Gracze wysyłają petycję do Ubisoftu: niech Assassin’s Creed Unity będzie w 1080p!

Jacław

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
PSforum.pl
https://www.change.org/p/ubisoft-make-assassins-creed-unity-1080p-and-60-fps-on-ps4?just_created=true#share


Nie wszystkim spodobała się informacja prasowa na temat Assassin's Creed Unity (PS4) w 900p na PlayStation 4. Gracze nie widzą powodu dlaczego Ubisoft powinien obcinać grę. W szczególności, że przecież jedną z przyczyn zakupu konsoli Sony była właśnie jej możliwość uciągnięcia tej rozdzielczości.

Rozpoczęta stosunkowo niedawno petycja zyskuje coraz większą furorę. Ciężką powiedzieć, czy odniesie jakikolwiek skutek, niemniej jej rosnąca popularność wskazuje, że decyzja Ubisoftu spotkała się ze sprzeciwem. W szczególności, iż odpowiedź firmy nie wyjaśniła w żaden sposób przyczyny zastałego stanu rzeczy i przypomina trochę typową papkę marketingową.


Argument, aby uniknąć pomówień oraz debaty na temat różnic pomiędzy maszynami, jest trochę śmieszny. Można zrozumieć smutek kolegów posiadających Xbox One, ale to nie jest przecież powód, aby posiadacze PlayStation 4 mieli grać w obciętą wersję Assassin's Creed Unity (PS4). Każdy przecież chce jak najlepszy produkt, a jeśli konsola jest w stanie poradzić sobie z 1080p oraz 60 klatkami na sekundę, to dlaczego ktokolwiek miałby się z tym wstrzymywać? Nie obcinajmy bezpodstawnie gier.

Jeśli ktoś jest zainteresowany podpisaniem petycji, to można to zrobić pod tym linkiem https://www.change.org/p/ubisoft-make-assassins-creed-unity-1080p-and-60-fps-on-ps4?just_created=true#share
Źródło: pssite.com​
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
ale kto powiedzial ze PS4 to uciagnie w takiej rozdzielczosci... to ze gracze sobie tak ubzdurali to nie znaczy ze musi byc prawda, nie zebym mial bronic XO bo wisi mi rozdzielczosc i fps, bo wole dobra fabule i wciagajaca rozgrywke, ale to sie robi smieszne i chore bo co wchodze w aktualnosci to jest tylko temat o rozdzielczosciach
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Jacław desperat :D
Jesteśmy na forum o konsolach M$ nie PS4...
Ja jestem za dobrą rozgrywką, jeden pies czy to na 900p czy na 1080p.
Jak rozgrywka siada to gra jest do 4 liter...
 

paTherion

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
No jak wrzucamy w kółko newsy o ps4 i jego podniecającej rozdzielczości to dlaczego nie ma np newsów o pc że np ktoś odpalił pasjansa w uhd? Niech pomyślę... gdyż to forum o konsolach MS (jakie by nie były) a nie PC, Mac czy PS? Nudą już wieje a fani (nie wszyscy oczywiście - nie generalizujmy) PS nie mogą przestać się "spuszczać" nad rzeczoną rozdzielczością. Czyżby to było jedyną zaletą konsol sony? Osobiście od grania w driveclub w fhd wolałbym młócić fh2 na xone w rozdziałce 800x600. Miód i tyle...
 

reaper1

Użytkownik
Użytkownik
A ja wolę dobrą fabułę, wciągającą rozgrywkę i jak najlepszą grafikę.
Nie można dopuszczać do sytuacji, gdzie grafika jest okrajana, aby ci, co grają na jakimś systemie nie poczuli się gorzej lub dany system nie okazał się słabszy niż pozostałe.
Jeśli to ma iść w tym kierunku, to może zaczniemy gry ciąć do tego stopnia, żeby chodziły na procku Pentium 100 i karcie Riva TNT, żeby inni nie poczuli się gorzej?

To chyba po to dokonuje się wyboru sprzętu, aby czerpać z niego korzyści i ewentualnie znosić porażki - życie.
 

