Gry edukacyjne to zła droga?

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

hardin

Użytkownik
Użytkownik
Jak donosi serwis Kotaku, Neil Thompson z Microsoftu stwierdził, że tworzenie gier edukacyjnych jest błędem i może być szkodliwe nie tylko dla jego firmy, ale przede wszystkim dla branży. Uważa, że gry nie służą do edukacji, tylko do dostarczania rozrywki.

"Pracujemy w branży, której zadaniem nie jest nauczanie ludzi, lecz fundowanie im zabawy. Owszem, zdarza się, że niektóre z wydawanych produkcji mają w sobie jakieś wartości edukacyjne. Ale moment, w którym zaczniemy udawać, iż celem produkowania gier jest wychowywanie i uczenie, to moment, w którym posuniemy się za daleko, a branża ucierpi."
gamikaze.pl
 

Gaba

Świeżak
Świeżak
?

Oczywiście, że tworzenie gier edukacyjnych mija się z celem ale to tylko i wyłącznie wina firm, które "próbują je stworzyć". Otóż nikt z producentów nie rozumie co to znaczy gry edukacyjne. :confused: Wypuszczają na rynek kolejny niewypał mówiąc, że taka gra wspomaga logiczne myślenie u dzieci i inne takie sranie w banie. A tak na prawdę to jak na razie znalazłam, tylko jeden portal z takimi czysto edukacyjnymi grami dla młodszych dzieci na polskich stronach internetowych.Edugames - platforma gier edukacjnych. I to są gry edukacyjne :p Matma geografia itp.
 

manial

Banned
Użytkownik
eee tam dla mnie gra edukacyjna to cos w stylu Gears Of War :) innych nie widzialem ;) pozatym jak dla mnie "edukacyjne gierki" to bzdet...
 

maroko freestyle

Użytkownik
Użytkownik
dokładnie gry edukacyjne to jedna wielka pomyłka, ja gram po to aby się odstresować, aby znaleźć rozrywkę, a nie po to by zrozumieć matme :/ ftw
 

Slateer

Użytkownik
Użytkownik
przeciez teraz gry robia glownie dla casuali, a oni nie lubia myslec to i nawet glupich lamiglowek nie dadza
 

kolro

Użytkownik
Użytkownik
EDUKACJĘ można dostrzec w każdej grze..np bf:bc..widzimy jak wygląda wojna ora z jak zachowują się żołnierze czasem przydaje się to w życiu codziennym ^^
 

Rudy96

Użytkownik
Użytkownik
Ja się edukuję poprzez grania w gry samochodowe. Można się nauczyć optymalnego toru jazdy i marek samochodów. Jest jedna seria gier edukacyjnych, które mi się podobają: Buzz! :)
 

Mnih

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
ja tam kocham najlepszą grę edukacyjną, symulator życia - GTA IV .
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom