1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Gry edukacyjne to zła droga?

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez hardin, Październik 29, 2008.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. hardin

hardin Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Jak donosi serwis Kotaku, Neil Thompson z Microsoftu stwierdził, że tworzenie gier edukacyjnych jest błędem i może być szkodliwe nie tylko dla jego firmy, ale przede wszystkim dla branży. Uważa, że gry nie służą do edukacji, tylko do dostarczania rozrywki.

"Pracujemy w branży, której zadaniem nie jest nauczanie ludzi, lecz fundowanie im zabawy. Owszem, zdarza się, że niektóre z wydawanych produkcji mają w sobie jakieś wartości edukacyjne. Ale moment, w którym zaczniemy udawać, iż celem produkowania gier jest wychowywanie i uczenie, to moment, w którym posuniemy się za daleko, a branża ucierpi."
    gamikaze.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. Gaba

Gaba Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    ?

Oczywiście, że tworzenie gier edukacyjnych mija się z celem ale to tylko i wyłącznie wina firm, które "próbują je stworzyć". Otóż nikt z producentów nie rozumie co to znaczy gry edukacyjne. :confused: Wypuszczają na rynek kolejny niewypał mówiąc, że taka gra wspomaga logiczne myślenie u dzieci i inne takie sranie w banie. A tak na prawdę to jak na razie znalazłam, tylko jeden portal z takimi czysto edukacyjnymi grami dla młodszych dzieci na polskich stronach internetowych.Edugames - platforma gier edukacjnych. I to są gry edukacyjne :p Matma geografia itp.

4. manial

manial Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bogatynia
    eee tam dla mnie gra edukacyjna to cos w stylu Gears Of War :) innych nie widzialem ;) pozatym jak dla mnie "edukacyjne gierki" to bzdet...

5. maroko freestyle

maroko freestyle Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    36
    Miasto:
    Złote Przedmieście
    dokładnie gry edukacyjne to jedna wielka pomyłka, ja gram po to aby się odstresować, aby znaleźć rozrywkę, a nie po to by zrozumieć matme :/ ftw

6. Slateer

Slateer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    przeciez teraz gry robia glownie dla casuali, a oni nie lubia myslec to i nawet glupich lamiglowek nie dadza

7. kolro

kolro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    EDUKACJĘ można dostrzec w każdej grze..np bf:bc..widzimy jak wygląda wojna ora z jak zachowują się żołnierze czasem przydaje się to w życiu codziennym ^^

8. Rudy96

Rudy96 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Żagań
    Ja się edukuję poprzez grania w gry samochodowe. Można się nauczyć optymalnego toru jazdy i marek samochodów. Jest jedna seria gier edukacyjnych, które mi się podobają: Buzz! :)

9. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    ja tam kocham najlepszą grę edukacyjną, symulator życia - GTA IV .

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum