1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

granie w gry brata na swojej konsoli i vice versa - pomoc

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Michał55, Marzec 28, 2016.

1. Michał55

Michał55 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam, jestem zupełnym świeżakiem w kwestii konsol więc proszę o wyrozumiałość :). Brat kilka miesięcy temu zakupił xboxa one z kinectem i 3 grami w wersji do ściągnięcia - sports rivals, zoo tycoon i dance central. Zainstalował te gry i je użytkuje. Ja wczoraj zakupiłem xboxa "golasa" bez gier ale z kinectem i chciałbym pograć na swoim sprzęcie w te 3 gry brata. Czy da się to jakoś zrobić? Dodam że brat nie aktywował jeszcze tego konta gold czy jakoś tak - ma w pakiecie 3 miesiące za darmo, ale nie wiem czy to w tym przypadku ma jakieś znaczenie. Czy da się zrobić tak, żeby brat w jakiś sposób udostępnił mi te swoje gry (których nie ma fizycznie na płytkach) a z kolei żebym ja gdy zakupię jakąś grę czy to na płycie czy w wersji elektronicznej mógł mu się zrewanżować i udostępnić to co ja zakupię? Proszę o wskazówki, za które z góry uprzejmie dziękuję :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1880
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Da się. Dajesz bratu login (e-mail) + hasło do swojego konta Xbox Live i on w ustawieniach daje Moja konsola domowa.
    Ty bierzesz dane do logowania konta brata i w ustawieniach swojej konsoli dajesz to samo czyli Moja konsola domowa i na wzajem będziecie mieli swoje gry w swoich bibliotekach. Ogólnie to jak brat golda wrzuci na swoje konto to Ty też z niego skorzystasz, ale on wtedy nie będzie miał tego golda u siebie na pozostałych swoich kontach (poza jego własnym) ;) Bo chyba będzie działało tylko u Ciebie na reszcie kont tam gdzie konsola domowa.

4. Michał55

Michał55 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki wielkie za szybką odpowiedź, proszę Cię jeszcze o wyjaśnienie tych kwestii, i wyrozumiałość :):
    1. "Dajesz bratu login (e-mail) + hasło do swojego konta Xbox Live i on w ustawieniach daje Moja konsola domowa.
    Ty bierzesz dane do logowania konta brata i w ustawieniach swojej konsoli dajesz to samo czyli Moja konsola domowa i na wzajem będziecie mieli swoje gry w swoich bibliotekach
    ." - Czy tę operację robimy z bratem na stałe czy tylko na czas pobrania i instalacji gry/gier na konsolę, a później wracamy do stanu poprzedniego?
    2. "Ogólnie to jak brat golda wrzuci na swoje konto to Ty też z niego skorzystasz, ale on wtedy nie będzie miał tego golda u siebie na pozostałych swoich kontach (poza jego własnym) ;) Bo chyba będzie działało tylko u Ciebie na reszcie kont tam gdzie konsola domowa" - co to znaczy że nie będzie miał tego golda u siebie na pozostałych kontach - on chyba ma na razie tylko jedno konto założone przy uruchomieniu konsoli i pobraniu tych 3 gier które miał w zestawie z kosnolą..
    3. Chcę zakupić grę Halo na płytce - instaluję ją na konsoli i jak brak ustawi "Dajesz bratu login (e-mail) + hasło do swojego konta Xbox Live i on w ustawieniach daje Moja konsola domowa" to będzie tę grę widział do pobrania w wersji elektronicznej, czy musze mu dać płytkę z grą?

5. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    1.na stałe zostawiacie.
    2.Nie będzie mógł grac gry darmowe z golda na innych kontach ktore założy. Tylko na tym wlasnym.
    3. Wymianie podlegaja tylko cyfrowe, gra na plycie musi fizycznie znajdować się w napędzie.

Wysłane z mojego Honor 7.

6. kuleczka91

Polubienia:
    1880
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    1. Na stałe, jak zabierze ktoś z Was dostęp do konta to automatycznie komuś tracą się gry.
    2. Z goldem na XO jest tak, że np na koncie A masz wrzuconego golda, ustawiając na tym koncie moją domową konsolę następne konta B,C,D itd. na tej samej konsoli mają możliwość gry online dzięki udostępnieniu tego golda, ale jeżeli brat Tobie zapoda swoje konto, to jego inne konta na konsoli nie zagrają już w multi na goldzie, bo fizycznie Twoja konsola będzie tego golda miała, a nie jego. On będzie miał golda tylko na swoim koncie, na innych które założy nie, ponieważ to Ty masz te ustawienie moja konsola domowa na jego koncie u siebie na konsoli.
    3. Tylko gry cyfrowe działają w ten sposób, jeżeli brat będzie chciał pograć w Halo musisz mu płytę dać, ale Ty w tym czasie sobie nie pograsz.

