1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Graficzne porównanie Wiedźmin 3: Dziki Gon - PS4 vs PC na ustawieniach Ultra

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Maj 18, 2015.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3210
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

W Sieci od kilku tygodni można poczytać wynurzenia fanów, że wersja Wiedźmin 3: Dziki Gon jest "tą właściwą", która zmasakruje nasze zmysły wizualnym pięknem. Już jutro premiera Dzikiego Gonu na trzech platformach, a niektóre redakcje dorwały się już do gry w wersji pecetowej. Dzięki temu możemy sprawdzić, jak gra prezentuje się w zestawieniu z wersją na "blaszaki".

Kto liczył na wyraźny skok jakościowy w porównaniu z wersją na PS4 będzie zapewne rozczarowany. Niemiecka redakcja Candyland postanowiła zestawić ze sobą bezpośrednio te same scenki z Wiedźmin 3: Dziki Gon na PS4 i z wersją na PC. Porównano m.in. gęstość traw, ilość drzew na horyzoncie, refleksy świetlne, jakość tekstur, anty aliasing. Wersja z komputerów osobistych działa w najwyższej jakości włączonej w opcjach (Ultra).

Największa różnica wizualna to system realistycznych włosów i futra, które zapewniają biblioteki Nvidia Hairworks. Oprócz tego można oczywiście odpalić grę w wyższej rozdzielczości i liczyć na wyższy niż 30 fps framerate (oczywiście jeśli posiadamy odpowiednio mocnego PC). Czy jednak zauważymy wyraźne różnice, przy rozsądnej odległości patrzenia na ekran? Wygląda na to, że nie. W tym kontekście należą się brawa dla ekipy CDP RED za wyciśnięcie tyle z PS4 co z najmocniejszych pecetów. Liczymy, że tytuł będzie wyglądał równie okazale i pięknie na Xbox One.

Materiał wideo z PC pochodzi z komputera o następującej konfiguracji sprzętowej:

Intel Core i7-5820K 6x 3.3 GHz
    16GB DDR4 Crucial Dual Channel 2133MHz (2x 8GB)
    2x 4096 MB NVIDIA Geforce GTX 970
    500GB SATA III Samsung 840 EVO SSD
    2TB SATA III Western Digital Red WD20EFRX

2. Lotnik421 Xbox One

3. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    Panie i panowie mamy REMIS ! :)
    ps4 wymiata, ciekawe dlaczego na xOne nie porównali... ?
    a no tak, brak fHD :D

4. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1656
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Moim zdaniem PC minimalnie wygrywa. Chociaż wersja na PS4 wygląda na prawdę kozacko (postarali się chłopcy!). Ciekawe jak sprawa prezentuje się podczas walki z wieloma przeciwnikami :)

PS. Takie kompa mało kto ma w PL :D 2x GF 970 lol.

5. tookiest

tookiest Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    jedna 970 kosztuje tyle co ps4 :p

6. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    też mi się tak wydaje ale z wodą, cieniami i trawą to mam odmienne zdanie, na ps4 chyba jest ciut lepiej. w każdym razie bardzo podobnie i dlatego napisałem remis - i jeśli nawet PC wygrywa w tym zestawieniu to i tak uważam że kupno ps4 było lepszą decyzją niż wybór xOne.

Quertin lubi to.
  7. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1656
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Jeszcze nie napisali za ile mają zasilacz . bo pewnie za 400 zł na pewno nie ..

8. bld

bld XBOX MANIAK Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    473
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Na takiej kobyle to się nie dziwie że ładnie wygląda i jest 60 fps ;)

9. komski

komski Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Zielona Góra
    z0nk31 też mi się wydaje, że cienie o wiele lepiej wyglądają. Tekstura na tych górach w tle też jakby bardziej szczegółowa na PS 4. Najważniejsze by nie cięła animacja na konsolach:)

10. unname

unname Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Oglądałem na twitchu wersję na XO i żadnych nawet drobnych przycięć nie zauważyłem, nawet sam gość mówił że już trochę pograł ale żadnych spadków nie widział. A jak będzie to wyglądało przekonam się jutro.

11. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Dziwne bo na ps4 wiem że są spadki do 20fps.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

12. Quertin

Quertin Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Zagorzyce(Rzeszów)
    Moja teza się sprawdziła. Wiedziałem, że ci krzyczący "konsole to g**** na kompie najlepiej i najładniej bla bla bla..." nie będą mieli racji. Tak jest z każdą nową grą. Konsole mimo staroświeckich bebechów naprawdę dają radę. Cieszę się, że kupiłem konsolę zamiast modernizować PC i gratuluję wszystkim świetnego wyboru :) Grafika przepiękna!

13. Rob1N_PL

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Wy tak na serio? Wiedźmin wygląda co najwyżej dobrze (choć ja bym to nazwał przeciętnym wyglądem). Nie ma nawet startu do najładniejszych gier a i płynnością na konsolach nie grzeszy.

14. Quertin

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Zagorzyce(Rzeszów)
    A jaka ładniejsza gra od Wieśka, ukazana na PS4/XO ładniej wygląda?

15. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1063
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    The order 1886

16. Rob1N_PL

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Ale ja nie mówię tylko o konsolach. Konsole są słabę to i grafika słaba. Szkoda tylkoże wiesiek miał być ładny a wyszło jak zwykle...

17. Quertin

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Zagorzyce(Rzeszów)
    Ja nie widzę na konsolach słabej grafiki. Nie wiem skąd Ty się urwałeś. Po za tym rzekome "słabe" konsole ze słabą grafiką, wyświetlają ją w takiej jakości jak PC'ty na ultra ustawieniach... Dobra dość tej dyskusji bo się niezły offtop robi.

18. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Porównywać żyjący otwarty świat z "platformówką" to żadne porównanie...

Moim zdaniem jak na grę o takiej skali i rozmachu wygląda naprawdę dobrze. Nie jest to skyrim, gdzie każda lokacja, każdy budynek to praktycznie prostokąt z innymi teksturami. Co z tego że trawa wygląda ubogo... jak oglądasz to na TV 42 cale z normalnej odległości to różnicy nie widać. Modele postaci, dialogi, questy... znajdźcie drugą tak rozbudowaną i zadbaną pod tym względem grę.

Jedyne co naprawdę boli to właśnie płynność... to powinno być dopracowane. Od początku gry już kilkukrotnie zaliczyłem spowolnienia a nawet przycięcia. Mam nadzieję, że w najbliższym patchu poprawią to.

Nie będę wdawał się w dyskusje o wyższości PC nad konsolami, bo jest to głupie i dziecinne. Każdy kto kupił konsolę powinien być świadom swojego wyboru i konsekwencji... jeżeli czuje się oszukany, to niech sprzeda i kupi PC/konsolę konkurencji a nie wylewa swoje żale na forum.

Gra jest innowacyjna pod wieloma względami i serwuje to czego gry od innych wydawców już dawno utraciły i chyba to powinno się liczyć najbardziej?

Ostatnia edycja: Maj 19, 2015
  19. Maik

Maik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Szczecin
    Chyba sam siebie oszukujesz z tym ultra na konsoli :D i na konsoli masz 30 fps dla mnie to jest nie do przyjęcia w obecnych czasach ;P i na Xbox nawet fullhd niema ^^.

20. f1older

f1older Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    jesteś książkowym wrecz przykładem hejtującego trolla.
    wszystko na NIE, bo tak.
    nie masz ani ps4, ani xbox one, ale najwięcej wiesz o ich jakości grafiki, i animacji.(z yt :D )
    no i wszedzie i zawsze o tym musisz oznajmić. zajmij się czymś pozytecznym, albo kup se w końcu nextgena, nie będzie tak bolało.

Quertin lubi to.
  21. Quertin

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Zagorzyce(Rzeszów)
    Jest 30fps to fakt, ale porównaj sam grafikę z PS4 i PC na ultra na powyższym filmiku. Jak dla mnie różnica jest prawie niezauważalna, szczególnie, że za takiego PC trzeba by dać dwukrotność kosztów PS4. I nie muszę siebie ani nikogo oszukiwać, bo dokonałem świadomego i słusznego wyboru kupując konsole zamiast modernizować PC za te same pieniądze. Dziękuję dobranoc.

Wczytywanie...

Poleć forum