1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Gry, na które czekamy w 2009 roku - konsole

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez TymonPRO, Grudzień 28, 2008.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. TymonPRO

TymonPRO XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Gry, na które czekamy w 2009 roku - konsole
    Niedziela, 28.12.2008, godzina 18:00, autor: Lucas the Great

Całkowicie subiektywny przegląd Lucasa the Great

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat obserwuję pewną odwilż w polskim podejściu do konsol. Radykalne psioczenie na "zabawki dla debili" należy do przeszłości, coraz więcej osób posiada tę czy inną maszynkę do grania. Oczywiście, wciąż trwa wojna w temacie wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiejnocy, ale to akurat motyw międzynarodowy. Na całym świecie fani danych konsol i fani pecetów udowadniają sobie bezskutecznie, że ich platforma jest debeściak. Można śmiało powiedzieć, że w 2009 roku przybędzie użytkowników X-pudła i czarnuli, zwłaszcza że na tę ostatnią pojawi się wreszcie naprawdę rozsądna liczba tytułów. Wybrałem jedenaście pozycji, które uważam osobiście za godne uwagi w nadchodzącym roku. Niektóre z nich mogą Was oczywiście zdziwić, ale... to moja selekcja i moje zbójeckie prawo doboru. Na przykład nie będę pisał o konsolowym Wiedźminie. Świat na to może i czeka, ale Polska? Kto miał zagrać, zrobił to na PC. Oczywiście można na forum polemizować z moimi wyborami i zarzucać własne typy. W zasadzie nawet trzeba...

Final Fantasy XIII

Rok 2009 będzie rokiem startu nowej linii fabularnej w serii Final Fantasy. Fabula Nova Crystallis obejmie kilka tytułów, rozrzuconych po różnych platformach. Mnie osobiście najbardziej interesuje druga premiera, ale na pierwszą również czekam, zwłaszcza, że ukaże się ona jednocześnie również na X-boksa, co samo z siebie jest wydarzeniem. Wizualnie Final Fantasy XIII rzuca na kolana. Udostępnione do tej pory materiały kojarzą się raczej z dobrym filmem anime niż grą. Takie zresztą było założenie twórców - postanowili zbliżyć swe najnowsze dzieło do pełnometrażowego obrazu Final Fantasy: Advent Children. Wygląda na to, że dadzą radę. Jaka historia nas czeka? Świat podzielony na dwie części - unoszącą się w przestworzach utopię(a przynajmniej coś ją udającego) Cocoon i dzikie, niebezpieczne Pulse. W wyniku walki między Kryształami (potężnymi istotami nieco zbliżonymi mocami do bogów), Pulse atakuje Cocoon. Na czele natarcia stoi Lightning - pierwsza bohaterka, którą poznajemy. Co tu się dużo rozpisywać, kto widział trailer wie, że czas zapiąć pasy...

Final Fantasy Versus XIII

Gdzieś w dalszej części roku czeka nas kolejna premiera w ramach Fabula Nova Crystallis. Tym razem już tylko na PS3. Jak wspomniałem, czekam na nią z nieco większym utęsknieniem. Dlaczego? Jak na razie klimat przypadł mi bardziej do gustu. Jest w tym nieco stylistyki cyberpunkowej, niektóre elementy przywołują na myśl Ghost in the Shell czy wręcz Akirę. O fabule na razie wiadomo tyle, co wypatrzy się w trailerze, ale te strzępki wystarczą, by mi podnieść ciśnienie. Tak na marginesie dodam, że przez wiele lat podchodziłem do Final Fantasy jak do jeża. Może mierziły mnie nachalne peany znajomych? Może po prostu nie zagrałem? Teraz sam stałem się fanem i czekam z niecierpliwością. W czasach, gdy cRPG idzie w stronę siekanin, pozycje z kręgu jRPG - oferujące niesamowitą fabułę i przerysowane sylwetki bohaterów - zyskują coraz bardziej w moich oczach.

