1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Grupa fanów chce przywrócenia DRM i ograniczeń na Xbox One

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Azur, Lipiec 10, 2013.

1. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska

Stworzyli nawet petycję, choć na razie podpisała ją bardzo niewielka grupa.

Dokładnie 178 osób podpisało się pod wnioskiem Davida Fontenota w serwisie Change.org:

Nie jest to pierwszy głos w tej sprawie. W podobnym tonie wypowiadał się twórca gier, Adrian Chmielarz - sugerował on, że system sprzedawania gier w pudełkach po ok. 60 dolarów jest wadliwy i wymaga naprawienia właśnie przez przejście na dystrybucję cyfrową:

W swoim tekście stwierdza, że wizja cyfrowego świata była świetna, ale Microsoft nie umiał jej odpowiednio ogłosić graczom i dlatego spotkała się z krytyką. Na PC faktycznie działa podobny system i choć Steam ma teraz wiele zalet, których Xbox One nie miał mieć (albo nie zostały one ogłoszone), to jednak pamiętacie chyba jak sklep Valve zaczynał - też był znienawidzonym DRMem, który odbierał graczom ich gry.

Podobnie mówił vloger TotalBiscuit, przekonując, że pudełkowe gry napędzają głównie rynek wtórny i Gamestop (w którym sam kiedyś pracował), a jego polityka na dłuższą metę szkodzi twórcom.

Grupka graczy, która podpisała petycję, myśli chyba podobnie. Założę się, że i w samym Microsofcie pozostała frakcja, która uważa to za świetny pomysł.

Sam nie jestem do końca do tego przekonany, ale uważam, że CinemaBlend, za którym podaję tę informację przesadza nazywając ich "głupimi fanbojami" i innymi epitetami.

Via: Polygamia.pl

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  2. Lotnik421 Xbox One

3. rikamaru

rikamaru Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    56
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Też byłem zwolennikiem tego systemu, szkoda, że microsoft trochę źle to rozegrał głównie w kwestii przekazania ludziom tej cyfrowej wizji podczas gdy Sony to wykorzystało i zaczęli grać rycerza na białym koniu tak, że microsoft musiał ustąpić.

PS. Gif ze steamem świetny :D

1 osoba to lubi.
  4. CSpec

CSpec V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    579
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    K-PAX

Przykro mi, ale Mam alergie na te głupie gadanie.
    Każdy kto podpisał się pod tą petycją kwalifikuje się do najbliższego szpitala psychiatrycznego.

13 użytkowników lubi ten post.
  5. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    przecież MS nie chciał niczego innego jak szpiegować graczy, czy ludziom już odwaliło do końca ?
    jedna afera goni kolejną, zwalniają się stołki w MS a ludzie jeszcze błagają przywrócenia 'starych' zasad ?
    popieram DOGa bezgranicznie.
    Niektórzy chyba nie do końca zrozumieli o co MS do końca chodziło w całej tej sprawie.
    przyszłość rozrywki i koniec 'wolności' gracza.

żal.

6. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1668
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Haha na sztos tych co podpisali tę petycję i spalić ich.. Bo do czegoś innego to się nie nadadzą..

7. XBOX-M4ST3R

XBOX-M4ST3R Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    69
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jak chcą to niech sobie kupują nowe Gry i podłączają konsolę do neta na stałe :).

8. Diabolique

Diabolique Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    48
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    to pewnie same hamburgery. oni tak postrzegają wolność.

9. mich2406

mich2406 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    61
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Ignorancja wśród zwolenników DRM mnie przeraża.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
    Stanisław Lem

10. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    To może lepiej PC-towcy niech pousuwają steam'y ze swoich komputerów, bo też pewnie ich śledzi, co robią, co i do kogo piszą, na której stronie fapują. Nie żebym był za tym całym DRM, ale bez przesady ludzie...

11. Brajley

Brajley Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Totalna hipokryzja - najpierw każdy to krytykuje a po tym gdy cofną swój zamysł to to "mogło odmienić rynek gier" , "lepszy byłby XO z DRM" ...

12. Wyindywidualizowany

Wyindywidualizowany Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Sala Samobójców :D
    Wyjaśni mi ktoś czemu nadają się do psychiatryka? Ja lubię cyfrowe gry, ze steamem jestem od początku. Tylko nie hejtujcie bo serio nie wiem.

13. ZdzichoTnT

ZdzichoTnT Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    A ja nie jestem na steanie i gram na pc tylko w gry pudełkowe.
    I teraz widzisz różnice pomiędzy steamem i xbox one??

Hint: Na x one musiałbym być na "steamie" i nie miałbym wyboru.

14. CSpec

Polubienia:
    579
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    K-PAX
    Wystarczy poczytać komentarze tych ludzi:

Albo są chorzy psychicznie, albo cała ta akcja to jeden wielki joke.

15. rikamaru

Polubienia:
    56
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Co do DRM - Microsoft nie wprowadził by czegoś na zasadzie : kupujesz grę i jest ona na zawsze twoja, nie możesz się jej pozbyć itp. M$ chciał wprowadzić własny ekosystem z wymianami/odsprzedażą/dzieleniem się gier, takie były zamysły i nikt nigdy nie powiedział, że już z raz kupioną grą będziemy związani na zawsze co by było poronionym pomysłem ale ludzie jak zwykle nie doczytali i większość myślała, że gra kupiona będzie już nasza aż po grób. Jak by to działało finalnie nie wiadomo bo oczywiste jest, że zmiana polityki już nastąpiła. Trochę szkoda, bo chciał bym zobaczyć w konsolach coś na zasadzie Steama ale z możliwością wymian/sprzedaży wewnątrz systemu bo jak by się to rozwinęło to mielibyśmy takie wbudowane allegro w konsole. Jednak jak zwykle są to tylko przypuszczenia/domysły itp. póki co się tego nie dowiemy, mi się wizja podobała.

A co do rzekomego szpiegowania ludzi przez Kinecta to czy wy nie macie czasem za wielkie ego? Nawet jak by was podglądali przez te kamerki to co by z tym niby mieli robić? Normalni szarzy ludzie się nie liczą, nie jesteście politykami/prezydentami/ambasadorami/niewygodnymi dziennikarzami etc. A jeśli już ktoś twierdzi uparcie, że Kinect to największe zło to zbieraniem danych od szaraczków też zajmuje się facebook na którym ludzie udostępniają streszczenie swego życia, google, youtube czy korespondencja przez Gmail. Windows też bacznie się przygląda co tam sobie instalujecie :) To już jest normalka i nie da się od tego uciec chyba, że gdzieś na wieś bez dostępu do internetu chociaż i tam satelity was namierzą. Witamy w XXI wieku.

1 osoba to lubi.
  16. CSpec

Polubienia:
    579
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    K-PAX
    Nie wiem. Mam zmierzyć?
    Nie wiem. Mam zgadywać?
    Skąd wiesz? Nie chce być nagrywany 24/7. Nie wiadomo do czego im to posłuży.
    Z tym ze w przypadku facebooka masz wybór - nie zakładać konta. Więc go nie mam. Problem solved.

Taak, do tego robi print screen'y, zbiera keylogi i wysyła wszystko do Microsoftu. Z obroną Xboxa poleciałeś za daleko.

To naprawdę ciekawe i przykre zarazem że jesteś uległą, ochotniczą jednostką do Big Brothera, ale nie każdy chce nią być. Nie chcę być nagrywany i ewentualnie podsłuchiwany czy to dla Jakiegoś zboczonego pracownika MS, Nudzącego się hakera (Tak, Xbox Live nie jest takie bezpieczne jakim go malują)czy reklam. Tak trudno to zrozumieć? ja chcę sprzęt do gier a nie do szpiegowania mnie i oferowania mi lepszej jakości reklam/tv.

17. BE_Mroku_256

BE_Mroku_256 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    37
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Posiadacz PS4 i XONE
    Mogę się założyć, że same trolle i fanboye PS4 podpisują tą ankietę, aby tylko jeszcze bardziej zaszkodzić dla M$$$ :)

18. rikamaru

Polubienia:
    56
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Dog - Co do windowsa i szpiegowania:

Windows 8 poinformuje Microsoft o każdym programie, jaki zainstalujesz | Zaufana Trzecia Strona

SmartScreen w Windows 8

ť SmartScreen w Windows 8 mówi Microsoftowi o wszystkim, co instalujesz | MyWindows8.pl

I co do tego, że jestem uległą jednostką - nie nie jestem po prostu zdaje sobie sprawę (I nie popieram tych działań), że żyjemy w czasach inwigilacji, wszędobylskich kamer, wielkich korporacji co chcą zbierać tylko nasze dane. Jednak ja NIE popadam w paranoje, wiem i zdaje sobię sprawę z tego jak jest bo lubię czytać różne teorie spiskowe i gdy czytasz o tym wszystkim to możesz albo wpaść w depresje i paranoję lub przyjąć do wiadomości, że tego nie zmienisz (chociaż nikt nie broni próbować zmienić świata - droga wolna :) Ludzie w końcu obalili ACTA i bardzo dobrze bo takie zrywy dają jasno do zrozumienia, że z ludźmi trzeba się liczyć tak jak teraz Microsoft się przekonał). Mam rozumieć, że google i youtube też nie używasz? Przecież jak nie chcesz uczestniczyć w "Big Brotherze" no to chyba nie powinieneś wyszukiwać informacji w google czy oglądać filmików na yt bo wszak już wielka korporacja wie, czego wyszukujesz i co lubisz oglądać. Nie popadajmy w skrajności... W każdym nowym laptopie mamy kamerki, o dziwo w każdym nowym smartfonie też i co? Mam wyrzucić swój telefon i pozbyć się laptopa? Jednak w jednym masz rację - jeśli już tak się obawiasz tej inwigilacji możesz jej w pewnym stopniu unikać nie zakładając konta na FB, nie używając google i yt, nie kupując windowsa 8 czy szpiegującego Kinecta, korzystać z noki 3310.. (Ups wróć! Przecież usługodawcy też zbierają nasze billingi i mają w posiadaniu smsy, damn it pozostaje tylko poczta gołębiowa) i tu się z tobą zgodzę bezdyskusyjnie :) Ale jak już napisałem, nie popadajmy w skrajności.

19. CSpec

Polubienia:
    579
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    K-PAX
    Ach, masz na myśli CrapScreen i abominacje zwaną Windows 8. Można ją wyłączyć.

Więc jednak jesteś. Może nieświadomie.

Czym jest zatem "nieuległość"? na pewno nie wjechaniem czołgiem w siedzibe Google/MS czy Zaklejaniem wszystkich kamer w okolicy (paranoi nie mam). Ale chce mieć wybór, chcę powiedzieć nope, nie będziesz mnie szpiegował.

Czemu miałbym nie używać? nie zmuszają mnie do podłączania kamery/mikrofonu w moim własnym domu.

Nie, ale taka mała rada: Od czasu do czasu (jeżeli wiesz czego i jak szukać) sprawdź czy nie masz wirusów :>

Bo z tymi kamerami nigdy nie wiadomo :devilish:

20. rikamaru

Polubienia:
    56
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Ty wiesz, ja wiem, dużo ludzi nie wie, że można.

Doczytaj to co napisałem do końca bo to wygląda na wyrwane z kontekstu (Ale może cytowałeś jeszcze przed moją drobną edycją tego zdania) Nie chodzi o wjechanie z czołgami, patrz przykład np. ACTA w Polsce, część rzeczy zmienisz część niestety nie.
    Ale w pewnym sensie zbierają dane o Tobie, a takie wybieranie (przy jednoczesnym oburzeniu na całe szpiegowanie) co z przykładów inwigilacji jest bardziej szkodliwe to ocieranie się o hipokryzje, co nie zmienia faktu, że wolał bym by mnie nie podglądali a zbierali sobie jakieś tam suche dane z Google czy yt. :)

Hłe hłe ufam mojej Avirze chociaż program ten też może być zamieszany w spisek :>

Co racja to racja :)

21. CSpec

Polubienia:
    579
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    K-PAX
    Wiesz, taka rada ode mnie: Nigdy nie ufaj programowi AV, i podchodź do tego co uruchamiasz z dystansem. Jeżeli mi nie wierzysz to wyślij mi PM a mój zaufany trojan sprawdzi twojego zaufanego avasta.

Ale zakończmy offtopic :)

Wczytywanie...

Poleć forum