to jednak wydaje się przeważać fakt, że można kupić także zestaw mniejszy, wypróbować tym samym sprzęt i również dobrze się bawić. I znów dla przypomnienia - podstawowy kontroler Move w Polsce kosztować będzie 150 zł (pełne zestawienie cen znajdziecie tutaj), w UK - 35 funtów.

Czy należy więc odtrąbić sukces Sony? Byłbym ostrożny. Po pierwsze, nawet jeśli 3 razy mniej osób kupi Kinecta niż Move'a, to tak czy inaczej ten pierwszy jest 4 razy droższy (mowa o podstawowych zestawach), więc teoretycznie i w bardzo dużym uproszczeniu i tak więcej zyskuje Microsoft. Po drugie, wszystko wskazuje na to, że główną grupą docelową Kinecta są Ci, którzy do tej pory 360 nie posiadają, tych zaś badanie nie objęło.

Źródło: Gracze bardziej zainteresowani Movem niż Kinectem
 

Aras64

Użytkownik
Użytkownik
Co tu się dziwić, kinect to sh#t- i ubolewam nad tym faktem. Może jakbym miał 3 letnie dzieci to bym kupił żeby pograły sobie w tygryska. Ewentualnie na jakieś imprezy bo gracze którzy nie mieli okazji wcześniej zagrać na konsoli też sobie poradzą.
 

ReXx

Użytkownik
Użytkownik
To było do przewidzenia. Kto kupił Xbox'a tylko dla kinnecta? Prawie nikt! (nie wliczając w to USA bo im to powiewa czy zapłacą za tę zabawkę razem czy oddzielnie) Kto chce Kinnect kupi Slim Arcade + Gra + Kinnect w przystępnej cenie. Nasz Xkloc będzie służył w Next Gen za takie konkurencyjne WII. Zabawka dla dzieci do lat 12. (chociaż i takie dzieci wolą już GTA). O mamy porównanie. Kinnect = WII + XBOX 360 + RROD :p. No może 12 to za mało. Zabawka to przytoczenie słuszne bo kto z nas chciałby pograć w GTA IV machając rękami. Dla czego ludzie chcą Move? First Cena. Second Wygoda (taki kontroler do ręki, a nie bezmyślne machanie do kamerki z możliwością "zgubienia" nas. Third takie skojarzenie z Wii po kształcie i funkcjonowaniu. Niektórzy będą przekonania że ten kontroler będzie taki super jak WII.
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Tak! Kinect Ssie! Rozwalić go! Co to za szit nam wciskają!
A teraz każdy zmienia stronę barykady, xboxowi patrioci chowają się w cień. A tak trochę delikatniej to zepsuli tą sprawę z kinectem, trochę zrobili misz masz przeszłości z przyszłością, wyprzedził trochę swoją epokę, że kamera monituje kilku graczy i każdy jego ruch, a nawet głos, czego dowodem jest chociażby cena. Ale jest też sporo przeszłości bo są tylko proste gry gdzie jedyne co robisz to skakasz,biegasz,ścigasz się itp... Może właśnie w tym ten Kinect przewyższył swoją epokę? Tym że jest taki świetny i zaawansowany technologicznie, a twórcy umieją zrobić na niego narazie proste gierki? Czy może to taki szmelc że tylko proste aplikacje przyjmuje?
 

sid2007

Użytkownik
Użytkownik
Szkoda gadać. Jaki Kinect jest każdy widzi... Naszczęście ja się nie zawiodłem , bo NICZEGO SOBIE PO NIM NIE OBIECYWAŁEM , nawet jakby działał dokładnie tak jak ogłaszał Microsoft na E3 09 , to i tak bym go nie kupił. Nie jestem targetem takiego urządzenia! Czym najwygodniej i najprzyjemniej grać na konsoli? Oczywiście DOBRYM PADEM, a takiego dostałem z X360 i nie zamieniłbym go na żaden inny kontroler.
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Mnie tutaj bardzo pozytywnie zaskoczyła cena PS Move - 219 zł za kontroler , kamerkę i zestaw gier.
Czytałem , ze w Polsce Kinect ma kosztować ~700zł?
 

Dean

Użytkownik
Użytkownik
Ta kinect to niezły szit, myślałem że będzie dużo lepszy
 

jack119

Użytkownik
Użytkownik
Gdyby to jeszcze dobrze działało. A na filmikach widać opóźnienia i niedokładność. Zresztą Kinect skierowany jest do dzieci i gospodyń domowych z tego co widziałem na E3..
 

D3vill

Użytkownik
Użytkownik
Jeżeli te młode dziewczyny prezentujące Kinecta na targach były gospodyniami domowymi to ja jestem księdzem :p
No chyba że mowa o Justinie Bieberze który też prezentował < buahahahha >

A co do Kinecta to przecież wiadomo wszem i wobec że MicroShit stara się ściągnąć jak najwięcej kasy w jak najkrótszym czasie ... a my Xboxowcy musimy cierpieć ...
Boże co za świat ..
 

death666

Użytkownik
Użytkownik
Czy ja wiem czy cena kinecta jest tak wysoka ,a move tak atrakcyjna? Oficjalna cena za zestaw kamerka+jakaś gierka i sam kontroler to 99$,do niektórych gier potrzebny będzie jeszcze dodatkowy kontroler którego cena ma wynosić 30$,więc zestaw dla jednego gracza wyniesie około 130$.A to już nie jest tak atrakcyjna cena.Sam move to koszt 50$.Więc zestaw dla dwóch osób to 180$.Kinect 150$, ale może grać cztery osoby.Cena zestawu kinect+ arcade xbox360 ma kostowac 299$,a PS3 z Move 399$.Więc moim zdaniem to raczej sony chce zdziearć kasę z graczy.
Ps. Porównywałem ceny w USA gdyż niema jeszcze oficjalnej Polskiej ceny Kinecta
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
Eee nie będzie tak źle :DD Przecież będzie można otworzyć drzwi w Forza 3, w Fable III pewnie po menu się pobujać, a w Star Wars pomachać mieczem. No i oczywiście hardcorowo poskakać pontonem hell yeah :yeye:
 

Tieu

Użytkownik
Użytkownik
Akurat paten z Forzą (4?) mi się podoba :).
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Czy ja wiem czy cena kinecta jest tak wysoka ,a move tak atrakcyjna? Oficjalna cena za zestaw kamerka+jakaś gierka i sam kontroler to 99$,do niektórych gier potrzebny będzie jeszcze dodatkowy kontroler którego cena ma wynosić 30$,więc zestaw dla jednego gracza wyniesie około 130$.A to już nie jest tak atrakcyjna cena.Sam move to koszt 50$.Więc zestaw dla dwóch osób to 180$.Kinect 150$, ale może grać cztery osoby.Cena zestawu kinect+ arcade xbox360 ma kostowac 299$,a PS3 z Move 399$.Więc moim zdaniem to raczej sony chce zdziearć kasę z graczy.
Ps. Porównywałem ceny w USA gdyż niema jeszcze oficjalnej Polskiej ceny Kinecta
Cena MOVE jest atrakcyjniejsza niz cena Kinect'a.

Znamy polskie ceny Move

* Podstawowy kontroler Move - 149 zł
* Subkontroler wymagany do części gier (nie jest obowiązkowym zakupem , można używać Dual Shock'a 3*) - 99 zł
* Kontroler, kamera i płyta z demami - 219 zł
*mój komentarz

219zł. Tyle to ja zapłaciłem za jedną grę , a dostane kontroler , kamerkę i zestaw gier :D

Cena Kinect'a to już równowartość nowego falcon Arcade ...

Nie dziwię się więc , że w takim układzie bardziej interesuje graczy Move niż Kinect.
 

