1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Gta 4 pc

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez ledzioo, Grudzień 9, 2008.

1. ledzioo

ledzioo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Niewiem jak inni ale ja jusz mam i grałem w gta 4 pc i powiem wam że dużo się nie rużni grafa torchę bardziej dopieszczona ( tekstury ) a tak misje samochody klimat to samo , tylko jedno mnie zastanawia czemu na pc gra zajmuje prawię 14 gb a na x niecałe 8 ?? to jest ciekawe co jeszcze musieli wsadzić do gta 4 pc??.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Z0M0

Z0M0 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    wsadzili tam dużo zabezpieczeń ot co , ogólnie to gra na kompa jest niedopracowana

4. MTTy2k

MTTy2k Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Nie pomyliłeś działów z tym tematem?;P
    Imho GTA IV na PC to porażka i póki nie wyszła łatka szkoda nerwów na bugi, crashe itp.

5. ledzioo

ledzioo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No właśnie tesz tak myśle że ma dużo błęduw np: jedziesz samochodem walniesz w latarnię a ona nadal stoi a ty jak duch /

6. papux

papux Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Bo jest nieskompresowana.
    Większe gry na XBOX 360 są kompresowane. Konsola wypakowywuje tekstury w locie.

7. reed

reed Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    I są niestety tego efekty na piratach.

Kamera strasznie dziadowsko pracuje w GTA na PC. Denerwujące jest to, co ludzie nie robią przy tej grze. Wchodze na DW dział problemy, a tam na 1 stronie kilkanaście tamatów z GTA 4 w tytule i połowa o to czy mi pujdzie, a druga, że sie wszystko w niej *****. Gran na konsole powinna tam zostać, a R* postanowił zarobić szybko i zrobił GTA na PC byle jak. Teraz jest pokolenie któremu zalerzy na grafice więc R* i tak zarabia... na konsolach ludzie pograli, ochłoneli i stwierdzili, że gra nie jest taka dobra... ciekawe czy PC'towcy też się połapią.... wątpie .

8. Curry_

Curry_ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Olsztyn
    no dokładnie. gra sama w sobie jest slabiutka (w porównaniu z poprzednimi cześciami) i sprzedaje się tylko grafiką i Hypem.

wychodziła na konsolę i był wielki BUM! szał pał! potem ludzie pograli dzień, dwa i się okazało że gra nie jest taka wspaniała jak zapowiadano. fabuła jest fajna, muzyka jak zawsze, silnik tez daje radę, ale pozbawiono GTA jej kwintesencji, czyli wszystkich tych peirdół z poprzednich części (properties, prawa jazdy, wojny gangów, stadiony, itd itd, masa tego była). w zamian za to postanowili "urealnić" rozgrywkę co już wogóle pogrzebało grę. samochodami się jeździ tak beznadziejnie że trzeba jeździć jak na egzaminie na prawko żeby się jako tako trzymac w zakrętach. to już nie ten sam arcade i pościgi przez całe miasto co w poprzednich czesciach. zresztą oceny na internecie mówią same za siebie. oceny na poziomie 60%, oczywiscie przy tych bliskich 100% wystawionych przez komercyjne serwisy i czasopisma, dają do myślenia.

Anyway, teraz ten sam BUM przeżywają PC-ciarze. wielki szał a zaraz wielki zawód. i bynajmniej na razie nie z powodu że gra sama w sobie jest kiepska tylko z powodu że jest niezoptymalizowana. Gra na moim kompie na którym FAR CRY 2 prawie na maxa leci chodzi na średnich detalach, przy czym grafę ma oczywiście gorszą niż FAR CRY 2. zaraz ktoś napisze że to inna technika gry więc nie ma co porownywać. a ja napiszę że i FC2 i GTA 4 na X360 chodzi podobnie z podobnym stopniem detali i grafiki więc i na PC powinno tak być. a prawda jest taka że zrobili to GTA na PC aby zrobić i żeby sie od nich odczepili. zarabiają i tak na konsolach. takie moje zdanie...

