Grzanie się konsoli.

fanXboxa360

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Grałem wczoraj i przedwczoraj ponad 2 godziny i była ciepła. Dzisiaj po 15 minutach gry konsola była gorąca nie wiem czemu konsola jest daleko od grzejnika ;/ nie wiem co jest powodem takiego grzania się, przed chwilą też grałem 20 minut i była gorąca ;/ co jest tego powodem ? a wy jak macie ze swoimi konsolami ?
 

mrowa110

Użytkownik
Użytkownik
W slimce o przegrzanie nie musisz się martwić a konsola jest ciepła bo jest to urządzenie elektroniczne taka jego natura :) temperatury podzespołów grzeją się do nawet 70 stopni także nie panikuj tylko stawiał konsole w przewiewnym miejscu żeby ciepłe powietrze wydobywające się z konsoli nie było blokowane przez półkę (np nie zamykał w szufladzie :) )
 

fanXboxa360

Użytkownik
Użytkownik
no własnie jest w przewiewnym
. Mnie zastanawia dlaczego wczoraj i wcześniej grałem długo i była tylko ciepła a dzisiaj po 15 minutach jest gorąca.
 

mrowa110

Użytkownik
Użytkownik
Odsun ją od ściany wentylatory masz z tylu także nie mogą być zasłonięte . Tył konsoli na mieć 20- 30 centymetrów odstępu od powierzchni i nie patrz na to że ciepła plastik po prostu jest ciepły . Nie panikuj jeszcze jak masz na gwarancji to wogóle się tym nie interesuj
 

fanXboxa360

Użytkownik
Użytkownik
Odsun ją od ściany wentylatory masz z tylu także nie mogą być zasłonięte . Tył konsoli na mieć 20- 30 centymetrów odstępu od powierzchni i nie patrz na to że ciepła plastik po prostu jest ciepły . Nie panikuj jeszcze jak masz na gwarancji to wogóle się tym nie interesuj
ale to jest slim i wentylator nie jest z tyłu
 

mrowa110

Użytkownik
Użytkownik
Ta nie na z tylu ?:) nie wiem nie widziałem slimki ja i wszyscy kumple mamy faty . No to jest dobrze nic mu nie będzie nie siej paniki . A tak z ciekawości to gdzie są wentylatory w slimce czy wogóle nie ma ?
 

fanXboxa360

Użytkownik
Użytkownik
Ta nie na z tylu ?:) nie wiem nie widziałem slimki ja i wszyscy kumple mamy faty . No to jest dobrze nic mu nie będzie nie siej paniki . A tak z ciekawości to gdzie są wentylatory w slimce czy wogóle nie ma ?
Widzisz na zdjeciu te kratki wcięcia czy jak to się nazywa? to jest wentylator i on jest gorący.
 

adamrz

Użytkownik
Użytkownik
To normalne i nie masz co z tym walczyć (slimy są gorące podczas pracy).
 

mrowa110

Użytkownik
Użytkownik
Od góry konsoli tak ? A propos tego że jest gorący to się nie dziw bo tamtędy wylatuje ciepłe powietrze z konsoli także jak leci ciepłe to dobrze (ja bym się zaczął martwić dopiero jak będzie lecieć zimne:) bo wtedy ciepłe powietrze będzie zostawać w środku i się zagotuje a jak ciepłe wylatuje na zewnątrz to jest dobrze. Nie macaj tam ręką tylko graj spokojnie konsola jest do grania a nie macania :)
 

fanXboxa360

Użytkownik
Użytkownik
no jak dotknę to gorące jest no ale tak musi być :p za bardzo panikuje ;)
 

baczek87

Użytkownik
Użytkownik
lepiej zeby otwory wentylacyjne, ktore do tego sluza byly gorace niz podzespoly w srodku, prawda ? ;)
 

fanXboxa360

Użytkownik
Użytkownik
a kiedy widać , w jakiej sytuacji że konsola się przegrzewa ?? jak musi być gorąca ?
 

Franek Festyn

Świeżak
Świeżak
A ja profilaktycznie raz na dwa miesiące biore ją do wiatru. Blokuję delikatnie wentylator, żeby zwrotnie prądu na płytę nie dał i konkretnie jade sprężarką. w domu mam ogólnie czystomale zawsze kupa syfu z niej wyleci. I po takim zabiegu znacząco temp. spada. Moj znajomy robi to samo na stacji bp ;) .. średnio polecam bo moze polecieć ze sprężarki wilgoć. Ale jak macie pewną sprężarkę gdzieś u znajomego czy u siebie to spośób banalny a znacznie wydluży żywotność koń soli. ;) oczywiście bez rozbierania x'a.
 

Wrona93

Użytkownik
Użytkownik
jak sie nagrzeje do 82 stopni to się sama wyłączy :)
a kiedy widać , w jakiej sytuacji że konsola się przegrzewa ?? jak musi być gorąca ?
 

Malan

Użytkownik
Użytkownik
Nie ma co się bać konsola się normalnie grzeje i ma się grzać. Przy niektórych tytułach będzie się bardziej grzać, a przy niektórych mniej (z doświadczenia to wiem, mój fat tak ma i slim kolegi, przy COD4 się mało co grzeje, a przy BF3 goooorąco jest). Konsola ma stać w przewiewnym miejscu, ale widzę że u Ciebie jest dobrze umiejscowiona, tak więc nie bój się i graj spokojnie. Pozdrawiam, Malan.
 

kufer111

Banned
Użytkownik
konsola w maire nowa???,ja mam slimke po gwarancjii już,ale z początku sie grzała,mi sie zdaje że pasta termo musi nabrać odpowiednich własciwości od fabrycznego nałożenia,obecnie mam wsadony do niej whisper fan slim bo stary wentyl kończył już żywot-głośny był dość Cooler Whisper SLIM, wentylator do XBOX SLIM, wewnętrzny, 3 kolory
dotyhczasowy mod https://www.facebook.com/photo.php?fbid=578067715554577&set=pb.100000540605030.-2207520000.1364844297&type=3&theater
 

fanXboxa360

Użytkownik
Użytkownik
konsola w maire nowa???,ja mam slimke po gwarancjii już,ale z początku sie grzała,mi sie zdaje że pasta termo musi nabrać odpowiednich własciwości od fabrycznego nałożenia,obecnie mam wsadony do niej whisper fan slim bo stary wentyl kończył już żywot-głośny był dość Cooler Whisper SLIM, wentylator do XBOX SLIM, wewnętrzny, 3 kolory
dotyhczasowy mod https://www.facebook.com/photo.php?fbid=578067715554577&set=pb.100000540605030.-2207520000.1364844297&type=3&theater
Pod koniec listopada kupiona, nowa.
 

Malan

Użytkownik
Użytkownik
Pod koniec listopada kupiona, nowa.
Masz gwarancję, to się nie martw. I nie polecam grzebać przy konsoli, ponieważ w większości przypadków grozi to utratą gwarancji = wielka lipa. W Slimkach nie trzeba grzebać, wentylatory nie często padają, a nałożona pasta termo. jest bardzo dobra. Chronić przed kurzem i dać konsoli miejsce na "oddychanie". Tyle możesz zrobić.
 

tehNervan

Użytkownik
Użytkownik
Z allegro możesz sobie sprawić taką podkładkę złożoną z 2-3 wiatraczków, którą daje się pod konsolę. Nie jest to drogi interes, sam taką mam bo także mam slimkę i odrobinę pomaga. A jeśli dobrze pamiętam to zapłaciłem za to maksymalnie 20 złotych.
 

ad1

Użytkownik
Użytkownik
Z allegro możesz sobie sprawić taką podkładkę złożoną z 2-3 wiatraczków, którą daje się pod konsolę. Nie jest to drogi interes, sam taką mam bo także mam slimkę i odrobinę pomaga. A jeśli dobrze pamiętam to zapłaciłem za to maksymalnie 20 złotych.
Placebo.

Wysłano z MT11i z użyciem Tapatalk
 

Do góry Bottom