1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

GwG a karta kredytowa

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez 3rn!, Grudzień 9, 2015.

1. 3rn!

3rn! Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witam wszystkich. Jestem świeżym posiadaczem konsoli Xbox One. Z racji tego, że jest to moja pierwsza konsola wszystkiego dopiero się uczę. Chciałbym wykupić usługę Xbox Live Gold, a co za tym idzie czerpać korzyści z programu Games with Gold. Czy darmowe gry, które udostępniane są w danym miesiącu mogę nabyć z poziomu konsoli? Czy do "wykupienia" darmowej gry wymagana jest do tego karta kredytowa? Nie posiadam karty kredytowej, jedynie konto PayPal.

Widziałem również wątek o darmowych grach, czyli takich które stale są za darmo. Czy aby z nich skorzystać również potrzebuję mieć przypisaną kartę kredytową do swojego konta?

Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1862
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Tak gry możesz nabyć z poziomu konsoli jak i z poziomu strony www MS. Do przypisania gier z XO nie potrzebujesz karty, wystarczy mieć aktywnego golda na koncie. Lecz jeśli chcesz zbierać po drodze gry z X360 to musisz już kartę podpiąć, bo te gry które dają od listopada w gwg są wstecznie kompatybilne (czyli możesz w nie zagrać na XO). Sam paypal Ci nie pomoże. Musisz mieć podpiętą kartę pod paypala, bo inaczej Xbox będzie się pluł o kartę, bez niej nie przypiszesz gry z x360. Ogólnie zrób tak jak ja, dodaj rachunek bankowy do paypala, później podepnij kartę pod paypala, poczekaj aż MS ją zweryfikuje. Jak zweryfikują to usuń kartę i później po poprawnym przypisaniu rachunku bankowego będziesz mógł sobie z banku przelewać kasę na paypala i przez niego kupować bez podpiętej karty ;)
    A co do tamtych gier stale darmowych to jeżeli są to gry na XO to bez karty je przypiszesz do konta, ale do darmowych z x360 już musisz mieć kartę.

4. 3rn!

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Dzięki za szybką odpowiedź :) Mam jeszcze pytanie odnośnie przypisania tej karty do PayPala. Moge przypisać kartę debetową i jej rachunek? Czy mimo wszystko muszę na tą akcję wyrobić kartę kredytową? Jak dokładnie przebiega weryfikacja przez MS? Wystarczy przypisać kartę i rachunek i weryfikacja przebiega dalej automatycznie? Czy muszę gdzieś "zgłaszać", że przypisałem tę kartę?

5. kuleczka91

Polubienia:
    1862
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Rachunek bankowy możesz przypisać jaki chcesz. Nie musisz wyrabiać specjalnie do tego karty kredytowej, ja przypisałam swoją zwykłą bankomatową. Jakieś tam cyrki były przy próbach przypisania tego, ale w końcu mi się udało. Nie pamiętam już jak. Co do rachunku to podajesz nr rachunku i z jakiego banku to jest. Paypal do 3dn roboczych wyśle Ci dwie małe kwoty na Twój rachunek np 10gr i 13gr i na paypalu w ustawieniach żeby poprawnie zweryfikować konto musisz podać jakie kwoty Ci posłali. Po poprawnym podaniu kwot rachunek będzie przypisany. A z kartą było tak, że MS mi na koncie bankowym zawiesił 3zł tak jakby zabrał mi to z konta, ale wisiało to w transakcjach oczekujących. Bodajże do 3dni te 3zł wróciło z powrotem na moje konto z tego zawieszenia i wtedy było to już zweryfikowane. Odpięłam kartę i od teraz przesyłam sobie kasę z banku na paypala i kupuję gry na Xboxa przez sklep :D Te z golda z x360 też mogę przypisywać, nie pluje mi się o kartę, bo wyskakuje metoda płatności paypal (0zł) :D

Edit już wiem jak: Dopiero jak na karcie włączyłam opcję płatności internetowych to wtedy mogłam przypisać kartę do paypala, wcześniej jakimiś błędami sypało :)

6. Hiszpan3lek

Hiszpan3lek Banned Użytkownik

Polubienia:
    67
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Benidorm
    Dokładnie jak napisała koleżanka u góry, przy dodawaniu karty do systemu(obojętnie gdzie czy to amazon, twitch, paypal, xbox) zabierze ci mała sumę, w moim przypadku to zawsze 1€ lub 0.99 centów. I tyle, nic więcej robić nie trzeba, chyba ze twój bank cos namiesza i zablokuje kartę :p

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

7. 3rn!

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Reasumując. Mam konto Paypal, do której przypisałem kartę debetową. Kupiłem przez XO EA Access płacąc PayPalem. Wystarczy, że przypiszę rachunek bankowy do PayPala, PayPal to zweryfikuje i będzie śmigać? Czy MS będzie potrzebowało jeszcze weryfikacji, czy odbyła się ona w trakcie kupna EA Access? Obecnie czekam na weryfikację z PayPala, tak jak mówiłaś 2-3 dni. Zastanawiam się czy potem bedzie wszystko działało, czy będzie jeszcze ta weryfikacja MS? I tu kluczowe pytanie co wywołuje tą weryfikację przez MS? Muszę próbować "zakupić" darmową grę i to wywoła weryfikację?

8. kuleczka91

Polubienia:
    1862
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    A to jak Ty już EAA kupiłeś przez PP to wszystko śmiga ;) Czekaj tylko, aż ta weryfikacja się skończy z rachunkiem i tyle. Ja rachunek bankowy miałam już dawno temu zweryfikowany, później jedynie podpinałam tą kartę. Jak kartę uznałam za zweryfikowaną to ją usunęłam z konta. Teraz tylko wybieram na PP opcję doładuj błyskawicznie, wybieram kwotę jaką potrzebuję i bank. PP odsyła Cię do strony banku i będziesz miał na pp podane dane do przelewu tj. numer rachunku, adres, specjalny kod i kwotę jaką chcesz doładować pp. Jak wykonasz przelew to do 5min powinno się to pojawić na Twoim pp. Później tylko wybierasz co chcesz kupić ze sklepu MS i zatwierdzisz, że chcesz zapłacić paypalem i tyle. Mi samo już pokazuje pp jako opcję płatności ;)

9. BuuMajin

BuuMajin Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Olkusz
    Witam. Też jestem szczęśliwym posiadaczem X1 od tygodnia. Posiadam Golda na 3 miesiące, ostatnio pobrałem darmowa grę bez problemy, dziś Thief prosi o kartę kredytowa. Co zrobić jeśli jej nie posiadam ?

Poradziłem sobie. Wbiłem kartę debetowa.

Ostatnia edycja: Grudzień 16, 2015
Wczytywanie...