1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

HOT! Hakerzy zaatakowali Xbox Live. Grupa przestępcza przyznaje się do wyłączenia usługi

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Luty 23, 2016.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3213
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Nie mamy najlepszych informacji do sympatyków Microsoftu. Grupa przyznała się do specjalnego atakowania Xbox Live. Hakerzy chcą w ten sposób zwrócić uwagę na pewien problem.

Od kilku dni gracze na konsolach Microsoftu odczuwają czasami mniejsze, a czasami większe problemy na Xbox Live. Po godzinie 18:00 wspominaliśmy o kolejnych niedogodnościach z dostępem do amerykańskiej Sieci i nawet sam szef oddziału Xboksa – Phil Spencer – przeprosił graczy za brak dostępu do cyfrowych wersji produkcji.

Microsoft nie podał aktualnie źródła problemów, ale dziennikarze Newsweeka skontaktowali się z przedstawicielami New World Hackers. Ta grupa wcześniej przeprowadziła ataki na Donalda Trumpa oraz wyłączyła witryny związane z ISIS, a teraz NWH zajęło się Xbox Live:

New World Hackers przyznało się do wczorajszego ataku. Jest to podobno pokaz mocy, ale warto przypomnieć, że ten zespół w grudniu ubiegłego roku wyłączył wszystkie serwery BBC na kilka godzin. Był to podobno największy w historii DDoS.

Muszę jednak zaznaczyć, że aktualnie wszystkie usługi Microsoftu powinny działać bez zastrzeżeń. Amerykanie właśnie potwierdzili na Twitterze uporanie się z ostatnimi niedogodnościami.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Hasted

Hasted Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Dupa. Nie mogę sklepu oglądać i nie mam żadnych gier w dziale "do instalacji". Smart Glass też kuleje więc po co informacja że wszystko ok

4. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1234
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ja mam od kilku dni ,,Dołącz już dziś i pobieraj gry na Xbox One > '' choć gold mam do końca roku ;D

5. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Mi tam multi działał jak należy, także nieźli z nich hakerzy (O ile sobie nie przypisują problemów serwerów XBL)

6. pitzmaker

pitzmaker Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ja miałem wczoraj informację, by włożyć płytę i coś o 2% gry. Żadna gra cyfrowa mi nie działała. Moi znajomi również ten mieli ten problem, ale nie wszyscy.

omgnpon lubi to.
  7. Hatless

Hatless Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ja tak samo jak pitzmaker ale bez spiny dzisiaj działa wszystko pewnie po aktualizacji więc jest ok

8. Ewengard

Ewengard Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    To gry w Wersji cyfrowej nie odpalą jak nie mam połączenia z netem ?

9. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    Odpalisz na offline . Ludzie nie mogli się połączyć będąc online .

10. mrok

mrok Ryżownik Ryżownik Użytkownik

Polubienia:
    1075
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Może się kiedyś znajdzie na tyle odważny, ze udostępni gry za darmo. :)

11. szonyone

szonyone Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Powiem tak
    Microsoft ma w dupie Nas
    Posiadam również ps4 wraz z playstation plus
    W styczniu wyłączyli usługę na kilka godzin a za kilka dni otrzymałem kod z przeprosiami iz skoro wyłączyli usługę to w prezencie otrzymuje kod który przedłuży subskrypcję na 1 dzien

Gdyby xbox (microsoft ) tak postępował ,życie byłoby piękniejsze

12. suki

suki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    30
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
    Mam tak samo hehe

krzys1190 lubi to.
  13. sirepox

sirepox Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Hakerzy to największe ścierwo cyfrowego świata, piszą wirusy, masę innego złośliwego oprogramowania i włamują się wykradając nasze osobiste dane żeby się popisać lub dostać pracę w korporacjach jako specjaliści od zabezpieczeń. Teraz włamali się Live'a żeby komuś coś udowadniać ?
    Nie pomyśleli, że zwykły zjadacz chleba zapłacił za rozrywkę ciężko zarobionymi pieniędzmi!
    Chcieli udowodnić, że usługa jest słabo zabezpieczona ? Wiecie ile naszych pieniędzy zaszytych w cenach towarów i usług przeznaczanych jest na cyfrowe bezpieczeństwo ? Im więcej takich bezmyślnych debili, wandali i zwyczajnych złodziejaszków spasionych nolife'ów hakerów będzie szukać tym więcej naszych pieniędzy pójdzie na zabezpieczenia. Bo chyba nie łudzicie się, że właściciele korporacji czyli akcjonariusze poświęcają na ten cel swoje dochody.

Wnerwia mnie fakt, że cyfrowy świat, a szczególnie ten online jest tak ograniczany przez cyfrowych przestępców.
    Pewnie nie będę miał okazji ale osobiście przeciągnąłbym z baniaka gamoniowi przez którego nie mogę korzystać z usług za które zapłaciłem i nie mam w tym wypadku pretensji do MS

14. galaretka007

galaretka007 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    41
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Kolego wyżej ale mocno się mylisz. Ludzie od bezpieczeństwa nigdy nie mogą spocząć na laurach... zawsze da się coś złamać. Korporacja mnie ma sumienia, dopóki nie uderzą mocniej w czuły punkt to nic nie zrobią. Najlepsza nauka wypływa z porażki.

wystukałem z mojego P8 Lite

Wczytywanie...

Poleć forum