1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Gry używane czy nowe?

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez Sevcio, Luty 8, 2013.

1. Sevcio

Sevcio Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Głogów
    Siemano. Mam zasadnicze pytanie do was. Gry kupujecie nowe (folia, itd.), czy raczej używane?
    Jak ma się sprawa z używanymi grami? W jakiś komisach, lombardach, allegro je kupujecie?
    Jak z ich stanem? Trafiliście kiedyś na grę, która całkowicie nie działała (tj. porysowana płyta), czy raczej można bezpiecznie w miarę kupić grę poprzez jakieś allegro? W komisach w przypadku niedziałającej gry z tego co wiem, to można zawsze wrócić się do komisu i ją wymienić na inną.
    Pytanie zadaję, bo zastanawiam się nad kupowaniem używanych gier, które są znacznie tańsze. Mam naprawdę małą kolekcję gier na xboxa, wszystkie oryginalne (coś koło 10 sztuk) i podliczając ile na nie wydałem, miałem w tej cenie 3 nowiutkie xboxy slimy 4gb ;)

2. Lotnik421 Xbox One

3. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Ja przeważnie kupuje używane bo są o wiele tańsze niż nowe 170-220 zł :) ale nowe też czasem kupuje to zależy od tytułu którego warto kupić w dniu premiery. Na allegro idzie nieraz wyrwać bardzo tanio jakiś tytuł, kupując najlepiej patrzeć na komentarze sprzedającego. Raz mi się zdarzyło kupując NFS Shift gdzie był porysowany gdzie na aukcji było napisane że gra jest w 100% sprawna ale w rzeczywistości było inaczej ale regeneracja płyty pomogła :)

4. Sevcio

Sevcio Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Głogów
    Problem w tym, że w mieście jakim mieszkam (Głogów [Dolnyślask]), nie ma nigdzie punktu renowacji płyt :/

5. Lewis

Lewis Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    103
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wola śląsk
    ja kupuje na allegro bardzo czesto juz z 40 gier i kazda dzialala w 100 % patrz na komentarze i bedzie GIT:D

6. PIKOxPL

PIKOxPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    allegro np kupilem nowke space marine warhammer 40 000 za 30 zl nowke ale chyba dlatego ze w saturnie byla za 39,99zl promocja ale oczywiscie wszystko poszlo i teraz za 99,99

7. Grzesio1812

Grzesio1812 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Nadarzyn
    ja kupuje przeważnie używane na allegro, nie spotkałem się ani razu z sytuacją aby dana gra była bardzo porysowana albo nie działała. Nówki kupuje bardzo rzadko - tylko wtedy gdy czekam jakiś czas na daną grę jak np, FIFA 13, którą kupiłem w dniu premiery[akurat na PC] jak wyjdzie BF4 to również kupiłbym w dniu premiery ponieważ uwielbiam strzelanki - BF,COD MOH itp.

8. YokaPL

YokaPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Ja na przykład patrze na allegro i w serwisach potym jak zakupilme battlefielda 3 w serwisie za 110zl uzywanego a w saturnie za 99zl nowiutki ;/ naszczescie online pass nie byl wykorzystany :p Ale przewaznie kupuje używane.

9. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    Ja kupuje w komisie używane praktycznie zawsze po za wyjątkami premier na które czekam jak Gearsy /BF/ Halo które kupuje na premiery .Wcześniej tez korzystałem z allegro i nie było z grami problemu , zazwyczaj tak jak były opisywane w takim stanie je otrzymywałem był chyba tylko jeden wyjątek gdzie okładka gry to było ksero ale nie czepiałem się tego .Jedyny minus to to ze w używkach trzeba dokopywać online-passy jeżeli te zostały wykorzystane ale da się to dokupić za grosze , wiec i tak wychodzi się na tym lepiej .Osobiście ja mam szczęście w moim komisie trafiają się gry z online-passem a nawet i z dodatkami ;)

10. brzeziniak

brzeziniak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Warszawa
    To wszystko zależy od twojego budżetu , moim zdaniem jak gry są w dobrym stanie używane to nie ma sensu kupować nowej.

11. baczek87

baczek87 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    36
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Zabrze
    zalezy od gry glownie, jak jest gra na ktorej mi zalezy i uda mi sie ja (a raczej jej cene) ukryc przed zona, to kupuje nowke ;) jednak z reguly uzywane z allegro i jeszcze nigdy nie trafilem totalnie zjechanej plyty. Wystarczy nie napalac sie na najtansze "okazje". Chytry dwa razy placi ;)

12. Heejin

Heejin Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Dolnośląskie
    Odp: Gry używane czy nowe?

Zazwyczaj kupuje nowe. Zwlaszcza te w ktorych jest online pass ;) albo gry na ktorych mi bardzo zależy i zamawiam przedpremierowo.
    Za to inne typu mortal kombat, tekken, seria lego itd. Kupuje uzywane, chociaz sporadycznie. Najczęściej przez allegro :) tylko gdyby podliczyc ile sie na nowe plyty wydaje, zastanawiam się czy w ogóle jest sens....
    Niestety typowa baba ze mnie, lapie sie na kazdy chwyt marketingowy i staram sie kupowac limitowane edycje ;)

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

13. ESLORD

ESLORD V.I.P V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    759
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Londyn
    Ja zawsze kupowałem i będę kupował na allegro, nigdy nie miałem parcia jak wychodził nowy tytuł - oczywiście nie dotyczy to serii Call of Duty ponieważ te kupuje nowe w folii :) a reszta po taniości, szkoda pieniędzy tym bardziej że na Polskie portfele nowe gry są za drogie..

14. BuRRRza

BuRRRza Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tarnobrzeg
    Ja przeważnie wymieniam na gametrade. Dużo razy znalazłem już to co szukałem i wymieniłem się nawet z zyskiem ;) Polecam tą stronę.

15. deadm666

deadm666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Wyszków
    Ja tak średnio staram się kupić jedną nową w folii po wypłacie, żeby chociaż troszkę branżę wesprzeć i jak mi nie wystarczy to śmiało na allegro używane biorę. Jeżeli w grze wymagany jest online pass lub coś w tym stylu to czasami nawet bardziej się opłaca nówkę kupić ale to wyjątkowe sytuacje.

16. baczek87

baczek87 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    36
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Zabrze
    tyle, ze ja np lubie kolekcjonowac ;)

Wczytywanie...

Poleć forum