1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Greenberg: Brak Blu-ray pomógł Xboksowi 360

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez patryk878, Marzec 16, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. patryk878

patryk878 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    Aaron Greenberg na łamach EDGE twierdzi, że brak wbudowanego napędu Blu-ray w Xboksie 360 bardzo pomógł konsoli. Jego rozumowanie jest bardzo proste i trzeba przyznać, że jest w tym sporo racji. Inna sprawa, że na to co mówi Greenberg trzeba brać poprawkę - odnosi się to głównie do USA. Co takiego powiedział człowiek odpowiedzialny za zarządzanie produktem?

Obraliśmy po prostu inną strategię. Sony postawiło na fizyczny nośnik, a z tym związane są koszty. Fakt, że na starcie byliśmy w stanie zaoferować konsolę w cenie 199$, wynika właśnie z braku obciążenia tymi kosztami. Byliśmy tańsi o 100 dolarów i to jeden z powodów dlaczego mamy prawie dwukrotnie większą bazę użytkowników [w USA - przyp. M.L.]. My postawiliśmy na cyfrową dystrybucję, to była przyszłość - możliwość odtwarzania filmów w rozdzielczości 1080p bez dysku, bez konieczności ich ściągania. Obecnie mamy największą bazę filmów i produkcji telewizyjnych, największą bazę HD spośród wszystkich konsol. Oczywiście są pewne kompromisy, ale wygodę polegająca na naciśnięciu jednego przycisku i od razu oglądania filmu uważamy za dość pociągającą. Wspaniałe jest to, że zbudowaliśmy serce Xboksa 360 tak, by można go było ciągle rozwijać. Zawsze możemy dodać nowe opcje i funkcje a Ty nie musisz dokupywać nowych urządzeń by z nich korzystać. Wystarczy po prostu uaktualnienie oprogramowania. Jeśli więc ktoś kupi dzisiaj Xboksa 360 to wie, że za rok, dwa lub trzy lata będzie miał dostęp do różnych nowych funkcji, które uczynią konsolę lepszą poprzez Xbox Live*. Takie rzeczy nie istniały w tej branży dopóki się w niej nie pojawiliśmy.

Trudno nie zgodzić się z rozumowaniem Greenberga. Konsolę postrzegam głównie jako urządzenie do grania, więc niekoniecznie chciałbym płacić za Blu-ray i nie czuję wcale, że koniecznie muszę się na niego przesiadać. Z czym się jednak nie zgadzam, to opowieść, że nie musimy niczego do konsoli dokupować, czego najbardziej wyraźnym przykładem jest Natal czy wpadka z zewnętrznym napędem HD-DVD. Musimy brać poprawkę, że rzeczy, o których opowiada Greeneberg dotyczą głównie USA. U nas niestety filmu w HD po jednym naciśnięciu przycisku na padzie nie obejrzymy, zwłaszcza, że nie mamy oficjalnie Xbox Live.

Źródło: Polygamia.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. virus666

virus666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Koszalin
    Nawet z Live PL nie będzie wielu którzy sobie pozwolą na net 10mb który pociągnie FullHD livestream. To za jakieś 5 lat może

4. mati007

mati007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Pruszków
    Nie trzeba wcalego takiego neta.
    Kawałki filmów które można obejrzec na live, chodza mi bardzo dobrze. a mam neta 1 mb w neo.

5. lisek84

lisek84 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kielce - Warszawa
    dokładnie, czasem cos oglądam z Live'a po zamulającym VPNie na necie 4MB i pięknie mi chodzi streaming. Zdażają sie wpadki ale zwykle nie mam z tym problemów.

6. Pstrag

Pstrag Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Będzin/Katowice
    Może i przez brak Blu-Ray konsola jest tańsza, ale powinna być możliwość dokupienia napędu osobno.

7. Panicz

Panicz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Aktualnie ceny lacz 10 mb sa mniejsze niz 2 mb 3-4 lata temu wiec nie marudz w tej kwestii :)

8. patryk878

patryk878 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    I jak sobie to wyobrażasz? Taki napęd miałby zastosowanie tylko i wyłącznie do filmów. Wydawcy na pewno nie wydawaliby dwóch wersji, DVD i BD, a i przerzucenie się na Blue-Ray nie wchodziłoby w grę bo nie sądzę aby wszyscy posiadacze Xboxa dokupili tą pewnie nie tanią przystawkę.

9. 5HOOGUN

5HOOGUN Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Krakowiaczek
    Bardzo cieszy mnie wiadomość że ta generacja będzie jeszcze długo wspomagana, pomyślcie jaki byłbym fail jakby np w nastepnym roku wyszedł nowy xbox, i znowu ponad 1k z portfela :)

10. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Wolałbym dopłacić na starcie niż dokładać ciągle do akcesoriów. Kabelek + aku do pada, WiFi... A teraz jeszcze trzeba mieć neta żeby zagrać DLC bo na płytce się nie mieszczą:/

11. Patrolek PL

Patrolek PL XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    W-wa
    Właśnie wystarczy porównać cenę zwykłego Xa ze zwykłym Pleyakiem 3 dużo tańszy.

