1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

"Gracze nie mają prawa żądać od artystów wprowadzenia zmian w ich dziełach"

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Rafau666, Kwiecień 6, 2012.

1. Rafau666

Rafau666 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    465
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Stary Sacz
    Jeden z pracowników Gearbox Software bardzo ostro skrytykował postępowanie osób domagających się zmiany treści gier.

Mike'a Newman w rozmowie z dziennikarzami Official PlayStation Magazine, powiedział:
    Mimo że te słowa nie są adresowane do konkretnych osób, to powszechnie wiadomo, że chodzi tu o fanów Mass Effect 3 którzy wywarli na ekipie BioWare zmianę zakończenia trylogii. Wczoraj twórcy zapowiedzieli wydanie bezpłatnego DLC o nazwie Mass Effect 3: Extended Cut. Choć oczywiście studio nie będzie zmieniało istniejących, ani dodawało nowych zakończeń to możemy się jednak spodziewać konkretyzacji wątków, które według graczy zostały pozostawione bez odpowiedniej konkluzji.

2. Lotnik421 Xbox One

3. seba1415

seba1415 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    Też mi ***** artyści... Ale wyzyskiwać z DLC ostatnie soki to można, i to w dniu premiery już pierwsze płatne dodatki. W dniu premiery oczywiście można kupić 10x kopii gry każdą z innego sklepu byle tylko skompletować wszystkie dodatki. Zaraz zaraz i to jeszcze nie koniec bo mamy pre-ordery. Owszem wszystko mogą Twórcy i wydawcy a my mamy tylko płacić za ich beznadziejne rozwiązania, kolesiowi się coś poprzestawiało. Jeśli producent robi grę i zapowiada trylogię o danych bohaterze to wraz z końcem powinien wyjaśnić wszystkie wątki a nie budzić kolejne pytania. Więc my, skoro płacimy im za tą robote to chcemy mieć niejaki wpływ na to co otrzymamy koniec kropka. A robienie gier to nie żadna dziedzina "sztuki".

4. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Ty cwaniak nade mną, zrób choćby jeden model nawet krzesła z mass effecta to pogadamy, nie umiesz zrobić lepiej to nie krytykuj, proste a co do zmian to tak jak mówi, nie mamy prawa żądać zmiany czegokolwiek.

A i robienie gier to już od dawna dziedzina sztuki, oficjalnie jest to zatwierdzone i przyjęte.

5. prEDOator

prEDOator Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    @Altres : Zgadzam się w 100%. Głosujmy portfelem, nie podobają mi się gry jednego studia, nie kupuję ich. Proste.

6. seba1415

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    Sorry stary ale nie masz pojęcia o czym piszesz, w dodatku albo nie wysnułeś puenty z mojej wypowiedzi albo napisałeś to pod wpływem emocji. A to źle, bardzo źle. Rób tak dalej a za dwa lata będziesz miał za 200zł pół kampanii do battlefielda a żeby mieć wszystkie karabiny będziesz musiał kupić grę zanim ją zapowiedzą a najlepiej to żebyś miał jeszcze poprzednie części MoH'a :) Za tydzień wyjdzie DLC z pozostałą zawartością kampanii no i może jakąś lunetę rzucą na ochłap do multika.

Dziwne, bo według głosowania własnie na przykładzie ME 90% graczy było niezadowolonych z zakończenia gry, taki przykład tylko. I co teraz? Zwrot pieniędzy? Aaaa nie nie dlaczego, przecież już od premiery mamy świetny dodatek wycięty z płytki (lub jak na przykładzie Capcomu już jest na płytce).

Barany! Nie rozumiecie że pozwalając na taki obrót spraw wydajecie wyrok na ten rodzaj rozrywki? Prawda jest taka, dużo lepiej grało się jeszcze 7 lat temu kiedy za wydane pieniądze była długa kampania, dobry multik i do tego ciekawe dodatki do sprzedawanych gier i to nie DLC tylko artwork'i albo soundtracki w pudełku. CDPROJEKT teraz pokazuje jak powinno wyglądać wydawanie gier, świetna cena, duża zawartość opakowania oraz sama jakość gry.

Obrazek z reddita: http://i.imgur.com/mAig3.jpg, ludzie potrafią docenić i chcą być należycie obsługiwani przez firmy. Ale widać polaczek zawsze mądrzejszy i na wszystko się godzi, tylko po fakcie jest zawsze biadolenie...

Pytanie do prED0ator: A czy mógłbyś zdradzić mi które studio wydaje grę przynajmniej tak dobrze jakościową w stosunku do obecnej technologii i roku jak 7-8 lat temu? Bethesda? Ostatnio Skyrim im się udał, choć wszyscy pamiętamy śmieszne dodatki do Fallouta 3. Co my tu mamy... O! Electronic Arts, ile to już doszło aut do The Run? A jak ładnie wycięli z płytki z Shiftem 2 tzw. DragRace? O Activision nie wspomnę.

My jako gracze mamy i musimy w tych czasach mieć coś do powiedzenia bo inaczej cały ten przemysł popadnie w takie bagno że odechce mi się już kiedykolwiek włączać konsolę czy wchodzić na stronki poświęcone tejże branży.

Jakiś link?

W ciągu dnia powstaje takich tysiące, nie koniecznie ja muszę je robić, a to że tego nie zrobię nie oznacza że nie mogę wypowiedzieć się na ten temat. Ku@#a idziesz z autem do lakiernika, robote zje$# są rzeczy do małych poprawek więc co?
    Sytuacja A) Ooo ziomuś spoko nic się nie stało mi tam pasuje nawet fajnie wygląda z tymi łatkami, ale mogę dopłacić Ci żebyś dokończył mi ładnie malować autko.
    Sytuacja B) Słuchaj, tak być nie może auto miało być kompletnie polakierowane bez braków albo płacę za porządnie polakierowany wóz albo nie płacę nic i biorę auto.

Bez sensu cytat, to że ja nie potrafię nie znaczy że ktoś inny na świecie nie potrafi. Sęk w tym że już mało kto potrafi zrobić dobrze gierke, na rok w ulewie świniskich premier z masą dlc i pierdołami za grubą kase mamy może ze 3-5 tytułów dobrze wydanych i wspieranych przez wydawców i deweloperów. Ale to tylko i wyłącznie nasza wina, bo to my na to pozwalamy.

Jeszcze raz co do słów tego Pana, cieszę się że wypowiedział się we własnym imieniu a nie za całe studio bo wtedy zgnoiłby w moich oczach całe Gearbox które bardzo lubię. Być może nie to miał na myśli o czym teraz dyskutujemy ale ja odebrałem ten news bardzo ale to bardzo dosłownie i być może moje wnioski są zbyt daleko wysunięte ale to nie robi żadnej różnicy, bo jeśli człowiek nie ma wpływu na to co mu serwują, to po jakimś czasie niczemu się nie opiera i chwyta wszystko jak świnia której rzuci się coś do koryta.

7. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    buehehehe nie masz prawa żądać od artystów zmian.. Ale masz artystom płacić za coś co po prostu ci się nie podoba? Śmiech na sali.. Naszych opinii, że coś nam się nie podoba nie chcą.. Ale nasze pieniądze to chcą!

Kolejny powód dla którego ściąganie wygrywa ze kupowaniem haha

8. Altres

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Seba co do krojenia gry w dniu jej wydania się nie zgadzam, i z tym faktycznie trzeba walczyć, ale nie możemy żądać aby zmieniano zakończenie gry bo nam się nie podoba, albo nie wiem zmieniano nazwę bo jest głupia, to jest wybór twórców i tylko oni mogą o tym decydować, co do uznania gier jako dziedziny sztuki:

The Escapist : News : Games Now Legally Considered an Art Form (in the USA)
    To jest tylko jeden z przykładów, w tej chwili więcej organizacji uznało gry jako sztukę, ale jak interesujesz się tym, to poszukaj więcej info.

Co do zniszczenia lakierowania, to jest to co innego niż zniszczenie modelu, owszem jeśli modele tracą tekstury, są krzywe, ok wtedy możesz się wypowiadać, ale jeśli są dobrze zrobione ale nie podobają ci się, bo to nie twój styl, to wybacz ale nie masz prawa się wypowiadać, do czasu aż zrobisz lepiej, a i w ciągu dnia nie powstaje tysiące modeli.

Seba brawo !! Tak rozmowa nie jest o DLC tyś się na to uparł, chodzi tu o to że tylko autorzy gry mają prawo decydować ja będzie wyglądało zakończenie gry.

Tomsi Nic nie wyjaśnia piractwa, to tak jakby powiedzieć, "nie podobają mi się obicia w tym aucie, to je ukradnę".

9. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Altres
    Porównanie samochodu do piractwa to trochę nie bardzo.. Nawet jak samochód kupiony przez mnie mi się nie spodoba to zawsze można zrobić jakiś tuning.. A grę jakoś zmienisz? No chyba nie..
    Producenci gier idą powoli wszędzie na łatwiznę więc wolę moje ciężko zarobione pieniądze przeznaczyć na coś całkiem innego..

A jeżeli jesteśmy w takiej sytuacji, że gracz nie może wyrażać swoją opinię, iż coś jest po prostu spaprane to za chwilę będziemy dostawać jeszcze gorsze gry..(i nie mówię tu wyłącznie o jeszcze większym okrojeniu ich).

Tyle ode mnie lecę do pracy :) bo niestety nie wszyscy mają wolne dziś.. :( :(

10. Altres

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Tomsi
    Czyli w takim razie według ciebie, wolno kraść tak ? nie podoba się nie kupuj, nie pozwala to kraść, wyrazić zdanie jak najbardziej, nawet trzeba, ale nie żądać zmiany zakończenia, dawać pozwy do sądu itp.

11. neo937

neo937 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Tomsiemu raczej nie chodzi o to że wolno kraść, itp, tylko o to, że tak jak podał na przykładzie samochodu - kupuje, coś mu się w nim nie podoba to go w jakimś stopniu ulepsza / tuninguje. Z punktu widzenia gracza, Wszyscy deweloperzy gier w tej chwili w dniu premiery już dokładają jakieś mniej lub bardziej płatne DLC (które i tak fani kupują), a w porównaniu z minionymi 10 (?) latami jest tragedia. Gdzieś widziałem fajny obrazek, chyba na kwejku, który właśnie miał przesłanie na temat DLC. 10 lat temu - kupujesz grę, kampania starcza chociażby na te 12 godzin, jak się miało neta to i się grało w multi (o ile dana gra oferowała). Rok 2005 - zaczęły się DLC, z tym że nie kosztowały one tak dużo (w porównaniu z dniem dzisiejszym), a oferowały coś, co było w pewnym sensie dodatkiem, lub urozmaiceniem rozgrywki. Dzisiaj - 1/4 gry jest dodana w postaci płatnego DLC, a zazwyczaj płatne to co najmniej ile - 30 - 50zł? W porównaniu do ceny gry na PC - to cena DLC jest połową ceny gry. Więc Altres, jeśli mówisz że kradzież jest zła, to ok, bo chyba i nawet na pewno wszyscy legalnie zarabiający pieniądze się z tobą zgodzą, ale to co w dzisiejszym dniu "oferują" producenci gier to zwykłe wyzyskiwanie pieniędzy, które można by w pewnym stopniu podpiąć pod kradzież, bo "sprzedajemy Ci 3/4 gry, ale jak chcesz mieć całą grę, do dopłać 50zł". Jeszcze to by miało jakiś sens, gdyby ceny tych DLC można było targować z producentem. Do tego dochodzą różnego typu "kody", czy też "obejścia" które można kupić u producentów. Oczywiście nie mówię tutaj o wallhackach, aimbotach czy innych czitach, ale tak jak to miało miejsce w tamtym roku, gdy do Dirta 2 można było kupić samochody czy coś takiego. Gdzieś nawet obiło mi się o uszy, że będzie można do BFa3 kupić wszystkie bronie do multi. Ale to już zupełnie inny temat.

Osoby które pobierają grę z sieci - popełniają przestępstwo, ale jeśli gra jest warta, to ten gracz ją kupi, i jestem pewien, że co najmniej 30% graczy, którzy pobierają kopię z sieci, kupują potem oryginał. Oczywiście - nie wszystkich jest stać na oryginalne gry, zwłaszcza przy polskich warunkach. Ktoś pobierze, pogra, a za jakieś pół roku gdy gra stanieje, to ją kupuje. Jeszcze tutaj przytoczę Twój cytat: "nie podoba się nie kupuj, nie pozwala to kraść". Deweloperzy raczej pozwalają na to, by ich gry przewalały się po trackerach. Przykładem jest (proszę mnie za to nie gnoić) CoD MW3, gdzie w czasie premiery był chyba najbardziej pobieraną grą na publicznych torrentach. A Acti i tak pobiło rekordy sprzedaży. Kolejny prosty przykład - premiera Alana Wake na Xboxa - sprzedaż 100 000 (?) kopii? Nie dawno gra ukazała się na PC i parę dni po premierze od razu gwar, bo producenci zarobili ileśtam razy więcej przy dystrybucji cyfrowej (!). A założę się, że gdyby osoby które zamiast pobierać, to kupiliby Alana na konsolę, to wyniki sprzedaży by się od siebie nie różniły. W dzisiejszym dniu widać że multiplayer ma bardzo duży wpływ na sprzedaż, więc gry z samym singlem sprzedają się słabiej, ale jak gra ma multi (to dzisiaj) trzeba to multi okroić, tak by gracz wydał jeszcze ze stówę na DLC.