Jacław

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
PSforum.pl
paTherion gdyby użytkownikom Xboxa ograniczyli technicznie grę ze względu na konsole konkurencji, też nie byłoby to w porządku i nie sądzę, że odbiłoby się to bez echa i niezadowolenia graczy. Platforma nie ma tu znaczenia chodzi o podejście, po prostu Ubi sobie pogrywa i tyle.

Barman wynika to z 1 wypowiedzi, na temat rozdzielczości, która pojawiła się w sieci, przez którą to zrobił się dym i za chwilę Ubi poprawiało samo siebie wymyślając nowe wymówki żeby wybrnąć z sytuacji. Płacimy pełną wartość za produkt, chcemy produkt pełnowartościowy.

Reaper w zupełności się z Tobą zgadzam.

Seth dział mówi sam za siebie "aktualności ze świata konsol i nie tylko" z resztą temat dotyczy również XO.
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
I tak wcisną jakiś bubel, że PS4 tego nie uciągnie itp itd. Bo M$ sypnął kasą by wersje konsolowe były sobie jak najbardziej równe i nie było widać żadnych różnic pomiędzy nimi..

Ja już mówiłem od samego początku tej nextgenowskiej bajki, że każda gra multiplatformowa będzie podciągana pod tą słabszą konsolę by sprzedaż danej gry była równa. I żeby uniknąć tego, iż producent musi się tłumaczyć dlaczego tam gra wygląda lepiej, a tam gorzej jak to przecież są mocarne nextgeny.


Pewnie będzie jeszcze nie jedna taka sytuacja tylko nie będzie tak głośna jak teraz tutaj w przypadku AC:Unity, gdzie Ubi samo sobie strzela w kolana.. Ahh od czasów Watch Dogs nie cierpię tego studia! Trochę minie nim na nowo zdobędą moje zaufanie..
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
A ja wolę dobrą fabułę, wciągającą rozgrywkę i jak najlepszą grafikę.
Nie można dopuszczać do sytuacji, gdzie grafika jest okrajana, aby ci, co grają na jakimś systemie nie poczuli się gorzej lub dany system nie okazał się słabszy niż pozostałe.
Jeśli to ma iść w tym kierunku, to może zaczniemy gry ciąć do tego stopnia, żeby chodziły na procku Pentium 100 i karcie Riva TNT, żeby inni nie poczuli się gorzej?

To chyba po to dokonuje się wyboru sprzętu, aby czerpać z niego korzyści i ewentualnie znosić porażki - życie.
Zgadzam się z Tobą w pełni - czemu nie można połączyć dobrej fabuły z dobrą grafiką, przecież mamy w końcu XXI wiek, a nie lata 90....
Druga sprawa że wielu fanów poprzedniego X360 wybrało właśnie platformę Sony ze względu na mocniejszy hardware kosztem pewnych exclusiwów ze stajni MS w które nie zagrają na PS4 i teraz czują się oszukani.
Ubi pewnie dla "Świętego Spokoju" wyda grę na PS4 w 900p. a zaraz po tym wypuści patcha który umożliwi grę w FullHD.

ale kto powiedzial ze PS4 to uciagnie w takiej rozdzielczosci... to ze gracze sobie tak ubzdurali to nie znaczy ze musi byc prawda, nie zebym mial bronic XO bo wisi mi rozdzielczosc i fps, bo wole dobra fabule i wciagajaca rozgrywke, ale to sie robi smieszne i chore bo co wchodze w aktualnosci to jest tylko temat o rozdzielczosciach
W zasadzie nikt nie powiedział że PS4 uciągnie 1080p w tej grze ale co poniektórzy mają rozum i skoro konsola ze słabszym harwarem uciągnie grę w 900p to logicznie myśląc konsola z wydajniejszym hardwarem da radę wyświetlić obraz w 1080p - to chyba logicznie...
Druga sprawa kto Ci każe wchodzić w dział AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA KONSOL i czyać posty skoro to dla Ciebie taki intrygujące, poczytaj sobie np. posty o konsolach które wydają "ciekawe dźwięki" pracując bez obciążenia w dashu lub inne informacje z działu ONE...

paTherion gdyby użytkownikom Xboxa ograniczyli technicznie grę ze względu na konsole konkurencji, też nie byłoby to w porządku i nie sądzę, że odbiłoby się to bez niezadowolenia graczy. Platforma nie ma tu znaczenia chodzi o podejście, po prostu Ubi sobie pogrywa i tyle.

