Gry lt 3.0 - problem z iHasem czy laserem Xboxa ?

josephb

Świeżak
Świeżak
Witam
Sprawa wygląda następująco, zakupiłem iHasa 124B i wgrałem do niego burnermaxa. Próbowałem nagrać kopię zapasową Far Cry'a 3, przepuszczonego przez abgxa, imgburn ustawiony wg tutoriali, nagrywane na Verbatimach mkm-003 z Singapuru.
Trzeci burn wyszedł mi całkiem przyzwoity PI MAX 31 PI avg 2,62 PIF MAX 4, PIF avg 0,54(wiem nieidealny ale konsola powinna odczytać).

Problem polega na tym że konsola nie potrafi odczytać tej płyty (błąd ze szmatką) zarówno podczas uruchamiania jak i instalowania. Na konsoli kumpla rusza bez problemu (co sugerowałoby że powoli siada mi laser).
Ten kumpel nagrał na swoim iHasie ten sam obraz i wyniki z kProbe wyszły gorsze ( PI MAX 56, PI avg 8,83, PIF MAX 6, PIF avg 0,72 ) i ku mojemu zaskoczeniu mój napęd odczytał tą płytę (gra się włączyła) ale nadal nie da się zainstalować. Nie udało mi się nagrać idealnej kopii (żeby PIF avg było <0,2) więc nie wiem jak by to wyglądało w takim przypadku.

I teraz pytanie, sądzicie że wini tutaj jakość nagrania ( w sensie nagrywarkę ) czy raczej stan lasera w napędzie ? Oba te warianty wydają się być sprzeczne ale nie szkodzi mi zapytać. Próbowałem ponownie wgrywać LT3.0, przeczyściłem delikatnie laser - nadal to samo.
 

voltan91

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Kurde ja nigdy nie sprawdzałem jak "idealne" jest moje nagranie, a wszystko śmiga aż miło.
Problemem u Ciebie może być faktycznie laser konsoli, czy próbowałeś nagrać inny tytuł XGD3?
 

josephb

Świeżak
Świeżak
Przed chwilą próbowałem nowego DMC i jest to samo, parametry całkiem w porządku a na konsoli nie rusza, wcześniej miałem sporo problemów z Dark Souls, niby włączało się ale od czasu do czasu wyskakiwał disc read error a o zainstalowaniu można było zapomnieć ... jutro z pracy przyniosę miernik to spróbuje podkręcić troche prąd na laserze, zobaczymy

edit: zmniejszenie rezystancji na odczycie DVD (zwiększenie prądu na laserze) nic nie pomogło :/ jakieś sugestie ?
edit2: dla potomnych: wymieniłem laser i wszystko śmiga, gry od razu odczytuje, wszystkie się instalują git malina :) porównałem starą soczewkę(14xx) z nową(141x) i ich barwa znacznie się różniła (stara praktycznie była czarna, nowa niebieska) więc jeśli powinny być takie same to mój laser był wykończony
pozdro
 

Do góry Bottom