1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Gry, pudełko z płytą bez klucza - o co chodzi?

Temat na forum 'PC' rozpoczęty przez DarekJ, Grudzień 27, 2015.

1. DarekJ

DarekJ Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Na szybko - o co chodzi? Czy to jest kupowanie tylko dla kolekcjonerów? Ale nawet jeśli, to i tak trochę dziwna sprawa.

Na początku się wkurzyłem, jak zobaczyłem że gry komputerowe kosztują po 5 zł i myślę sobie - na cholerę mi ta konsola, dorzucę 1000 zł i kupię sobie komputer :)

Ale później czytam, że to wersje bez klucza. Sprzedawcy nie opisują zbyt dokładnie w jakim celu się to kupuje. Czy jest jakiś inny cel poza tym, że można sobie postawić ową grę na półce?

2. Lotnik421 Xbox One

3. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1863
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Bo klucze na kompa są jednorazowe do gier, a nie wielorazowego użytku. Ludzie sprzedają same płyty jak ktoś woli instalację z płyt, zamiast pobierać z neta. Sama tak kupiłam płyty do BF4, bo nie lubie czekać, aż mi się coś pobierze, a klucz miałam kupiony osobno ;)

4. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1234
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Kupujesz sam klucz w promocji ale masz wolny internet albo wolisz mieć na półce boxa dla takich ludzi są te aukcję.

5. mrok

mrok Ryżownik Ryżownik Użytkownik

Polubienia:
    1075
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Na kompie za 1k, to może odpalisz teraz sapera. :D

BialyGTi i kuleczka91 lubią to.
  6. usenet

usenet Banned Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Bzdura. Jednorazowe są tylko klucze do gier wymagających aktywacji online. Bez tego każdy klucz dołączony do nośnika jest wielokrotnego użytku i można wielokrotnie aktywować - pod warunkiem że ma się oryginalny nośnik to można grać, bo bez tego gra nie bangla.

Co Ty za głupoty człowieku gadasz to sie w pale nie mieści... (...) idź się lecz człowieku

Ostatnia edycja: Grudzień 30, 2015
  7. MarioOL

MarioOL Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    67
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Olsztyn
    Bzura , kupiłem kompa dla syna za 1100 i wszystko pięknie działa w wysokich i 1080p fakt że używany, ale .... ;) za ta cenę super zestaw.

wysłane z P8 Lite

8. DarekJ

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Za 1 k pewnie tak, ale konsola powiedzmy 1300, dokładasz 1000 i masz już 2300 - tadam :) I na tym podejrzewam, że już coś tam odpalisz, ale nie znam się, dawno nie siedziałem w temacie komputerów :)

A co do tematu, to teraz wszystko jasne ;) Dzięki za wyjaśnienie.

9. usenet

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Za tą cenę konsola ma BluRaya, kinecta, pada. Jak by ci przyszło złożyć kompa za te pieniądze posiadającego takie rzeczy to jest problem z jego porównywalną wydajnością. Za 2600 to przy pewnych restrykcjach złożysz sprzęt do 4k a nie do max 1080p i 30fps.

Co Ty za głupoty człowieku gadasz to sie w pale nie mieści... (...) idź się lecz człowieku

10. DarekJ

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Pewnie masz rację, ale to była moja pierwsza myśl "skoro gry na komputer takie tanie, to jedna, druga dziesiąta i relatywnie droższy komputer by się zwrócił". Można już powiedzieć: mniejsza o to, bo gry komputerowe (mówię o tych czołowych i nowych) wcale nie są aż tak drastycznie tanie. Nie jestem typem, który by siedział z kalkulatorkiem i przeliczał to przy jakim sprzęcie i w jakich warunkach się bardziej opłaca :)

Kupiłem xone i sobie gram :)

11. usenet

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Co byś nie brał pod uwagę to dla niektórych stety lub niestety PC to jednak lepsza jakość obrazu, ale przy jednak wyższej, jednorazowej inwestycji. PCta a właściwie głównie kartę graficzną w lifetimie konsoli możesz zmodernizować uzyskując stabilną jakość obrazu a przy konsoli niestety tak nie ma i z biegiem czasu jakość PC vs konsola będzie się bardziej rozbiegać na niekorzyść konsol.

12. DarekJ

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Chyba, że konsole zaoferują coś naprawdę mocnego. Jak pamiętam czasy PS2, to konsole były jakieś 5 - 10 lat przed komputerami (mówię tutaj o skali takiego przeciętnego gracza, którego było stać na wydatek kilku tysięcy złotych). Zobaczymy jakie będą nowe generacje. JA tam myślę, że takie korporacje jak sony czy MS mają to wszystko przewidziane i na pewno nie puszczają swoich najnowszych technologii.

13. Toolfeed

Toolfeed Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Za 2600 to 1080p 60 FPS ledwo w dzisiejsze gry, do 4k 30FPS trzeba kompa za przynajmniej 6k.

Wczytywanie...

Poleć forum