Mafia II

Mafia 2

Koniec wielkiego zdziwienia pod tytułem "czemu w zestawieniu gier na PC nie ma Mafii II?" Ano dlatego, że dobry film ogląda się lepiej na ekranie telewizora. Oczywiście PC też można podpiąć kabelkiem HDMI, ale... po co? Skoro Mafia II ukazuje się również na konsole, to sprawa jest prosta. Zasiadamy wygodnie przed potężnym ekranem, odpalamy zestaw nagłaśniający i śledzimy opowieść mafijną - a właściwie jeszcze więcej: kreujemy ją. Gra wyglądająca jak świetny film zasługuje na więcej cali ekranu, więc pozwolę sobie nie czekać na premierę PC, za to wyglądać momentu, gdy ukaże się wersja na X-boksa lub PS3. Koniec i kropka.

Tekken 6

Czy tu w ogóle jest sens pisać cokolwiek? Tekken to marka-legenda. Dla wielu osób najlepsze bijatyki, jakie kiedykolwiek powstały. Metoda spędzania czasu na imprezach i temat do dyskusji na długie godziny. "Jak to temat do dyskusji?" - zapytacie... ano, prawdziwi fani mogą bez końca gadać o postaciach takich jak Nina Williams, King, Marshall Law czy Yoshimitsu. Nawet czasem odgrywać walki na żywo, jeśli mają odpowiedni trening merytoryczny i - nie ukrywajmy - konsumpcyjny. Ogólnie powinna tu królować zasada "nie próbujcie tego w domu", więc takie zabawy raczej odradzam. Co nowego w Tekken 6? Cóż, przede wszystkim po co coś nowego, skoro wystarczy stare w lepszej oprawie, ale... cóż, moją uwagę zwróciła zapowiedź kompleksowego systemu "ubierania laleczek" - okulary, ciuszki i różne bronie pozwolą modyfikować wygląd postaci. W czasach, gdy Mortal Combat zmienił target na przedszkole, krwisty Tekken to coś, co tygryski lubią najbardziej...

God of War III

Znowu dziwnie się czuję. no bo co tu niby napisać o tej pozycji? Jeśli ktoś nie kojarzy Kratosa to znaczy, że do dziś nie zderzył się z konsolami. A jeśli tak, to pewnie nie czyta tego tekstu. Sztandarowa marka tworzona na konsole Sony doczeka się pod koniec nadchodzącego roku trzeciej odsłony. To pozycja, którą wstyd przegapić. Jakie przygody czekają Kratosa? Na razie nie podano zbyt wielu konkretów. Za to jasnym jest, że tak wypasionej wizualnie jatki dotąd nie było. Ekipa, która potrafiła na PS2 wypuścić grę, która wyglądała lepiej niż część z produkcji na PS3, teraz będzie miała szansę się wykazać tworząc na nową czarnulę. Ech, jeszcze prawie rok...

Killzone 2
    Killzone 2

Tu już wiadomo, że mamy na co czekać - była beta Multi dla posiadaczy czarnul i ludziska zostali wbici w glebę. Jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie produkcji na konsole aktualnej generacji, wykorzystująca między innymi do 250 niezależnych źródeł oświetlenia. Taktyczna strzelanina na najwyższym poziomie i ze świetnymi efektami wizualnymi - czegoś takiego bardzo mi brakowało. Ciekawe klasy postaci i misje wymagające doskonałej współpracy oraz myślenia to gwarancja rozrywki na przynajmniej kilka tygodni. Nie wiem jak wy, ale ja ostrzę sobie na ten tytuł ząbki, chociażby po to, by sprawdzić, czy da się grać taktycznie z użyciem pada.

