Granie bez płyty - czyżby błąd?

rafal100

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Cześć wszystkim.

Jestem świeżo upieczonym posiadaczem Xboxa One S (dołączył do rodziny obok PS4). Jest jednak pewna sprawa, która wygląda mi na dziwny błąd: kupiłem grę Forza Horizon 3 w wersji na płycie. Zainstalowałem ja, gra pobrała patcha - wszystko wyglądało okej. Jednak zdziwiłem się, gdy okazało się, że mogę uruchamiać grę bez płyty! Zwyczajnie nie pyta mnie o płytę w napędzie i działa jakby była w wersji cyfrowej.

Zbadałem trochę problem w necie: ludzie na ogół maja taką sytuację, gdy ich konsola jest używana i jest wpisana jako czyjś "Home Xbox" i wtedy widzimy cyfrowe gry poprzedniego właściciela. Jednak u mnie to na bank nie to, konsola jest nowa, nieużywana. No i przede wszystkim jak usunę Forzę, nie jest ona widoczna na liście "Ready to install" - czyli wnioskuję, że nie posiadam jej wersji cyfrowej.

Ktoś spotkał się z czymś takim? Wydaje mi sie to być dziwne. Nie że jest to jakoś przeszkadzające, nie wiem po prostu czemu i skąd. No i nie chcę obudzić się kiedyś z jakimś banem na Xbox Live :)
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Tak http://xboxforum.pl/threads/forza-horizon-3-darmowy-weekend-grania-za-darmo.166625/

Pewnie niedługo to naprawią, albo to celowy błąd by reklamować grę.

Swoją drogą MS mógł by nieźle zaplusować gdyby wszystkie gdy działały bez płyty, oczywiście co jakiś czas celem weryfikacji trzeba by było ją wsadzić.
 

rafal100

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Hm, dziwne. Przecież jakby był darmowy weekend to by było to ogłoszone jakoś chyba? Tak czy owak, nie jestem osamotniony z tym błędem skoro są i inni (np Ty :) ) którzy też mogą grać z Forzę bez płyty.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Lubimy takie błędy :D
 

Exodusek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dziala to jeszcze ?
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Cały czas.
 

rafal100

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Również potwierdzam. Dziwna sytuacja.
 

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Jak dla mnie ok. Juz dawno powinni wprowadzic, albo weryfikacje przez net, albo przez płyte, naprzemiennie niezależnie od wersji. Gorzej jak wprowadza powiązanie gry płytowej z konsolą, no max dwoma :p
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Może testują taka opcję :) Każda płyta przecież może mieć zaszyty w sobie unikatowy klucz i po instalacji na konsoli ten klucz przypisywał by nietrwale płytę z konsolą, po odpaleniu gry na kolejnej konsoli gra przestawała by działać na poprzedniej konsoli.

Najciekawsze jest to że gra odpala się na moim głównym koncie ale na koleinach kontach już nie.

Pytanie do osób którym to działa: czy macie tak jak ja FH3 Ultimate i Dash Preview ?
 

rafal100

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja mam standardową podstawową edycję FH3.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Naprawili już gra nie działa bez płyty ;/
 

ManyPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Naprawili już gra nie działa bez płyty ;/
W off-line działa [emoji6]

Wysłane z mojego LG-D320
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
U mnie nie a nie było aktualizacji no chyba że cicha.
 

Do góry Bottom