12. MM314

MM314 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Legnica
    ale jak doliczysz wszystko co ma ps3 standardowo to xbox ci drożej wyjdzie ;P

13. 5HOOGUN

5HOOGUN Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Krakowiaczek
    Wydaje mi się że wystarczy policzyć parę abonamentów xbl i już jasne co wychodzi drożej :)

14. Paviano

Paviano Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Jarocin
    Ja mam neta 4mb/s z Netii i jak oglądałem co niektóre filmiki to mnie nerwica brała.

Co do tematu to przydałby się ten Blu-Ray. Jakie są koszty? Cena pewnie jak za PS3, a gry w tej samej cenie. Droższe byłyby produkcje gier na Blu-Ray.

15. wojtas74

wojtas74 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wałcz
    blu ray myśle że na dobre wyszedł by xboxowi .. sami twórcy narzekają (np. twórcy Mafii 2) że mają problemy ze zmieszczeniem gry a taki God of War III 40 gb zajmuje ;o

16. HoFi

HoFi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lublin
    było setki razy

blu-ray w ps3 ma dość wolny odczyt, dla tego dane na płytach są powielane kilkukrotnie ,aby laser nie musiał się "cofać ". Przerywniki filmowe są w formacie 1080p i jest najczęściej dostępne kilka ścieżek językowych

17. Gregigregi

Gregigregi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Poole/UK
    Popieram

18. SebooL12 PL

SebooL12 PL Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Szczerców
    To oglądanie filmów polega na tym, że się pobiera i odr azu ogląda? To by wychodziło, że żeby bez problemów oglądać film FullHD to trzeba mieć neta gdzieś 25mb (np UPC) w innych krajach to standard tak jak u nas 1mb(podejrzewam, że nawet u nas w większych miastach 25mb to nie problem).
    Najłatwiej to przeliczyć po tym jak pobierasz film fullhd, gdzie taki zajmuje z 20gb- żeby oglądać go bez problemu czas takiego pobrania nie może przekraczać czasu trwania filmu.

19. adidas2009

adidas2009 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Polnocna czesc kraju ;).
    Ja mam 2mb neta i nie chcial mi sie wlaczyc film w HD; wyskoczyl mi komunikat ze mam za wolny internet.

20. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Prędkość neta musi być większa od bitrate filmu i będzie płynnie się odtwarzać:p

Teraz przez brak BR będą słabsze tekstury i filmiki w porównaniu do PS3. Niektóre gry na pc też wychodzą na paru płytkach, do tego kompresja ale tam instalujemy na dysku i nic nie tracimy na jakości.

21. Sblade86

Sblade86 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Sosnowiec
    Blu-ray jak dla mnie jest nie potrzebny na dzień dzisiejszy jest to technologia kierowana (nie chodzi mi o posiadanie ps3 dokładnie...) dla tych co mają dużooo kasy i niestety zwykłe odtwarzacze DVD nie zostaną wyparte dlatego że zbyt wielu konsumentów owe takie posiada i dla innych wciąż to jest duża kasa i wiadomo że opłacalne. Różnice jakościowe między zwykłymi DVD a Blu-Ray można jedynie dostrzec jak ma się konkretne kino domowe a i tak każdy wie że jakość filmów na DVD jest i tak zadowalająca więc po co przepłacać za Blu-Ray ?? Skoro nie każdego stać na takie luksusy ?

A i jeszcze jedno większość osób (te co nie zamierzają kupować org. gier ze względu na to że nie mają kasy co eskimosi lodu i decydują się na przeróbkę) przed kupnem między Xbox360 a Ps3 na pewno kalkulowała koszty odnośnie tego na czym prędzej zaoszczędzi kase a chodzi o to że:
    po pierwsze przeróbka X to żaden wydatek kiedy płyty do nagrywania kosztuja max do 10zł.
    Po drugie przerabiając Ps3 trzeba przy okazji kupić nagrywarkę Blu-Ray która do tanich rzeczy nie należy gdzieś granica 800-1000zł (nie orientuje się zbytnio w cenach no i wiadomo że lepiej w tym przypadku kupić coś konkretnego aby było git) a płyta do nagrywania to koszt tych powiedzmy bankowo 30 zł ( a nagrywanie płyt jak loteria że zdarzy się że wyskoczy błąd podczas nagrywania itd.) więc jak dla mnie już i tak Blu-Ray jest nieopłacalny... bo sam będąc w Ps3 podnosi koszty konsoli a gdyby Ps3 miało ten sam napęd co xbox360 jestem skory powiedzieć że wtedy ilość sprzedanych konsol mogłaby być na korzyść Sony gdzie jedyny dla mnie plus w tym wszystkim jest taki że jest darmowe granie przez neta a nie to co XLive z którego nie korzystam.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum