1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

guitar hero i rock band gitaty ?

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez gelu87, Grudzień 20, 2008.

1. gelu87

gelu87 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    czy jak bd mial gitare z guitar hero to bedzie ona dzialala z gra rock band ? czy bd musial kupic gruga gitare ?
    oraz ktora gre polecicie biorac pod uwage ktora lepsza gitara wygodniejsza itp oraz w ktorej grze sa fajniejsze bardziej znane utwory

2. Lotnik421 Xbox One

3. kepaic

kepaic Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    krk
    Jestem wlasnie prawie "na kupnie" ktoregos zestawu wiec chetnie podczepie sie pod ten watek. Przez ostatnie kilka dni przeczesalem odmety internetu w poszukiwaniu wszelkich informacji na temat RockBandow 1&2 i GH:WorldTour, szczegolnie zwracajac uwage na instrumenty (bo gry i tak "kupie" wszystkie, a GH2&3 juz mam) wiec chetnie podziele sie informacjami ktore znalazlem.

Na poczatek porownanie kompatybilnosci plastikowych gitarek na platformie X360:

Jak widac jesli chce sie pograc we wszystkie gry muzyczne to najlepszym wyborem jest zestaw GH:WT lub stare gitary z GH, bo gitarki z RB i RB2 nie dzialaja ze starszymi GH2, GH3 i GH:A. Ja celuje obecnie w Guitar Hero: World Tour Complete Band Pack (gitara, perka, mic i gra), po sprzedaniu gry na allegro zwroci sie prawie 200zl wiec zestaw instrumentow wyjdzie za ~600zl.

Co do jakosci instrumentow RB1, RB2 i GH:WT to sprawa wyglada nastepujaco.

Mikrofony sa raczej takie same wiec je po prostu pomine, przy czym te z RB1 maja kabelek a RB2 i GH:WT sa bezprzewodowe :)

Gitary ze wzgledu na budowe/jakosc podobno lepsze ma GH:WT, przy czym maja klikajaca strune, a te z RB1i2 maja cicha (IMHO chyba cicha jest lepsza), ale za to troche ciezej dzialajaca (po bardzo dlugim graniu podobno bola troche palce). Ten dotykowy slider z gitary GH:WT traktuje jako zbedny bajer, podobno wcale sie go wygodnie nie uzywa. Gitary z RB1 mialy podobno zwyczaj "padac", czy to struna nie kontaktowala, czy pszyciski nie lapaly. Ja, ze wzgledu na to ze gitarki RB1i2 nie dzialaja ze starymi GH, wybiore gitary z GH:WT, choc wizualnie bardziej podobaja mi sie te z RockBandow (ogolny ksztalt, przyciski na gryfie sa "zamaskowane", no i przyciski do solowek sa wg mnie lepsze niz ten dotykowy slider z gitar GH:WT)

Teraz perkusje. Gary z GH:WT wydaja lepszy dzwiek "na sucho" niz te RockBandowe, ktore brzmia jakbys walil palkami w stol :) Bebny z GH maja fajniejszy "basowy" poglos, i sporo wieksza sprezystosc co przydaje sie przy wymiataniu na expercie (o wiele lepiej odbijaja paleczki). Sa tez nieco wieksze niz te z RockBandow. Minusem jest plastikowa stopa, w dodatku nie mocowana do reszty zestawu (czyli moze ci "odjezdzac" w trakcie ostrego grania). Czesto widac tez w necie opinie o awaryjnosci zestawu, ze nie dziala czerwony beben albo ktorys talerz. RockBandowe bebny tez podobno padaja i sa podobne problemy, wiec w kwestii awaryjnosci jest /chyba/ remis. Przy czym nalezy wspomniec ze sa juz sposoby na poprawianie zle dzialajaych zestawow GH:WT (o tym ponizej). Jak widac w powyzszej tabelce bebny z GH:WT dzialaja z grami RB1i2, wtedy po prostu ostatni (piaty) talez nie dziala i gra sie tylko na 4 (3 bebny i 1 talez). Analogicznie podczas podlaczenia bebnow z RB2 pod gre GH:WT znika piata sciezka z nutkami i gra sie tylko na 4. Teraz zestaw perkusynjy z RB1 - jest glosniejszy niz RB2 i GHWT, ma plastikowa stope ktora pada przy ostrym graniu, ale jest za to mocowana do calego zestawu. Gary z RB2 wygladaja bardzo podobnie, ale sa troche cichsze (ale i tak troche glosniejsze niz perka GH:WT). Maja stope wykanczana metalem, wiec na pewno tak latwo sie nie rozleci, co jest bardzo duzym plusem :) Aha, i perki z RB2 i GH:WT maja czujnik sily udezenia (im mocniej walisz tym glosniej perka brzmi w grze), czego nie ma w RB1. Dodatkowo trzeba pamietac ze caly zestaw RB1 jest przewodowy, dopiero RB2 i GH:WT sa bezprzewodowe.

Jesli chodzi o kwestie piosenek to najlepiej sciagnac z sieci soundtracki robione przez internautow (sa np. na torrentach) i posluchac co jest w jakiej grze. Mi osobiscie bardziej podoba sie muza z RB2 (RB1 jeszcze nie sluchalem), na ~80 kawalkow kojarze prawie polowe, wiekszosc to same hiciorki. W GH:WT jest wiecej bezplciowych utworow, miedzy ktorymi znajdzie sie kilka prelelek, ale ogolnie to na ~80 piosenek z GH:WT podoba mi sie tylko kilka, najwyzej kilkanascie (wole metal, hardrock i punka niz pop czy country ktorych jest zadziwiajaco sporo w GH:WT) Nalezy tez wspomniec o DLC czyli muzie do sciagania przez net. Tej o wiele wiecej ma seria RockBand, regularnie co tydzien wypuszczane jest kilka piosenek do pobrania pojedynczo lub w paczkach, cena wychodzi cos kolo 5-7zl za utwor (jakby ktos znal sposob na pozyskanie takich piosenek za darmo to niech da znac, ale chyba takie cos jeszcze nie istnieje). W RockBand2 istnieje mozliwosc zaimportowania wiekszosci piosenek z RockBand1, trzeba tylko kupic przez internet specjalny programik (bodajze 400MP czyli ~20zl?) ktory zrzuca muze z RB1 na dysk konsoli i udostepnia ja potem najnormalniej w RB2, fajna rzecz. Wspomne jeszcze tylko o tym ze na poczatku roku wychodzi (jako normalna wersja pudelkowa - nie DLC) Guitar Hero: Metallica, a juz teraz jest dostepny RockBand:AC/DC.

Pozyteczne linki:

Z serii "Ciekawe porady z JuTuba" polecam filmik pokazujacy uzywanie Drum Tuning Kit. Polega to na podlaczeniu perkucji do komputera i zainstalowania programu dzieki ktoremu bedziemy mogli ustawic zakres czulosci kazdego bebna/talerza (w skali 0-20, defaultowo 10) http://www.youtube.com/watch?v=nGJlWdGeLzA Metoda wymaga kabla Midi-USB i podlaczenia zestawu perkusyjnego jednoczesnie do konsoli i komputera. Jest to skuteczny sposob wyregulowania zle dzialajacych bebnow/talerzy. Jakby cos to tu tez o tym pisza http://bombmatt.wordpress.com/2008/11/13/guitar-hero-world-tour-drum-tuning-kit/

Innym dobrym filmikiem tego samego autora jest sposob "na tasme klejaca" dzieki ktoremu mozemy poprawic slaba czulosc talerzy, wbrew pozorom metoda dziala bardzo sprawnie :) http://www.youtube.com/watch?v=dhF5noVUBN8

Piosenki z RockBand2 http://www.squidoo.com/rock-band-2-track-list

Piosenki z GH:WT http://www.1up.com/do/newsStory?cId=3169893

4. Avatar

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Mysłowice
    Pytałem wcześniej w jedyn z tematów, ale nie dostałem odpowiedzi, może teraz się uda. Czy jest prowadzona sprzedaż samych gitar do Guitar Hero: WT ?? Jak tak to gdzie mogę szukać (oprócz allegro.pl).

5. kepaic

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    krk
    Same gitary nie sa w ogole oficjalnie dostepne. Z tego co widzialem to na allegro jest ktos kto handluje samymi gitarami z GH3 (po prostu wyjmuje z gre ze zwyklego bundla gra+gitara i sprzedaje sam instrument po nizszej cenie), mozliwe ze taka praktyka zacznie niedlugo obejmowac GH:WT ale to zalezy tylko od dobrej woli sprzedajacych. Zawsze mozesz kupic bundle gra+gitara i sprzedac sama gre na allegro, gra jest nowa wiec znajda sie chetni i mozna odzyskac ~150-180zl.

6. matmario

matmario Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Powie mi ktoś czy w grę ntsc zagram na konsoli europejskiej? Gra jest Region free czy nie? Dokładniej chodzi mi GH:WT zestaw z gitarą. Bo sam sprzet raczej napewno działa?

Nie , ***** , nie i jeszcze raz NIEEE!!!///Piri

Piri nie wiem kim jestes zapewne jakimś modem ale sorry pojecie to ty masz słabe....

7. Fazzer

Fazzer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Białystok
    co do playlisty to RockBand wygrywa tylko jednym tytułem: Red Hot Chili Peppers - Give it away.

Dla mnie soundtrack z GH:WT byłby idealny gdyby nie Tool i Tokio Hotel... Tego sie poprostu nie da grać! ;)

8. kornelm

kornelm Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  9. sebool12

sebool12 Guest

Z WT ma dodatkowy dotykowy panel

Przed przyciskami (nie jestem pewien, ale to jedyna różnica jaką zauważyłem :confused:)

10. kepaic

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    krk
    Niedawno mialem okazje porownac organoleptycznie te dwie gitary (GHWT mam na wlasnosc, LesPaula zalatwil znajomy) i z ciekawych roznic sa jeszcze nastepujace: przyciski na LesPaulu wciskaly sie troche ciezej (zauwazalnie, ale nie sprawia to zadnej roznicy w czasie grania), whammy bar jest sporo krotszy (ten z GHWT ma lepszy feeling) tak samo jak struna (ale w ogole mi nie przeszkadzala, mimo ze przyzwyczailem sie do dlugiej struny z gitary GHWT). No i sam korpus gitary GHWT jest sporo wiekszy od LesPaula, mi lepiej sie gra na "wiekszej" gitarze (dlugosc maja bardzo podobna).

A, no i apropos fali narzekan na wadliwy sprzet GHWT, to w mojej gitarze popiszczala tylko troche struna, ale szybko sie wyrobila i teraz wszytko dziala tip-top (gitara meczona ponad miesiac na medium/hard), a perkusja poza slaba czuloscia talerzy (musialem zrobic trik z tasma klejaca) sprawuje sie wysmienicie.

11. devox

devox Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam kupiłem ostatnio gitarę do GH: WT która posiada dotykowy slider grając w RB1 nie mogę używać tego panelu do gry
    solówek czy to jest kwestia niekompatybilności gitary czy oznacza to że gitara jest uszkodzona?

12. kamien89

kamien89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nie wiem jak jest w Rock Bandzie ale w guitar hero, jest tak że panelu dotykowego używa się jedynie na małych fragmentach utworu, swoją drogą wykonanie go jest tak żenujące że wątpie czy ktoś na tym gra.

13. Krys1s

Krys1s Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Rumia
  14. Janol23

Janol23 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    STG

hmm dla mnie w GHWT jest słaby soundtrack to ma byc rock a nie soft rock a włąsnie tool to jedne z najlepszych piosenek w grze Rock band bardzo chce nabyć 2 ale nie moge znależć na allegro

15. Therioon

Therioon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Manchester
    Temat wykopany z czeluści forum ale zniewaga Toola krwi wymaga ;D zdecydowanie 3 najlepsze piosenki w GHWT kto re ogólnie jest pod względem setu chyba jedna z najsłabszych części (no może poza gh5 i oczywiście band hero).

Wczytywanie...

Poleć forum