1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Gry pod kinect dla seniorów.

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez Tr1SH, Październik 22, 2014.

1. Tr1SH

Tr1SH Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    ***owo
    Witam, poszukuję gier pod sensor kinect na xbox360, które nadawałyby się dla ludzi starszych, nierzadko z trudnościami w poruszaniu się. Czy znacie jakieś tytuły ?

2. Lotnik421 Xbox One

3. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1878
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Szczerze mówiąc nie bardzo, bo kinect oznacza gry ruchowe, a w każdych grach jakie mam niestety trzeba się ruszać, żeby móc przejść dalej czy coś wykonać. Może jakbyś prędzej opisał, czego te osoby np nie mogą zrobić bo sprawia im to trudność to prędzej by się coś obrało :)
    Mam jedną grę, gdzie się macha rękami na różne sposoby, ale w niektórych miejscach trzeba biec też niestety, tyle, że to gra dla dzieci...Przygoda ze studiem Disney Pixar Kinect Rush, albo Carnival Games: In Action w tej grze jest dużo różnych konkurencji, myślę, że coś byś tu znalazł.

1 osoba to lubi.
  4. f1older

f1older Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    rzeczywiście, dylemat dość paradoksalny- "gra ruchowa" dla ludzi o ograniczonej sprawności ruchowej.
    cieżko tu naprawdę cokolwiek pomóc, niestety.
    ew. jakiś golf, gra dość statyczna, ale umożliwia "pomachanie" łapkami. (np. Tiger Woods PGA TOUR 13)
    ps. o jakim zakresie wieku mówimy? bo definicja seniora jest/może być względna. ;P

1 osoba to lubi.
  5. Tr1SH

Tr1SH Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    ***owo
    No właśnie do końca nie jestem w stanie opisać ;P Seniorzy są różni :) ale chodzi tutaj o grupę 50-90 lat :) Chcę zastosować kinect do zajęć terapeutycznych aktywizujących sprawność psychoruchową seniorów (czyli fizycznie i poznawczo). I tak np. ludzie około 50tki z łatwością pobiegną natomiast 80latki już nie :) Właśnie tak jak f1older wspomniał może to być golf :) Albo coś do machania rękami,dotykania jakichś zwierzątek,przenoszenia przedmiotów,krojenia czy nawet jakieś turnieje po kilka osób, może taniec niekoniecznie ale coś takiego jak wyżej wspomniane :) Chodzi o to żeby ludzie trochę chociaż się ruszali ;P Nie znam się na tym więc co podacie będzie ok i obczaję w necie :)

6. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    fable the journey.
    żeby grać i powozić koniem trzeba siedzieć na krześle

2 użytkowników lubi ten post.
  7. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1878
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Mówisz dotykanie zwierzątek? Kinectimals Klik. Jak się nie mylę to tam można głaskać, rzucać piłę pupilowi, uczyć go jakichś sztuczek, nie wiem, bo nie miałam. Jedynie z filmików pamiętam :D. Jak dla osoby ok. 50lat to Kinect Sports też może być 1 jak i 2. W 1 jest pingpong, piłka nożna (można wykonywać ruch kopania i strzelać bramki), boks (męczące...ale w miejscu, bo macha się rękami). W 2 są darty, golf z takich spokojniejszych gier.

Edit: Jeszcze mi się przypomniało, że miałam Harrego Pottera na kinecta i były tam zadania pokroju łapania czegoś i przenoszenia do kotła jakichś pierdółek żeby stworzyć jakieś zaklęcie, ale ogólnie ta gra mi nie przypadła do gustu, ale to ze względu na łatwość, bardziej gra dla dziecka niż dla dorosłego.

1 osoba to lubi.
Wczytywanie...

Poleć forum