1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

GTA V największą premierą w historii gier?

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez futureshock, Czerwiec 27, 2013.

1. futureshock

futureshock Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    118
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Firma Rockstar podobno planuje rozesłać 3 miliony egzemplarzy GTA V do sklepów w Wielkiej Brytanii w dniu debiutu gry. Jeśli kalkulacje Rockstara się sprawdzą, „piątka” może zdetronizować obecnego rekordzistę – Call of Duty: Black Ops – i stać się największą premierą w branży.

Firma Rockstar Games najwyraźniej zamierza podnieść rękawicę rzuconą przez korporację Activision i wraz z Grand Theft Auto V ustanowić największą premierę w branży. Serwis CVG donosi, że w dniu debiutu najnowszej odsłony gangsterskiej serii wydawca planuje wysłać do brytyjskich sklepów 3 miliony pudełek z grą.

Największe growe premiery (dane z USA i Wielkiej Brytanii)
    - Call of Duty: Black Ops – 5,6 milionów egzemplarzy
    - Call of Duty: Modern Warfare 2 – 4,7 miliona egzemplarzy
    - Grand Theft Auto IV – 3,6 miliona egzemplarzy

Obecnym rekordzistą w tej dziedzinie jest Call of Duty: Black Ops. W dniu premiery tytuł sprzedał się w Wielkiej Brytanii w liczbie 1,4 miliona kopii. Wyniku tego nie pobiły nawet kolejne części cyklu. Imponujące liczby stoją również za firmą Electronic Arts – w październiku 2012 roku FIFA 13 znalazła na Wyspach 4,5 miliona nabywców.

Dla porównania w 2008 roku Grand Theft Auto IV po pierwszym dniu na rynku brytyjskim odnotowało 630 tysięcy sprzedanych egzemplarzy, stając się ówczesnym rekordzistą. Choć dziś liczba ta nie robi większego wrażenia, to warto zauważyć, że w tamtym czasie stanowiła ona około 1/4 posiadaczy konsol Xbox 360 i PlayStation 3 w Wielkiej Brytanii. Szacuje się, że obecnie obie konsole znajdują się w rękach jakichś 13 milionów Brytyjczyków. Jeśli podobny odsetek konsolowych graczy zdecydowałby się na zakup „piątki” w dniu premiery, tytuł sprzedałby się w oszałamiającej liczbie znacznie przekraczającej 3 miliony kopii. Tak czy inaczej, możemy się spodziewać, że GTA V zatrzęsie rynkiem i przyniesie wydawcy krociowe zyski. Pozostaje tylko czekać do 17 września.

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=78167

2. Lotnik421 Xbox One

3. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Przecież ludzie będą się zabijać tylko po to by dostać GTA V w swoje łapki!

Jak jeszcze branżę nakręcą jakieś pozytywne recki + gameplaye to bieda sklepikarzom zostaną stratowani przez kupców :D

2 użytkowników lubi ten post.
  4. Famous

Famous Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    68
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
    nie pobiją rekordu bo jest coraz więcej piractwa, jedynie mogą liczyć na USA, UK i Niemcy, Kanada, Australia i jeszcze parę bogatszych krajów (Japonia itp.) prawie cała reszta świata wyda na grę 5zł i dzień z torrentem... głupio pisać ale sam najprawdopodobniej tak zrobię bo nie stać mnie na oryginalne gry w tym kraju. Za czasów GTA IV, Black Ops lub MW2 sam widziałem jak ludzie w saturnie czyścili w chwile półkę z tymi tytułami dziś The Last of Us (w dzień premiery) zostało dość sporo, zresztą jak innych szałowych tytułów

5. darudek_ek

darudek_ek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    155
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Zabijać to się będą nastolatki i absolwenci gimnazjum. Rozsądny i dorosły gracz najpierw poczeka i zobaczy opinie. Rockstar co jak co, ale kłamać uwielbia. Ściemniają z trailerami i screenami. A dodatkowo płacą pod stołem recenzentom i wychodzi taki potworek jak GTA IV, który miał być grą wszech czasów, a wyszła z tego najgorsza część serii, a zarazem najbardziej przereklamowana...

1 osoba to lubi.
  6. Famous

Famous Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    68
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
    może nie najgorsza ale rozczarowali wiele ludzi, też spodziewałem się czegoś lepszego po IV ale się zawiodłem lecz dało się przejść, za to nie zawiedli z Max Payne 3 :) mam nadzieje że z V będzie tak jak piszą, co do screenów na pewno nie pochodzą z wersji na obecną generacje bo to by chodziło w 10FPS'ach, z tego co się nasłuchałem po "tajnym gameplay'u" dla recenzentów to grafika jaj nie urywa

7. sid2007

sid2007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Radom
    Jak nie im to komu uda się pobić rekord sprzedaży?
    Wierzę , że ta gra zasłuży sobie na wysoką sprzedaż , ja dokładam cegiełkę.

8. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    Jak dla mnie jakość gry dawno zdetronizowała większość tytułów ever :D
    Mam nadzieje, że zmiażdży COD'a a ja dołożę do tego swoją cegiełkę :D

9. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Pamiętam, że podczas premiery GTA IV w USA podczas stania w kolejce do sklepu jakiś koleś dźgnął nożem drugiego typa, bo mu w kolejkę wszedł. Więc ja tylko kurierem zamawiam :D

4 użytkowników lubi ten post.
  10. Lewis

Lewis Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    103
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wola śląsk
    niechce was martwic ,ale zobaczycie ze gra bedzie przereklamowana grafika bedzie ciut lepsza od IV zreszta nie ma co liczyc ze xbox 360 to pociagnie bedzie 30 fps ze spadkami ja poczekam az gra bedzie w sprzedazy na PS4 ;]

11. darvd29

darvd29 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Saints Row IV lepsze!