Fakt faktem że przynajmniej na PC można modować grę ( w sumie na X360 też ale jest to duuuuuużo trudniejsze) i na przykład zrobienie moda na bardziej arcadowy handling to kwestia 10 minut i gra sie o niebo lepiej. ale i tak mimo to jakoś nie ciągnie mnie do grania. na X360 nawet całej fabuły nie skończyłem i na PC chyba też nie skończę. ehhh... a w poprzednie części zarywałem noce żeby na 100% zaliczyć każdą... pfff... Next generation...

9. Fazzer

Fazzer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Białystok
    Co do systemu kierowania pojazdami to musze sie niezgodzić... Przynajmniej dla mnie gra sie duzo lepiej, nie ma juz bezmyślnego wchodzenia na ręcznym w każdy zakręt... teraz przy wyścigach online musisz miec jakiegos skilla, żeby wygrać... a nie jak w poprzednich multi (3rd party) gdzie wazniejsze było szczęscie (bo może przeciwnik nie wyrobi sie na zakręcie).

Co do fabuły była NA PRAWDE miodzio. Poraz pierwszy była przedstawiona swego rodzaju(w serii GTA) 'tragedia' głównego bohatera, przez co bardziej angażowaliśmy sie w jego losy.. no i przede wszystkim nie było happy endu jak w poprzednich odsłonach gry, gdzie przejmowało sie kontrole nad miastem i wszyscy żyli długo i szczęśliwie.

Fakt faktem brakuje troche tych bardziej czy mniej odjechanych rzeczy z chociażby GTA: San Andreas czy jak juz pisałeś wykupywania posiadłości tak ja w Vice City, ale cóż...

Wracając do tematu.. GTA na PC to MEGA porażka... PeCetowcy podniecają się, że jest taka super grafa...(szczerze mówiąc poprawione zostały jedynie tekstury i cienie, ale hej! gra wyszła pół roku później! ;) ) ale zeby pozna było na prawde pograć trzeba miec mega kompa, żeby jako tako gra chodziła...(a i tak nowsza gierka bedzie sie scinała)

wniosek?

Xbox 360... i życie staje sie prostsze, bo tu nie bedziesz przed ściągnięciem gry dumał nad tym czy masz wystarczająco dobry sprzęt

Pozdrawiam ;)

10. Curry_

Curry_ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Olsztyn
    no wiesz, moim zdaniem jak chcesz się ścigać to sobie włacz Toce albo Colilna. w Gta powinien być arcadowy styl jazdy bo sama gra jest stricte arcadowa. i własnie na model jazdy wszyscy jadą najbardziej bo jest spieprzony. jeszcze żeby to był chociaż model z Drivera, to jeszcze, ale u jest jakieś pseudo realistyczne coś co odbiera cały fun z gry. GTA to nie gra żeby sprawdzać skilla, czy dojedziesz czy nie dojedziesz i ile latarni przy tym skosisz, tylko arcade! jedziesz, kosisz latarnię, ręczny przy 100/h i jedziesz dalej, a nie zwalnianie na każdym zakręcie a już ręcznego to wogóle nie dodykać bo nic dobrego z tego nei wyjdzie. ktoś chce realizmu to włącza ssymulator samochodowy.

co do fabuły no to fakt faktem jest niezła. tryska humorem typowym dla serii. co do zakończenia to nei wiem bo przez ten przewspaniały model jazdy nawet nei ukonczyłem wątku głównego.

w wersji poprawione zostały tekstury i cienie ale co najważniejsze draw distance. poza tym zostało dorzucene pewnie ze 100 różnych innych "technologii" których nijak nie widac na ekranie a zżerają połowę mocy kompa. a pozatym optymalizacja po prostu kuleje.
    niby X (generalnie konsole) są prostrze aczkolwiek akurat w GTA masz problem z teksturami :D
    ale nawet gdzies był filmik na necie porównujący uruchomienie gry na PC (instalacja, tuzin aktywacji, raporty o blędach, sprawdanie błędów, aktualizacje, bla, bla ,bla) i X360 (włożenie płyty i granie :D ). filmik mówi sam za siebie. tymi zabezpieczeniami utrudniają tylko życie graczom bo piraci i tak wszystko obejdą...

