1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Gwarancja MS - konsole problem

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez endriu1145, Lipiec 14, 2009.

1. endriu1145

endriu1145 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Witam

mam pytanko do was bo słyszałem,że można przerobioną konsole wysłać do MS i oni ją naprawią nie ma reguły mogą naprawić ale nie muszą i moje pytanie polega na tym

chce kupić konsole i mam dwie do wyboru

jedna jest z GRY-SKY kosztuje 1066 + 50 zł za przesyłkę i dostajemy konsole przerobioną i gwarancja jest na 6 miesięcy a także mówią że w razie jeżeli konsola się zepsuje to po tych 6 miechach oni przygotowują ją do wysłania do MS i obowiązuje gwarancja 3 letnia

Druga to z Mobisoftu i tam kosztuje 1025 = 35 zł za przesyłkę

i moje pytanie brzmi w co lepiej zainwestować ?? czy w konsole droższą i nie wiadomo jak to jest z gwarancją jaką oni oferują? czy w konsole tańszą i nie ma już oferowanej takiej gwarancji?

2. Lotnik421 Xbox One

3. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    tańszą i z oryginalna gwaranacja MS. konsoli nie ma co przygotowywać. jak nie sa totalnymi amatorami to jak ci plomb nie pozrywają to nic więcej sie nie da "przygotować" przy konsoli
    wiec wysyłasz taka jaka masz jak jest dobrze przerobiona.

4. Wirahha

Wirahha Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Wysylka do nich napewno tez bedzie kosztowala... Wiec te ich przygotowania w razie w beda kosztowaly...

5. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    po co do nich?slesz od razu do m$,tzn oni za darmo do ciebie kuriera przysylaja a ty nic nie placisz,po co masz dla nich placic 2 razy?

6. kamilozo

kamilozo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    jak koledzy wyzej, nie oplaca sie polegac na gwarancji "sklepowej", dlatego lepiej we wlasnym zakresie wyslac konsole do M$ w razie czego ;) pamietaj ze tutaj pojawia sie tez inny problem, jesli odeslalbys konsole na "gwarancje" do sklepu to myslisz ze co oni z nia zrobia? oczywiscie tez wysla do M$. A zeby ja tam wyslac beda musieli zarejestrowac konsole na siebie (sklep), a kiedy juz gwarancja "sklepowa" sie skonczy bedziesz musial specjalnie przerejestrowywac konsole na siebie ;)

7. endriu1145

endriu1145 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Nie to nie tak z tą gwarancją źle zrozumieliście :p

Ta gwarancja polega na tym jak rozmawiałem przez telefon, że przesyła się konsole do nich oni coś tam robią i odsyłają i wtedy można wysłać do MS :p

No a jak konsola jest przerobiona to MS nie sprawdza tego za bardzo ? bo parę razy czytałem, że wysłał przerobioną i naprawili .

8. krisr77

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    nic nie da sie zrobic z konsola. oto w tym wszystkim chodzi.
    nie da sie przywrocic oryginalnego softu wiec jedyne na co trzeba uwazac to to zeby nie bylo sladow otwierania i plomby cale.
    wiec to taki chlyt marketingowy z ich strony. bierz tansza o ile dobrze ci przerobia (plomby cale) i sam sobie wyslesz na gwarancje w razie czego

9. sebool12

sebool12 Guest

Ja mam konsole od gry-sky i też mam tą niby gwarancje. Gadałem z kolesiem i powiedział, że oni zrobią tak, że nie będzie śladu firmware i grzebania. Podejrzewam, ze chodzi mu o zmianę napędu choć mogę się mylić.

10. Pablooo88

Pablooo88 V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Tylko, że nie wymienią napędu jak jest w środku Liteon bo nie wgrają klucza z oryginalnego napędu...

To jest zwykły chwyt sklepowy, a przygotowanie konsoli do wysłania do M$ to może być tylko i wyłącznie sprawdzenie plomb, co samemu możesz w domu zrobić ;)

11. krisr77

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    Pablooo88 akurat klucz to da sie wgrać do innego napędu (robi sie tak zwanego spooffa)

Ale do żadnego liteona nie przywrócisz firmwaru a one sa produkowane od kwietnia 2008 wiec kazna nowa konsola ma liteona. wiec trzeba na benq albo samunga.....
    A MS nie jest taki głupi ze zobaczy konsole z 2009 roku z napędem benq i to przejdzie.

Wiec reasumując w nowych konsolach sklep nie zrobi nic poza wysłaniem do MS.
    Jak masz za to płacić ekstra to sie po prostu nie opłaca

Ps Chyba ze dziady dają swoje plomby na konsole (słyszałem o takich przypadkach) i ich to przygotowanie polega na usunięciu plomb serwisu (co wg mnie jest totalnym bezsensem)

12. Pablooo88

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Oj faktycznie chodziło mi o firmware a nie klucz ;) Mój błąd :)

13. Seavolv

Seavolv Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Cały czas się zastanawiam na przeróbką mojego nowego Xboxa i z tego co wywnioskowałem najważniejszą rzeczą podczas przeróbki jest pozostawienie w stanie nienaruszonym plomb gwarancyjnych. Jednak z drugiej strony nie da się przywrócić już napędu do stanu pierwotnego?

Czyli: Przerabiając konsolę zakładamy że gwarancją już przepada? Czy można wysłać do MS konsole i nienaruszonymi plombami i liczyć że jednak nikt się nie kapnie?

Sorry że oto pytam ale jest tak w tym temacie z przeróbką + gwarancja namieszane że już sam nie wiem co i jak może ktoś to sprecyzować

14. Pablooo88

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Liteona nie przywrócisz do stanu pierwotnego

Można wysłać jak coś do M$ i liczyć na to, że się nie kapną. podobno na ogół nie sprawdzają tego przy RRODzie

15. Seavolv

Seavolv Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Fajnie by było ją przerobić jednak perspektywa utraty gwarancji (co w przypadku Xboxa może być rzeczą niezbędną) trochę mnie jednak zniechęca do przerabiania jej.

16. krisr77

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    nowa konsola kosztuje 600-800 (arcade)
    przeróbka 50
    cena oryginału min 150 zł
    wiec przeróbka zwraca sie po 4-6 grach :)
    Nie ma sie co zastanawiać :)

Wczytywanie...

Poleć forum