1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

GTA EFLC dane z kopi zapasowej a uruchamianie z oryginalnej płyty

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez Butcher696, Styczeń 29, 2016.

1. Butcher696

Butcher696 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Swego czasu dostałem z rok temu z kupnem xbox 360 = płytę z GTA EFLC była dość w złym stanie mnóstwo rys ale działa z płyty dodatki świetnie ale nie dało się zgrać na konsole - oddałem do regeneracji 2015.05 i po powrocie po tygodniu gra była z może 3-4 drobniutkimi rysami . Gra pięknie tego samego dnia z płyty jak i 2 dnia zainstalowałem na dysk i grałem w 1 dodatek około 4dni po 2-3h aż ukończyłem (O płyty dbam rysy te same nic wielkiego nie powstało) odłożyłem grę aż do dzisiaj i chciałem w 2 dodatek zagrać i nagle z płyty dochodzi do loadingu dowolnego dodatku a z płyty instaluje się do 47% - stan taki jak odłożyłem do pudełka - nie wiem możliwe że to wina złej regeneracji - nie widzę sensu oddawać do regeneracji bo gra z wysyłką używana 15zł za regeneracje wtedy dałem 15zł z wysyłką (Wtedy nic nie było w okolicy maszyn do regeneracji ) Teraz są w 2 ale chcą 15zł - jako że nie miałem nic do stracenia sprawdziłem parę domowych sposobów na płytę ale to nic nie dało . Poczytałem trochę ale jako że się na przerobionych grach itp na x360 .

i tu moje pytanie zastanawiam się czy da się zgrać z jakiejś kopi zapasowej ISO albo przerobionej na god a potem aby było jak zainstalowana gra i potem uruchomić grę z własną płytą.

Wiem że mógł bym pożyczyć od kogoś inna płytę GTA EFLC i zainstalować i z własnej grac by zadziałało - ale nie mam za bardzo od kogo .

Co do lasera itp - wszystko sprawne . Z płytą na 100% pewnie wina złej regeneracji - owszem każdy napęd rysuje płytki ale wątpię aby tyle co rozruch płyty do zainstalowanej gry na dysku by zarysowało mocno jakoś - nawet nie mam tendencji rysowania po tace jak wkładam DVD to też nie wina tego .

2. Lotnik421 Xbox One

3. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1225
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nie da się tak bo gra z iso przerobiona do god wrzucona na dysk będzie widoczna jako dane uszkodzone. Próbowałem tak z BfBC i FM3 w końcu kupiłem nowe egzemplarze.

Kiedyś się dało, po aktualizacji odblokowującej 32GB coś zmienili.

4. Butcher696

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Tak właśnie myślałem że jak przerobiona na GOD to będzie uszkodzona ,a wypakowane z ISO na hdd czy pena programem wx360 będą pliki ale nie będzie widzieć konsola.

Trudno płyta będzie atrapą - zakupie sobie i tak myślałem do kolekcji GTA 4 CE - bo i tak chciałem zagrać w gta 4 na konsoli bo dawno grałem na pc a fajnie by mieć na xbox 360 .

Myśle od roku nad przerobieniem ale przy cenie gier uzywanych czasami myśle nie ma sensu ale i cena przeróbki i dvd 9 nie jest wielka potem a oryginalne tez działają

5. Butcher696

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Jako tako nie działa sprawdzałem z neta - i pliki obrazu po wgraniu widzi jako uszkodzone więc - jak byłaby płyta w napędzie to i tak by jako inna kopie widział - zabezpieczenie proste na nie przerobionej konsoli.

Miałem brać do regeneracji płytkę ale cena nowej używki to 20zł bez przesyłki a ceny u mnie regeneracji to 15zł na miejscu albo 20zł z przesyłkami na sieci.

Myślałem też od kogoś pożyczyć 2 egzemplarz i zainstalować ale nie ma nikt - a szukać mi się nie chciało po znajomych znajomych itp.