Ogólnie to ja polecam zainteresować się kupowaniem gier na pół razem z bratem, bo wyjdzie to taniej i zagracie obaj w jednym czasie. Wygląda to tak, że chcesz np takie Halo 5. Tworzycie z bratem nowe konto na którym te Halo kupicie w wersji cyfrowej ze sklep MS (dzieląc się kosztami gry np. po połowie). Brat takie konto loguje pierwszy raz u siebie, pobierze sobie grę i może grać w nią na swoim koncie (nie musząc logować tamtego konta, ponieważ z automatu ustawia się na tym koncie moja domowa konsola temu kto pierwszy na konsoli te konto zaloguje). Ty chcąc zagrać w takie Halo 5 również na swoim profilu, przed odpaleniem gry będziesz musiał zalogować te konto z grą i zostawić je w tle (po prostu zalogowane) i przełączyć się z powrotem na swoje i ze swojego odpalasz grę i sobie grasz. Jak nie zalogujesz konta otrzymasz komunikat, że musisz zalogować konto z którego gra została kupiona, albo ją kupić. Jak zalogujesz problemu nie będziesz miał.
    Z góry odradzam kupować gotowe profile z grami na forum u januszy biznesu czy to na allegro, ponieważ w większości przypadków są to konta, na których gry były kupowane z kradzionych kart kredytowych. Takie konto w każdej chwili może zniknąć, albo zostać zbanowane przez MS i tyle gry widziałeś. To, że ktoś daje e-mail zabezpieczający do konta + dane do e-maila niczego Ci nie gwarantuje. Ogólnie to najbezpieczniej i legalnie kupować z bratem gry na spółę i skorzystacie na tym oboje. Będziecie grali na swoich kontach oraz nikt Wam tej gry nie zabierze. Co najważniejsze możecie oboje w jednym czasie w taką grę grać. Ale to działa tylko dla 2 osób, 3cia osoba już nie zagra, bo kogoś z was wyloguje z konta. Jak gra się znudzi możecie ją odsprzedać komuś łącznie z danymi. Dla każdego nowego profilu twórzcie nowy e-mail i zapiszcie gdzieś dane. Bo jak ktoś chce odkupić od kogoś profil to chce mieć dane do zmiany na koncie m.in adres e-mail + hasło do poczty :)

7. Michał55

Michał55 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Bardzo dziękuję za pomoc, trochę to skomplikowane wszystko, spróbuję to ogarnąć w praktyce, gdybym czegoś nie wiedział to będę jeszcze pytał :). Ja swojej konsoli jeszcze nie uruchamiałem, będę to robić jutro. Czyli na początek stworzę sobie własny profil/konto, później wpisuję dane brata do konta i daję "moja konsola domowa".. A nie można od razu próbować się zalogować na konto brata, tak, żeby żadnego własnego nie tworzyć? Aha jeszcze jedno, w sprawie tych gier które moglibyśmy kupować na spółkę z bratem, to w praktyce ja się za każdym razem będę musiał logować do innego konta do każdej z gier? Konsola tego nie zapamiętuje? Można być zalogowanym do kilku kont równocześnie?

8. kuleczka91

Polubienia:
    1880
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Zrób sobie swój profil do grania, bo każdy na swoim koncie ma swoje osiągnięcia, swoje postępy w grach. Brat by przeszedł grę jakąś na 100%, a Ty byś mu tego save usunął tworząc grę od nowa jakbyś w coś chciał zagrać. Chyba bym Cię zabiła za takie coś ;) Jak chcesz się z bratem dzielić swoimi grami skoro nawet swojego profilu nie chcesz tworzyć? Serio kupiłeś konsolę by żerować na bracie? :hilarious: bo takie odnoszę wrażenie :p
    Co do gier to przecież nie grasz naraz w 10 gier, bo się nie da, więc logujesz konto do danej gry. Nie zawsze będziesz się musiał logować, jeżeli to Ty pierwszy zalogujesz się nowym kontem na swojej konsoli, wtedy brat musi mieć te konto w tle. Przecież możecie robić wymianę raz jeden, raz drugi z tym logowaniem. Swoją drogą zastanawiam się co stanowi dla Ciebie problem w zalogowaniu się które trwa z 3-5sekund ? o_O Tu nie chodzi o to czy konsola zapamiętuje czy nie, bo pamięta, ale żebyście mogli grać obaj w tym samym czasie to jeden nie musi sie logować, a drugi musi, bo inaczej gry nie odpali.

Ostatnia edycja: Marzec 28, 2016
  9. Michał55

Michał55 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam, dzisiaj dopiero się zabieram za temat.. Ok, nie wiedziałem że są jakieś indywidualne osiągnięcia, generalnie grałem może kilka razy na konsoli brata - krótko :). A więc tworzę swój profil na Xbox Live - na razie nie mam żadnej gry na dysku, chciałbym na początek skorzystać z tych brata, zresztą sam się zaoferował, tylko żeby zrobić to bezproblemowo żeby jemu się nic nie wysypywało czy wylogowywało. Nie za bardzo kumam o co chodzi z tymi kontami w tle i logowaniem bo jak pisałem jest to dla mnie zupełna nowość. Jak rozumiem brat przed pobraniem i zainstalowaniem gier musiał założyć na swojej konsoli jakieś konto Xbox Live. Ja uruchamiając po raz pierwszy konsolę także zakładam swoje konto (login, hasło)? Następnie on podaje mi dane do tego swojego konta i ja loguję się na jego dane (tutaj nie wiem czy mam się wcześniej wylogować z mojego konta??) i daję jak mi napisałaś "Moja konsola domowa".
    Teraz pytanie - brat musi zrobić to samo z moimi danymi? Ale ja na razie nie mam żadnych swoich gier więc po co on ma się logować na moje dane skoro nic nie pobierze?
    Czy jeżeli ja ustawię "Moja konsola domowa" na danych brata i pobiorę jego gry - bo jak rozumiem będę mógł to zrobić - to będziemy mogli być zalogowani równocześni i równocześnie grać w te same gry? Nie będzie brat miał żadnych problemów?
    Czy też z jakiegoś powodu musi też tak jak pisałaś od razu zalogować się na moje dane i ustawić "moja konsola domowa"??
    Sorry za niewiedzę :)

Wczytywanie...

Poleć forum