Seth dział mówi sam za siebie "aktualności ze świata konsol i nie tylko" z resztą temat dotyczy również XO.
Dokładnie tak jak mówisz - ciekaw jestem jak by sytuacja była odwrotna i Xbox One miał obniżane rozdzielczości do konsoli konkurencji czy wtedy głosy wszystkich który dziś krzyczą że nie zależy im na dobrej grafice (rozdzielczości i fps) także by tak dalej twierdzili, a czy może krzyczeli by ze złości że mają przez to gorszą grafikę....


A tak już ode mnie - owszem jeśli musiał bym już wybierać to także wolę grę z dobrą fabułą i grywalnością, niż grę z dobrą grafiką w której grywalność jest niska - jednak można przecież postarać się i wydać produkt który spełnia oba te warunki tym bardziej że kupno gry to nie mały wydatek rzędu ~200zł.
Ubi ostatnio leci w kulki i każdy swój produkt zachwala po niebiosa, a później jak wyjdzie okazuje się nie do końca tym co reklamowali także podobnie jak TOMSI'emu mnie to studio zaczyna po woli irytować bo wydają coraz słabsze tytuły. Mam nadzieję że nie będzie tak z tym Assassinem choć jak już wcześniej pisałem ta seria zaczyna mnie powoli nudzić więc nie napalam się akurat na ten tytuł...
 

l33t

Użytkownik
Użytkownik
Ja nie mogę pojąć jednej rzeczy. Otóż jak można mieć pretensje do graczy o to, że ci chcą otrzymać produkt jak najlepszej możliwej jakości?

Przecież po to kupuje się nowy sprzęt, zeby zobaczyć jakąś różnice. Gdy np. po pięciu latach zmieniam telewizor, to też analogicznie oczekuję, że obraz będzie lepszej jakości. I czy to się komuś podoba czy nie, w branży growej miernikiem postępu jest moc obliczeniowa urządzenia, która przekłada się w głównej mierze właśnie na oprawę audio-wizualną.

Jak czasami czytam na tym forum o tym, że "tylko fanboje Sony podniecają się grafiką, która to w ogóle nie ma w grach jakiekolwiek znaczenia", to aż mi ręce opadają. Nie dalej jak kilka lat temu, każdy posiadacz X360 mógł pochwalić się tym, że gry multiplatformowe wyglądają na jego platformie lepiej niż na sprzęcie konkurencji. Dziwnym trafem nagle, gdy okazuje się, że konsola Microsoftu jest najzwyczajniej w świecie słabsza, okazuje się, że nikogo ta jakość obrazu nie interesuje.

Ba, widziałem już tutaj nawet taką demagogię, że taki przykładowy Battlefield 4 na obydwu konsolach wygląda w zasadzie tak samo (pal licho, że na XBO postacie z dalszej odległości wyglądają jak rozmazana papka). A z drugiej strony, skoro konsola MS potrafi udźwignąć nieźle wyglądającą Forze Horizon 2 to w temacie o grze masa radości, jak pięknie ta produkcja się prezentuje (co dla mnie akurat jest zrozumiałe). Tylko gdzie tu sens, gdzie logika? Bo o konsekwentne posty, że grafika w tym tytule nikogo nie interesuje, nawet nie pytam.

/Wysłano z telefonu/
 

Jacław

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
PSforum.pl
Ja nie mogę pojąć jednej rzeczy. Otóż jak można mieć pretensje do graczy o to, że ci chcą otrzymać produkt jak najlepszej możliwej jakości?

Przecież po to kupuje się nowy sprzęt, zeby zobaczyć jakąś różnice. Gdy np. po pięciu latach zmieniam telewizor, to też analogicznie oczekuję, że obraz będzie lepszej jakości. I czy to się komuś podoba czy nie, w branży growej miernikiem postępu jest moc obliczeniowa urządzenia, która przekłada się w głównej mierze właśnie na oprawę audio-wizualną.

Jak czasami czytam na tym forum o tym, że "tylko fanboje Sony podniecają się grafiką, która to w ogóle nie ma w grach jakiekolwiek znaczenia", to aż mi ręce opadają. Nie dalej jak kilka lat temu, każdy posiadacz X360 mógł pochwalić się tym, że gry multiplatformowe wyglądają na jego platformie lepiej niż na sprzęcie konkurencji. Dziwnym trafem nagle, gdy okazuje się, że konsola Microsoftu jest najzwyczajniej w świecie słabsza, okazuje się, że nikogo ta jakość obrazu nie interesuje.

Ba, widziałem już tutaj nawet taką demagogię, że taki przykładowy Battlefield 4 na obydwu konsolach wygląda w zasadzie tak samo (pal licho, że na XBO postacie z dalszej odległości wyglądają jak rozmazana papka). A z drugiej strony, skoro konsola MS potrafi udźwignąć nieźle wyglądającą Forze Horizon 2 to w temacie o grze masa radości, jak pięknie ta produkcja się prezentuje (co dla mnie akurat jest zrozumiałe). Tylko gdzie tu sens, gdzie logika? Bo o konsekwentne posty, że grafika w tym tytule nikogo nie interesuje, nawet nie pytam.

/Wysłano z telefonu/
Byłem ciekaw czy ktoś kiedyś nadmieni o tym na forum. Strzał w dziesiątkę!
 

Rob1N_PL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jeśli grafika nie jest ważna to po co nowa generacja? Ktoś wyjaśni?
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
l33t - no po rostu BOMBA, lepiej nawet ja bym tego nie ujął :applause:
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Ta gra nie powinna się w ogóle ukazywać w takiej rozdzielczości na konsoli Sony. No chyba, że te rzeczone 1080 p na PS 4 to tylko cienki chwyt marketingowy.
 

l33t

Użytkownik
Użytkownik
Hehe, dzieki chłopaki za pozytywny feedback.

Chociaż szczerze mówiąc spodziewałem się raczej fali bluzgow i biletu w jedną stronę na forum dla największych fanatyków PS4. Także jest to dla mnie spore zaskoczenie ;)

/Wysłano z telefonu/
 

Cronos

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Gracze moga sobie wysylac, maja do tego prawo, ale Ubi i tak zrobi to co uwaza za stosowne. Nie znajac szczegolow nt.zastosowanego silnika itp. ciezko oceniac czy PS4 wyciagnie 1080p w tej grze czy tez nie.
 

andijaw

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Z tymi rozdzielczościami i wydajnością to za dużo się pisze, a za mało robi. Zerknijcie co pisano na początku minionej generacji:
Konsole nowej generacji za słabe na Crysis | GRY-Online.pl
Gra jednak wyszła, działała i cieszyła wielu graczy, choć drobne niedociągnięcia się zdarzały:
Crysis (XBOX 360) | GRY-Online.pl
Crysis (PS3) | GRY-Online.pl
Dodatkowo wystarczyło mocy na kolejne 7 lat zabawy i wydawania dobrych gier.
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
Z tymi rozdzielczościami i wydajnością to za dużo się pisze, a za mało robi. Zerknijcie co pisano na początku minionej generacji:
Konsole nowej generacji za słabe na Crysis | GRY-Online.pl
Gra jednak wyszła, działała i cieszyła wielu graczy, choć drobne niedociągnięcia się zdarzały:
Crysis (XBOX 360) | GRY-Online.pl
Crysis (PS3) | GRY-Online.pl
Dodatkowo wystarczyło mocy na kolejne 7 lat zabawy i wydawania dobrych gier.
Masz tu bardzo dużo racji z tym co powiedziałeś !
Jednak mimo iż uważałem X360 za jedną z najlepszych konsol to po 8 latach po prostu ta konsola zaczynała sporo odstawać od dzisiejszych standardów odnośnie generowanej grafiki w grach.
W związku z tym wydano następną generację konsol które jak widzisz nie bardzo dają radę z uciągnięciem gier w 1080p. przy 60fps - a to przecież standar na dziś dzień (a nie jakieś cyfry wymyślone z kosmosu), nie mówiąc już co będzie za lat kilka...
Wielu graczy którzy czekali z utęsknieniem na nowe maszynki mieli chociaż nadzieję że ów standardy będą na nowym sprzęcie osiągalne, co po niektórzy także mieli nadzieję że nowe konsole pokażą znów swój pazur, a grafikę będą miały lepszą od PC (chociaż na samym początku, tak jak to miało miejsce w poprzednich generacjach konsol). Stąd tak wiele przy tej generacji pisze się na temat rozdzielczości i ilości klatek.
Wiem że to nic nie zmieni bo konsole są już wydane i jakie są takie są więc musimy jedynie przywyknąć do faktu - nie mniej jednak producenci gier mogli by teraz trochę bardziej się wysilić i bardziej optymalizować gry, a nie wciskać nam dyrdymały że nie ma zupełnie żadnych różnic przy niższej rozdzielczości lub że gra lepiej działa przy 30fps niż 60fps - stąd ta cała afera...
 

andijaw

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Rozumiem skąd afera i właśnie dlatego napisałem, że za dużo się pisze, a za mało robi. :) Niech siedzą teraz nad konsolami i optymalizują do granic możliwości sprzętu, a nie wydają gry na szybko, by tylko kasę zrobić. Coś nie tak jest, to zamiast posiedzieć nad usprawnieniem obetną piksele, albo nie wyświetlą wszystkich tekstur. Tak na dzień dzisiejszy wygląda produkcja gier. KOMERCJA! Jak z wieloma filmami czy muzyką. Nikt już nie bierze pod uwagę tego, że sięgając wzrokiem dalej firma (studio) zyska na dobrze zrobionej grze więcej? Zyska chętnych do zakupu kolejnych produkcji graczy i renomę? Tylko, że studia, które nam teraz chłam wciskają też kiedyś zabłysnęły, a teraz jadą na opinii. Ale to się skończy i wreszcie ktoś pójdzie po rozum do głowy jak zobaczy, że ludzie tego nie chcą.

P.S. Nie mam pojęcia jak takie korporacje jak MS czy Sony mogły sobie pozwolić na takie błędy w specyfikacji technicznej. Rozumiał bym firmę wprowadzającą na rynek swoją pierwszą konsolę.
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
Rozumiem skąd afera i właśnie dlatego napisałem, że za dużo się pisze, a za mało robi. :) Niech siedzą teraz nad konsolami i optymalizują do granic możliwości sprzętu, a nie wydają gry na szybko, by tylko kasę zrobić. Coś nie tak jest, to zamiast posiedzieć nad usprawnieniem obetną piksele, albo nie wyświetlą wszystkich tekstur. Tak na dzień dzisiejszy wygląda produkcja gier. KOMERCJA! Jak z wieloma filmami czy muzyką. Nikt już nie bierze pod uwagę tego, że sięgając wzrokiem dalej firma (studio) zyska na dobrze zrobionej grze więcej? Zyska chętnych do zakupu kolejnych produkcji graczy i renomę? Tylko, że studia, które nam teraz chłam wciskają też kiedyś zabłysnęły, a teraz jadą na opinii. Ale to się skończy i wreszcie ktoś pójdzie po rozum do głowy jak zobaczy, że ludzie tego nie chcą.

P.S. Nie mam pojęcia jak takie korporacje jak MS czy Sony mogły sobie pozwolić na takie błędy w specyfikacji technicznej. Rozumiał bym firmę wprowadzającą na rynek swoją pierwszą konsolę.
Nic dodać, nic ująć !
Zgadzam się z Tobą w 100%
 

Do góry Bottom