Odłożyłem płytę aż do dziś - i pomyślałem (Wcześniej od 2 dni studiowałem to i owo po sieci i wiedzy własnej itp ) - i tak sprzedać nie ma sensu bo nie działa ,a regeneracja to wole 2 kupić - to nie mam do stracenia nic .

Wzionąłem od znajomego lakiernika jakąś pastę (Nie znam nazwy bo miałem w pudełku po musztardzie plastikowym tak z 20g ) wiem że jakaś bardzo droga i skuteczna - w formie papki takiej gęstej nie jak z wodą

Użyłem metody domowej na polerkę :

Film: http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-usuwac-zarysowania-z-plyt-cd-i-dvd

Tylko :

- Moja pasta była inna jak napisałem + rozcieńczana po przez parę pryśnięć specyfikę do czyszczenia optyki. (ale nadal bardzo gęsta)

- Dodatkowo dla stabilności płytkę trzymałem jak polerowałem po rogach palcem tak na końcach dla pewności żeby się nie przesuwała

- Gąbki polerskiej nie miałem to użyłem takiej do samochodu dość miękko - twardej - uciąłem na 4cm zaokrągliłem (Prowizorycznie to łopatki 1 miksera zamocowałem (Na krzyż miedzy pustki miksera tak po 2 wykałaczki.

- Potem jak na filmie ale tak na płytce z pasta (rozmazaną na całej płytce gąbeczka ) i zacząłem start w miejscu na 1 funkcji i od razu nie na maksa to 4 z 5 program i tak z wyczuciem nie za lekko nie za mocno przyciskać i polerować od jednej strony do 2 ale tak powoli maks 1-2s w 1 miejscu i powolutku nie jak na filmie co milimetr dalej i dalej - i tak z 2 okrążenia - przerwa na wy paćkanie ponownie płyty i dalej i tak nie wiem miałem 2 głębokie rysy i parę małych ,więc nie wiem z przerwami i na odpoczynek ręki itp z 40m-1h nie wiem ile razy i płytka w prawie idealnym stanie tak w 99% oryginału - czyściutka od rys ,przejrzysta (Widać na niej tylko jak wtedy co wróciła z regeneracji takie równomierne od polerowania ) - na koniec spryskałem tym specyfikiem parę razy do soczewek i przecierałem szmatka z mikrofibry i parę razy przód płyty - dal 100% pewności umycia i potem parę minut z 30m w pozycji pionowej do 100% osuszenia i test do konsoli:

Rezultaty:

Lepiej niż po naprawie z kasę 1s jak nowiutka start ,instalacja bez mielenia itp 100% czysta instalacja od 0-100% - do tego test z płyty idealny .

Trochę zabawy w wolny dzień na 1h i jak nowa (Na zapas od pukać na 2xDVD 5 jest kopia zainstalowanej gry danych do w razie czego przywrócenia na pena HDD.

OD MÓWIĘ ODRADZAM METODY MYCIA WODĄ TWARDA JEST I OSAD POZOSTANIE - WSZELKI PORADY Z NETA MYCIE PERFUMAMI - PASTĄ CZY BANANEM ODRADZAM.

Dlaczego:

A: Działa to na tycie ryski samoistne
    B: Zła pasta albo nawet i dobra przy małych obrotach ręką porysujesz bardziej niż jest (czytaj punkt A dodatków)
    C: Banan czytaj punkt A
    D: Perfumy czy itp nic nie dadzą poza smrodem płytki i wyczyszczeniem jej tylko z tłuszczu ,brudu itp powierzchniowych

Co do ceny wiadomo jak by kupować to wychodzi 20 coś złotych jak pasta + do soczewek + mikrofibra ale jak masz w domu albo skombinujesz i do tego starczy na wiele a to wiele płytek .

Mikser większość w domu ma a jak nie to dochodzi koszt kupna ale to drogo ale na lata starczy do wielu czynności - a jak się nie ma to można pożyczyć

Generalnie trochę głowy i czasu i się da - lepsze to niż wywalać płytkę do śmieci .

Regeneracja opłacała by sie jak by to była jeszcze warta drogo gra ale przy kosztach niskich gry nie ma co przepłacać

Wczytywanie...

Poleć forum