11. krystusw

krystusw Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Te zabezpieczenia spowodowały wiele zamieszania. Ponoć były problemy z odpaleniem gry w Polsce. Nie mówię o piratach, ale o orginałach. A graczy to zawiedli konkretnie sprzedając grę z bugami, brakiem optymalizacji. U siebie chciałem zobaczyć jak pochodzi i jaka różnica w sterowaniu, ale jak trochę poczytałem, że wiele problemów nie tylko w grze, a jeszcze przy instalacji to mi się odechciało:)

12. Ar7i

Ar7i Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    jedno pytanie jesli mozna co z trybem live X360 AnD PC znaczy sie czy moga pctowcy grac z konsolowiczami

13. simonnt

simonnt Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Raczej nie...

14. Ar7i

Ar7i Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ale R* tyle trombilo o tym trybie ze beda mogli grac PC razem Z konsolami

15. reed

reed Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Dla mnie seria skończyła się na SA, bo IV to już nie to samo. A fabuła może i fajna, ale porównać ją do SA... kicha. Chodzi konkretnie o to, że w SA jechałeś z niecierpliwością po kolejne zadanie myśląc co się będzie działo, a w 4 myślisz gdzie i ilu ludzi trzeba będzie zabić, bo tylko takie zadania były, noi jeszcze pościgi...

16. Kaliberek

Kaliberek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kraków
    Moim zdaniem w GTA IV jest bardzo dobra fizyka, fabuła trochę gorsza patrząc na poprzednie części wypadła przeciętnie, R* chciało kasę zbić na Pctowcach wydając GTA IV na Pc.Wydali kolejną część na pc z dużą ilością bugów, błędów.

17. xCinek

xCinek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Gdańsk
    Dokładnie... Mój kolega kupił oryginała, i mu nie działa, ot tak poprostu.

Nie jest to wina SP3, ani innego błahego powodu...

18. monias

monias Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    U mnie w klasie 30stu chłopów, z 8ma kompy które prawdopodobnie pociągną GTA4, niektórzy mają nowe za 3tys. ale co z tego.. :) Jeszcze nikt z mojej klasy nie odpalił tej gry :) A jeszcze tydzień temu śmiali się że na Xie jest gorsza grafika niż na PC
    Teraz już nikt nie mówi że PC lepszy...

Ogólnie gra doba, możliwości masa... ale nie wiem czemu po 10misjach nie chce mi się jej wkładac do napędu... :/ Nie wciągnęła mnie

19. Dimitri

Dimitri Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    :cool:Może i na pc lepsza grafa le żeby pociągnońć na full gta 4 to czeba mieć dobrego kompa moim zdaniem będzie nie będzie można grać przez neta z pc 1 powód sterowanie x by miał łatwiejsze bo ma automatyczne namierzanie

20. solideral

solideral Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Otwock
    Mój kumpel dostał na święta komputer wart jak na moje oko 3,4 tys zł
    4 rdzenie itd nie muszę pisać reszty a do tego gierkę od Wujka "GTA 4"... Więc zaprosił mnie 1 dnia świąt chciał się pochwalić :p przy mnie uruchomił proces instalacji gry trwało to niesamowicie długo... zdążyłem obejrzeć serial zanim przebrnął przez masę zapytań, wyskakujących okienek, akceptacji regulaminu.
    No i ok zainstalowane włącza grę ładowała się porównywalnie z X ale dalej od razu wbija sie do ustawień zmienia wszystko co widzi na full i gramy
    powiem tak normalnie minuta w gta trwa około 1 naszej sekundy a u niego trwało z 10 :p

Poleć forum