A tak na serio... ja poczekam na opinie obu gier, wtedy kupię (lub nie)

12. Rychu1988

Rychu1988 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Jeszcze nie zawiodłem się na żadnej części GTA. Jedne podobały się bardziej, inne mniej. GTA V w dzień premiery ląduje u mnie w konsoli :)

1 osoba to lubi.
  13. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Ty chyba żartujesz, że oceniasz grę po grafice? I to nie byle jaką grę?

14. Lewis

Lewis Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    103
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wola śląsk
    kazdy woli co innego :] jak mam sie cieszyc gra to w 100 % idealna ;] wraz z grafika i plynnoscia :]

15. futureshock

futureshock Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    118
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Jak można oceniać GTA po grafice? W GTA zawsze grafika była na średnim poziomie, w porównaniu do gier które w tym samym czasie wychodziły, ale czy to ważne? Większość grając w tytuły z tej serii, raczej na to nie zwraca uwagi, bo tu liczy się grywalność. Przykład? Watch Dogs wygląda świetnie pod względem graficznym, a gra może okazać się nudna i po godzinie ją wyłączę. Zresztą Ubisoft zawsze robi świetne trailery, większość niezwiązana z gameplayem, tylko kinowe trailery, które mało co wspólnego mają z grą, i dużo skryptów na gameplayach.

GTA IV to kiepska część? Chyba żartujecie. Większość która tak uważa, pewnie w San Andreas zamiast przechodzić fabułę, wolała sobie rozjeżdżać npc'ty kombajnem, czy traktorem, albo miała problem z optymalizacją na PC :)

GTA to grywalność, fabuła, świetny scenariusz, interesujące postacie, otwartość świata, gdzie grafika jest priorytetem na samym końcu tego łańcucha :)

7 użytkowników lubi ten post.
  16. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    GTA i RDR to miazga. Liczę teraz, że panowie z R zabiorą się za kontynuacje Red Dead Redemption - najlepszej gry w jaką miałem przyjemność zagrać na konsoli
    Grafika jest nie ważna bo w GTA zawsze była świetna

17. Krawol

Krawol Banned Użytkownik

Polubienia:
    114
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa | Otwock
    Kogo obchodzi że gta V będzie wyglądać jak z gtaIV "lub ciut lepsza"

Czy jeszcze dla kogoś liczy się gameplay? Pytam się...
    Otwarty świat, milion różnych możliwości, robisz co chcesz, robisz to co w realu byś nie mógł. Takie właśnie jest GTA, poczuj ten amerykański sen...

3 użytkowników lubi ten post.
  18. crosk

crosk Xbox One Xbox One

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chicago
    preorder! gierka obowiazkowa!

19. Simo

Simo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój

ALe chłopie piszesz farmazony. Pewnie zagrałeś 10min i takie głupoty tutaj piszesz.

20. l33t

l33t Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    75
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Bredzisz. Już GTA III było bardzo dopracowane pod względem graficznym. O tym, że to pierwsza tego typu produkcja w pełnym 3D chyba nie muszę ci przypominać?

Może nie tyle kiepska sama w sobie, co kiepska właśnie w porównaniu do poprzednich części serii. A każda wcześniejsza odsłona naprawdę sporo wnosiła do gameplay'u. Jasne, ukończyłem "czwórkę", ale i tak byłem lekko zawiedziony tym, co Rockstar mi zaprezentowało. Gra była dość sztampowa, zaś misje powtarzalne. Natomiast nawet i w przypadku takiej produkcji da się sporo nowego wymyślić - polecam dla przykładu chociażby drugą Mafię oraz Sleeping Dogs. Przy każdym z tych tytułów bawiłem się lepiej niż grając w czwarte GTA. To fakt. Kilkukrotnie wracałem zresztą do Vice City. Wracałem też do San Andreas. Ale do Liberty City w wersji GTA IV nie zamierzam. Bo jeśli ktoś sam wiesza sobie wysoko poprzeczkę, to trudno mi później przejść na porządku dziennym do faktu wywalenia z gry kilku fajnych bajerów. I nawet dodanie w ramach rekompensaty telefonu komórkowego, któremu zawdzięczałem masę telefonów od NPC w sprawie wyskoczenia na kręgle nie przekonuje mnie. Bo na dłuższą metę relacje ze "znajomymi" były w tej grze męczące. A zabranie mi chociażby spadochronu (który dodano dopiero w DLC) czy terenów pozamiejskich, było zamachem R* na wolność i swobodę zabawy, z której wszak ta seria od swoich początków słynie.

JEDNAKŻE:
    W kontekście tego, co wiemy już o GTA V, jestem przekonany, że się nie zawiodę. Miasto bowiem znowu zyska koloryt, produkcja zapowiada się na mniej poważną i zdecydowanie bardziej otwartą od poprzedniczki. O to chodzi. Czekam niecierpliwie na wrzesień.

21. buteks102

buteks102 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Oborniki Śląskie
    ******* i OK :D

Wczytywanie...

Poleć forum