12. Altres

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Neo no i masz w 100% rację, nie powinni okrajać gier, ale mi tu chodzi o to że nie możemy żądać zmiany zakończenia gry i tylko o to chodzi, ja wiem że z tymi DLC to teraz jest jakaś patologia i jak już napisałem, trzeba z tym walczyć, co do wrzucania gier przez producentów to wiadomo że oni to robią, jak już ktoś kiedyś powiedział, nie ważne co mówią, ważne że mówią.

13. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Skoro gry są robione dla pieniędzy, a nie podobają się graczom to ich produkty to zwykły kicz. Oni by chcieli wydać byle crap i zgarnąć za to grube $$ i tyle ich obchodzi, więc do artystów niech się nie porównują.

14. promi

promi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    @Altres nie zauważasz ważnej kwestii jeśli chodzi o zakończenie ME3. "Artyści" zrypali zakończenie TRZECIEJ części gry. Jako fan który zakupił PIERWSZĄ i DRUGĄ część gry mam prawo żądać aby trzecia część się mi podobała. Jeśli zrypane było by zakończenie pierwszej części to ludzie mieli by to głęboko w d.upie i zagłosowali by swoimi pieniędzmi.
    Analogia do samochodu :p Wyobraź sobie że producent najpierw projektuje samo wnętrze auta i potem zaczyna je sprzedawać, my je kupujemy. Potem projektuje mechanikę i zaczyna ją sprzedawać, my ją kupujemy. Na koniec projektuje karoserię i zaczyna ją sprzedawać. Wnętrze i mechanika jest super, a karoseria wygląda jak kupa gówna. To co nie mielibyśmy prawa domagać się zmian? Jeśli według takiego pajaca, nie mam prawa domagać się zmian w ostatniej części trylogii, i jak mi się nie podoba to mam nie kupować trzeciej część, to niech najpierw odda mi kasę za pierwszą i drugą cześć. W d.upach im się poprzewracało, "artyści" od siedmiu boleści, "Bahy", "Betoweny", "Szopeny" K.mać.

15. Altres

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Jechu ale zauważ że polityka firmy i ich działanie, to nie jest wina grafików, a to oni są właśnie artystami.
    Promi oni mieli taką wizję zakończenia, i taką zrobili, to że ci się nie podoba to twój problem, i dałeś złe porównanie, już prędzej tak jak zrobili np auto model 2012, auto model 2013 oba super itp, w stylu klasycznym ale w modelu 2014 dali styl futurystyczny, i nagle ludzie żądali by zmiany, niby z jakiego powodu ?? Ich auto mogą zrobić co im się podoba, to tak samo jak z ubieraniem się, dziś ubierasz się w taki strój a jutro w inny i to tak jakby żądano od ciebie żebyś się nie ubierał w jakiś strój.

16. seba1415

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    Ale tu rozmowa nie tylko utarła się o DLC, ja piszę o tym że my jako gracze powinniśmy mieć wpływ na całokształt gry. Owszem, co do warstwy graficznej czy też audiowizualnej zazwyczaj nigdy się nie czepiam. Ale fabuła, ilość czasu jaką producent mi zapewnia oraz ewentualne dodatki to już niestety musi każdego obchodzić. Podałem przykład z autem nie po to by pokazać czy jest nowe czy nie tylko w jaki sposób została wykonana robota przez lakiernika. To że jakiś tam redaktorzyna napisał o zakończeniu ME nie znaczy że autor ze studia Gearbox miał na myśli wygląd gry, ja odebrałem jego wypowiedź jako całokształt wydawania gry i stanowczo protestuję!

17. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Zróbcie im pozew do sądu za słowo "Artyści" tak jak z zakończeniem Mass Effect 3 haha .

18. GKxD

GKxD Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Nie mogą?
    A jednak się udało hahaha :D

19. Bis

Bis Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jak kupę rozmażę na ścianie, to też będę artystą?
    Artystami to można nazwać ludzi którzy stworzyli angry birdsy, minecraft czy world of goo... Nie ludzie którzy tworzą dla pieniędzy, pomijając sztukę i to co ma przyciągnąć gracza. Skoro specjalnie zrąbali grę, by później sprzedawać DLC, to są zwykłymi mendami.

20. piaskun

piaskun Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Gliwice
    No tak, ogólnie masz racje, ale ...
    Wydawca zapewniał EPICKIE zakończenie trylogii. Wszystkie zapowiedzi, trailery ociekały zaje###cią i .... kupa!
    Gracze zaufali BioWare, a ci ich wydymali oraz oferując w tym samym dniu płatne DLC :rolleyes:

Wybacz, ale wg mnie przegięli na całej linii

21. Prz3mo

Prz3mo Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kłodzko
    Tak w ogóle to jak mogli zepsuć coś specjalnie i się na tym dorobić skoro DLC jest za darmo?! A hype, który powstał wokół BW i EA nie służy im zbytnio.

A czym różni się taki angry birds od takiego mass effecta ?
    Tu masz produkt i tu masz produkt. Tutaj i tutaj rzesza fanów, która gra zauroczyła. I gra pokroju angry birds też o dziwo jest nastawiona na zarobek. To, że np na AM można ją kupić za free to nie znaczy, że nie ma z niej kasy.
    To, że jest mobilna sprawia, że więcej osób korzysta i więcej odsłon się tworzy.

Tak patrze na posty i albo większość nie zrozumiała słów tego pana albo ma jakieś ograniczone podejście.
    On ma w 100 % racje i podpisuję się pod tym rękami i nogami.
    Kupiliście grę ME i jesteście zadowoleni i tyle.
    Kupiliście grę ME2 i jesteście zadowoleni i tyle.
    Kupiliście ME3 i nie jesteście zadowoleni to cóż trudno. Nie każdemu coś musi przypaść do gustu ba możliwe, że nie przypadnie milionom ale co z tego. Twórca uznał, że takie zakończenie będzie dobre to takie zrobił. Możecie się wściec, możecie bluzgać czy głosić jako BW spadło na psy. Nie macie za to żadnego prawa by rościć sobie zmiany w grze bo nic wam do tego.
    Taka sama sytuacja jakby ludzie masowo pozywali EA za Shifta bo on ma inny model jazdy niż cała seria a my chcemy arcade i już.
    Ba to tak samo jakby pozwać Green Day bo ostatni utwór nie trzyma klimatu reszty zamieszczonych na płycie i mają go nagrać inaczej.
    Kupujecie grę i fabuła może was zaskoczyć lub nie może się spodobać lub nie możecie wypowiadać swoje dobre zdanie lub złe lecz nie macie, żadnego prawa aby wymagać zmiany treści gry i koniec.
    Wyrażacie opinie producent może wziąć ją pod uwagę i zrealizować to jest git.
    Pozwy sądowe bo mi nie pasuję już nie.
    Co do cięcia gry sytuacja taka sama. Możecie też nie kupić pokazując, że nie warto ale polityka firm jest jaka jest i albo kupujecie albo nie.

I czepię się na koniec tego jakże nie adekwatnego i po części śmiesznego przykładu z lakiernikiem.
    Otóż fabuła do lakierowania ma się jak piłka do muchomora.
    Sytuacja adekwatna do twojej w przypadku ME3
    ( Gra wyłącza się po 8 misji N7 za każdym razem nie można przejść jej )
    A. Proszę dopłacę panu tylko zróbcie jakiś patch
    B. Nie proszę mi zwrócić kasę albo to naprawić.
    To byłaby sytuacja adekwatna do twojej.
    Teraz opcja z samochodem tym razem adekwatna do sytuacji z ME3
    (Przychodzimy do lakiernika i chcemy zrobić wzór na samochodzie niech on coś sobie sam wymyśli ma być w stylu SteamPunk)
    Co za gówno ale cóż moje wymogi co do stylu spełnione a reszta była już tworem malarza. W sumie nie sprecyzowałem co ma być.

Wczytywanie...

Poleć forum