L4mia

Użytkownik
Użytkownik
to dobra wiadomość - sprowadzi pazerne M$ na ziemię
a przy odrobinie szczęścia - klapa kinecta - załatwi dwie sprawy za jednym zamachem - cenę i Ballmera
myślałem kupić kinecta ale jak zobaczyłem te badziewne gry dla nastolatków to mi się odniechciało i ta cena od czapy wzięta
 

death666

Użytkownik
Użytkownik
219 za zestaw z demami ok wydaje się tanio,ale to jest zestaw dla jednej osoby,a takie kontrolery i gry najlepiej sprawują się jak gra kilka osób(najlepiej na jakiejś imprezie),sprawdzone na wii. Więc jak do kupisz jeszcze jeden podstawowy kontroler za 150 zł to cena już skacze 370zł, jeżeli dołożysz do tego subkontroler powiedzmy tylko jeden to następne 100zł i już masz 470 a masz zestaw dla dwóch osób.A 470 to już bardzo blisko ceny Kinecta przy którym może się bawić 4 osoby.Tym bardziej że jeszcze nie wiadomo ile Kinect będzie u nas kosztował,jaki będzie kurs euro z którego będą przeliczać cenę,więc najuczciwiej będzie poczekać do oficjalnej ceny w Polsce i wtedy dopiero porównywać.
Ps. Nie uważam że cena Kinecta jest niska,ale Move jak się przyjrzeć dokładniej też tak różowo nie wygląda.
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Aha , dziękuje bardzo.
Nie dam kumplom macać swoimi łapskami mojego zadbanego kontrolera :D
Zepsują i nie przyznają się , już kiedys graliśmy tak w NBA Street V3 na PS2 , oczywiście poszly dwa zapasowe pady , ktore posiadałem :D

Ewentualnie pogramy sobie po kolei , bo te gry "imprezowe/rodzinne" to zazwyczaj taki tryb mają. Albo będą gry na samą kamerkę PS Eye dla dwóch lub więcej graczy.

Tak czy siak , nie planuję imprez z udziałem konsoli , bo to się może źle skończyć. :D
Wystarczył by mi jeden kontroler - 219 zł , dziękuję , do widzenia, gram sobie w domowym zaciszu w jakiś Killzone 3 czy coś :p
 

Dzefii92

Użytkownik
Użytkownik
Ja tam wole Pada ;]
 

death666

Użytkownik
Użytkownik
Ja też,tylko że ja nie rozumiem tych którzy narzekają że drogo i gry do bani.Przecież zakup Kinecta nie jest obowiązkowy nie?
 

fredziu

Świeżak
Świeżak
Ja sprzeciwie się większości,którzy się w tym temacie wypowiadali.Dlaczego wypowiadacie się o kinecie negatywnie?Dla mnie to nowa technologia,która daje duże możliwości,a move to po prostu odświeżony kontroler wii(chociaż nie powiem że mi się nie podoba).Mówicie,że ma opóznienia.To chyba dlatego premiera jest wyznaczona na koniec roku,chcą to dopracować.Mówicie,że gry są dla dzieci.Skąd wiecie jaki gry wyjdą np. rok po premierze(według mnie)nie dość że wyjdą lepsze gry to jeszcze kinect stanieje.Według mnie to tak jakby powiedziec:Ja wolałbym grać w guitar hero na padzie.Przecież na tej sztucznej gitarze daje duzą frajdę,czyż nie?
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Złe opinie o Kinect to reakcja na ostatnie prezentacje i filmiki. To po prostu słabo działa.
Skąd wiemy jakie gry wyjdą , wsytarczy spojrzeć co teraz Kinect może. Odpowiedź nasuwa się sama.
A to że premiera pod koniec roku i poprawią to tylko mydlenie oczu. Nie łudź się , juz w zeszłym roku na E3 Ntala działał lepiej niż to co pokazali ostatnio.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom