1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Grafika i spadek fps na x360 fat

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez ThePafcio, Listopad 3, 2014.

1. ThePafcio

ThePafcio Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Bolesławiec, Jelenia Góra, Poland, Poland
    Witam grając np w battlefielda 4 mam takie spadki fps i bardzo długie ładowanie tekstur. Gdy zaczyna sie bitwa to po prostu dźwięków nie slychać tzn tylko głosy postaci i tak przez 2 minuty potem się poprawia. Grafika też nie jest za dobra, tekstury są bardzo poszarpane. A GTA 5 też wolno działa. I to nie że dużo sie dzieje, wybuchy itd. tylko jak jade to fps są 25 lub 20 i jak skręcam to też. Od czego to jest? Płyta główna to Falcon. Koleś z takiego sklepu mówił że to się zbliża już śmierć konsoli. Nie ma żadnych artefaktów a konsola (chyba) się nie grzeje. Leży w przewiewnym miejscu. Nie wiem czy przyda się ta informacja ale gram na piratach nagranych Ihasem 124 B z LT Max. Gry są na LT 3.0. Proszę o pomoc bo trochę się martwię.

2. Lotnik421 Xbox One

3. dudi2000

dudi2000 Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bieruń
    obstawiałbym koniec dysku a nie konsoli, sory nie doczytałem

4. ThePafcio

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Dysk ma miesiąc kupiłem go nowego...

5. ShiLLe

ShiLLe Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    BF4 tak ma, że długo tekstury się wczytują, tak samo jak i dźwięki wiec tutaj jest wszystko "tak jak powinno". Co do grafiki to zainstalowałeś tekstury HD ? Zawsze coś polepszają tą grafikę, która i tak nie jest piękna.
    Co do gta to nie przypominam sobie takich spadków fps, jedyną opcja jest to, że masz zainstalowane 1dvd jak i 2dvd na dysku twardym, a to powoduje lekkie spadki płynności i dość drastyczne doczytywanie tekstur.

6. f1older

f1older Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    miałem w ten właśnie sposób zainstalowaną tę grę, i nie miałem żadnych z tych objawów, w BF4. zresztą nie tylko ja, bo żadnym wybrańcem nie jestem. :D
    ot, sprawa sprzetowa być może, i właśnie nadchodzi koniec konsoli, ew. dysk feler.

7. ThePafcio

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Obie płyty GTA są zainstalowane bo nie chce męczyć napędu, a w bf 4 tekstury HD są zainstalowane zresztą gdy dawałem NIE to po prostu nie pozwalało przejść dalej. A czy format dysku by pomógł? Miesiąc dysk ma i już koniec?

8. f1older

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    moim zdaniem, format z pewnością nie pomoże na tyle, by te twoje objawy zniwelować. przy fragmentacji nie tak to się objawia, to naprawdę może być początek końca konsoli. nie dysku.

9. ShiLLe

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Chyba jednak jesteś wybrańcem, całe fora swojego czasu były zapełnione tym problemem ;(
    Sami developerzy nigdy nie zaprzeczali, że problemu nie ma, ale nie mają już możliwości poprawienia tego poprzez ograniczenia starej generacji.
    Zwyczajnie nie dołączasz do walki od razu po wczytaniu się mapy i serwera.
    Gram z 3 znajomymi w bf'a 4, u każdego z nas występuje ten "problem" raz widać to mocniej, czasem wcale ale każdy tego doświadczył.

Jestem pewien, że nie jest zależne to od dysku czy samej konsoli(nie chodzi mi o możliwości techniczne), ale według ciebie jak przejawia się fragmentacja plików jak nie właśnie dłuższym doczytywaniem się tekstur ?

10. f1older

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    nie doświadczyłem nigdy takiego objawu, który by świadczył o fragmentacji dysku. ale pewnie objawia się to większym czasem odczytu, tych "nieuporządkowanych" fragmentów dysku. co to oznacza, można sie domyślić.
    wystarczy powiedzieć, ze np. w grze Obcy jest kilka tysięcy plików, w folderze. gra potrafila nie doczytać części pokoju, mebli, etc.
    mówię o formacie xex.
    w god, gdy masz kilkadziesiat tylko plików, nie miałem nigdy żadnych problemów tego typu.
    podsumowując, ja nie wiem, co jest przyczyną twoich problemów. ja gdybam po prostu, tak jak i ty. czyli jesteśmy w lesie. :D

11. ShiLLe

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Fragmentacja występuje tak samo w każdym formacie i na każdym dysku HDD.
    God czy nie god plików jest zawsze tyle samo(przecież nie można złączyć wszystkich tekstur, skryptów i innych rzeczy w 1 plik o jednym rozszerzeniu) Ot zwykły rodzaj kompresji plików.

Ja nie gdybam, akurat co do tych tekstur w BF4 mam pewność, 2 sprawa mówisz o godach, xexach i tutaj pytanie(domyślam się, że masz rgh albo jtag) czy chodzi ci o multi czy singleplayer ? My mówimy o mp, na singlu taki problem nie występuje.

12. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Niestety to normalne że bf po wczytaniu doczytuje tekstury i dźwięk. Sam tak miałem zawsze jak w niego grałem.

13. f1older

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    shille, w pierwszym poscie nie pisałeś, że chodzi o multi. ja mówię o single, naturalnie.
    co do god, czy xex, to w god jest kilkadziesiąt plików, xex kilka tysięcy(w niektórych grach), jesli masz pc, to wiesz, jaka jest roznica w odczycie tylu plików, zwlaszcza cholernie małych.
    w pierwszym poscie piszesz, że koles ze sklepu powiedzial ci, iż to prawdopodobnie koniec konsoli.
    pozostaje mi sie z tym zgodzic, choc zycze ci, by tak nie bylo.
    pzdr.

14. ShiLLe

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    I wyszło takie nieporozumienie, dla mnie bf4=naturalnie multi, szczególnie ze pisałem o serverach i walce.
    A więc napiszę to jeszcze raz god i xex MUSI mieć w sobie takie same pliki, różnica jest tylko typie pliku. Np na PC możesz sobie zapakować 100 zdjęć do archiwum zip, rar czy 7zip ale możesz też podzielić te archiwa na 5, 6 czy nawet 7 części a mimo to zawierają w sobie identyczne pliki.
    Podejrzewam, że są jakieś programy do otwarcia tych plików, jeśli jesteś ciekawe wejdź i zobacz ze zawierają te same katalogi z tymi samymi plikami.

Co do wypowiedzi pana ze sklepu(nie wiem teraz do kogo się odnosisz, chyba nie do mnie bo do mnie on tego nie pisał) mógł on zwyczajnie nie wiedzieć o mankamentach bf'a 4 w multi i gta 5 przy zainstalowanych 1 i 2 dvd na tym samym nośniku.

Jestem pewien, że z jego konsolą jest wszystko w porządku, błąd z bf'em 4 jest błędem potwierdzonym, a przyznał ze ma zainstalowane 1 i 2 dvd na dysku co przy gta5 powoduje problemy z teksturami i płynnością gry.

15. f1older

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    o jprdl, ale fail. miałem na myśli oczywiście usera @thepafcio! ja cały czas odpisywałem tobie, myśląc że to thepafcio, założyciel tematu. nie zwróciłem uwagi na nicki, oż ****. :D

16. Withir

Withir Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ja mam RGH 2 płyty GTA V na dysku (1sza i content z 2giej) i nic nie tnie. Slim Corona 320GB. Spadków FPS też znacznych nie ma. Czasami raz na pare godzin jak jest gruba akcja może, ale normalnie około 30fps.

Wczytywanie...

Poleć forum