Resident Evil 5

Resident Evil 5

Po pewnej drobnej zapaści marka Resident Evil czuje się lepiej. Widać to było po ostatnim filmie i widać po planach związanych z piątą częścią serii gier. Bardzo się cieszę, bo nic mnie tak nie wkurza jak osłabianie (lub psucie - vide drugi film) rewelacyjnej, kultowej może nawet marki. Tym razem przyjdzie nam zwiedzić malowniczą Afrykę. Wskoczymy w znane i wygodne buty Chrisa Redfielda, ale nie będziemy walczyć samotnie. Wiadomo już, że bohaterowi - aktualnie agentowi BSAA - towarzyszyć będzie niejaka Sheva. Część misji będzie zbudowana na starym dobrym schemacie skradankowym, czyli wylądujemy ponownie jakby nieco bliżej survival horroru niż gry akcji. Zastanawia mnie kwestia poprawności politycznej, bo w Afryce zombiaki powinny być czarnoskóre... Wybielą ich, jak w wielu innych grach, do koloru kawy z mlekiem? Czy może zaryzykują falę protestów?Prototype

Prototype

Pomysł na tę grę jest tak ciekawy, że czekam na nią z niepokojem. Tak już bywa z niekonwencjonalnymi projektami, że muszą dostać dobrą oprawę i zostać świetnie wykonane. Inaczej cała para pójdzie w gwizdek. Zbyt wiele już widziałem takich smutnych upadków... W każdym razie Prototype kręci się dookoła ciekawej koncepcji bohatera. Zmiennokształtny, zdolny do asymilacji innych istot, przejmujący ich wygląd - brzmi świetnie. To wszystko pozwala na stworzenie gry, w której infiltracja i podstęp są elementami kluczowymi, witalnymi - a nie tylko dodatkiem, opcją. Przypomina mi sięMessiah z przełomu wieków. Miejmy nadzieję że nie skończy się podobnie. Przypomnijmy, że wspomniana, diabelnie ambitna produkcja, skończyła jako zupełnie zapomniany, niedopracowany tytuł. Pięknie się zapowiadający, ale... No cóż, miejmy nadzieję, że historia się nie powtórzy.

Bionic Commando

Bionic Commando

Jeśli ktoś czyta regularnie moje artykuły, wie, jak wielką sympatią darzę gry z czasów, gdy platformówki królowały w rozmaitych salonach gier. I jak bardzo ciepło wspominam Bionic Commando w oryginalnym wydaniu. Bawiłem się rewelacyjnie z odnowioną wersją - czyli Bionic Commando: Rearmed - i czekam z niepokojem na przejście w pełne 3D. Czy na pewno jest to właściwa droga? Czy jest sens zapędzać się w potencjalnie ślepy zaułek? Właśnie ten strach powoduje, że niecierpliwie wyglądam nowego Bionic Commando. Nie mam pojęcia jak to wyjdzie w praniu - równie dobrze może to być hit jak i - tu się ocenzuruję i nie zrymuję - kompletna klapa. Chciałbym wierzyć, że Capcom wie co robi.

Cały artykuł się nie zmiescił więc zapraszam na gram.pl

http://www.gram.pl/art_8ArkHe2_Gry_na_ktore_czekamy_w_2009_roku_konsole_strona_4.html

2. Lotnik421 Xbox One

3. chomik24

chomik24 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    ja czekam tylko na Gothic 4 oraz postal III

4. Misiuk

Misiuk Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Stargard Szczeciński
    Just Cause 2?
    Risen ?
    Street Fighter IV?
    Borderlands?
    HAWX?
    Operation Flashpoint 2?
    Alpha Protocol
    Alan Wake
    Red Faction : Guerrila ?
    Chronicles of Riddick Assault on Dark Athena?
    Damnation?
    I Am Alive?
    Rage?
    Hei$t
    Wolfenstein ?
    Velvet Assassin?

A te to co?;]

5. Qunik93

Qunik93 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Górny Śląsk
  6. PAJA-32

PAJA-32 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Lublin
    Terminator
    Wiedzmin
    Resident Evil 5
    Wanted

Powinny być warte oczekiwania :)

7. InfiniteVermin

InfiniteVermin Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Lund, Szwecja =)
    Just Cause 2
    Mafia II (bo nie 2 .)
    Fifa 2010 (jak co roku)
    Nhl 2010 ( jak co roku)
    emm... co jeszcze... Guitar Hero ale nic nie wiem jeszcze o tym
    Aha Cod 6 oczywiscie ;)
    No i moze Prototype ale jeszcze ktos musi mnie przekonac do kupna tego...

8. sebolek

sebolek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Legionowo
    ja chetnie w GOW 3 i KL 2 pograł ale niestety . xbox nie ma emu .

9. x-ziomek

x-ziomek Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    w tym roku wydzie pare fajnych gier ale przedewszystkim tekken 6 sony nie ma juz monopolu na tekkena :)

10. CuxPL

CuxPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Prochowice
    Ja Czekam na Takie Hity Jak:
    CoD 6 (przeszedłem wszytkie części)
    Mafia II (1 była znakomita ,zabijała fabułą )
    Fifa 2010 (Kocham fify)
    Pes 2010 :)D)

11. centurion19

centurion19 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Other world
    Mafia 2
    The Witcher
    Chronicles of Riddick Assault on Dark Athena
    Rage
    Black:Second Mission (plotka mowi o releasie w 09)
    FEAR 2 Project Origin
    RE 5
    dodatek do GTA4 -> The Lost&Damned

12. esv

esv Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Silent Hill
    Przede wszystkim Mafia 2 i Tekken 6:D
    Gothic 4
    Postal III
    Prototype
    The Witcher

13. dominaspn

dominaspn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Poznań
    UFC 2009
    Afro Samurai
    Batman: Arkman Asylum
    Prototype
    Assasin's Creed
    Tekken 6
    Mafia II
    This Is Vegas
    Dark Void
    GTA IV The Lost & Damned

14. fake45

fake45 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nowa Ruda
    Najbardziej czekam na..... Prototype!!! Tekken 6 a także Bionic Comanndo
    Czekam na więcej gier ale tylko te mają potwierdzoną date wydania (Tekken 6 nie ma) Jak by co ty Europejska premiera Prototype to 1 Kwiecień (April) 2009 a Amerykańska to 27 Marca

15. maciejowa1994

maciejowa1994 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mafia 2
    Godfather 2
    Splinter cell Conviction !!!
    Resident Evil 5
    Wiedżmin: Powrót białego wilka
    Call of Duty 6
    Tekken 6
    Skate 2
    Afro samurai
    Race Pro
    Fuel
    Fight Night Round 4
    Batman: Arkham Asylum
    Colin McRae: DiRT 2
    2x dodatki do GTA IV

16. pelson11

pelson11 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    GDA
    UFC 2009 !!!!!!!!!!!

Zakochałem się w tej grze :D

17. Barteek10

Barteek10 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Tekken 6 , UFC , Fight night 4
    Uwielbiam napierdalanki .

18. caspero5

caspero5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Proponuje zapoznać sie z grą This is vegas naprawde moze byc cos ;) no a tak to:
    czekam na medal of honor nowe (ma być w stylu cod'a 4 czyli współczesne czasy ^^)
    tekkena 6
    Call of duty (kolejna cześć ma byc robiona przez tworców cod 4 i zapowiada sie rozgrywka w czasach współczesnych takkk!)
    poza tym fjanie by bylo jakby wszedl dead or alive kolejny ale nic na ten temat nie slyszalem ;/
    poza tym test drive 2 ^^
    To by było na tyle + pare gier poprzedników nie bede sie dublował

19. Luuunatyk

Luuunatyk Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Wrocław. : )
    ja czekam na
    skate 2.
    wolfenstein
    mafia II
    GTA 4 Lost & Damned
    i oczywiscie na jakiegos dragon balla :D

20. Krystian360

Krystian360 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Liberty City
    Fight Night Round 4, GTA L&D i FIFA (jak zwykle)

21. BabyBoy

BabyBoy V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Cleveland
    Forza 3 i Red Faction.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.