1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Halo 5 poświęca jakość obrazu dla animacji 60 fps - analiza graficzna nowej strzelaniny

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Październik 23, 2015.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3224
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Dla wielu graczy Halo 5: Guardians jest najważniejszą strzelaniną, która pojawi się na rynku w tym roku. Jak 343 Industries poradziło sobie z wykonaniem grafiki w tym exclusivie?

Niezawodna ekipa Digital Foundry tym razem wzięła pod lupę sklepową wersję Halo 5: Guardians na Xbox One. Gra śmiga na nowym silniku graficznym, zbudowanym specjalnie z uwzględnieniem potrzeb konsoli MS. Ten manewr zapewnia grze nie tylko świetnie wyglądające mapy i modele postaci, ale przede wszystkim framerate na poziomie 60 fps. Nieważne ilu wrogów znajduje się w jednym momencie na ekranie (również w multiplayerze) - gra zawsze utrzymuje stabilny poziom 60 klatek animacji na sekundę.

Jak osiągnięto taki poziom graficzny? 343 Industries postawiło na dynamiczne skalowanie rozdzielczości, co oznacza, że natywna rozdzielczość gry zmienia się od 1152x810 do 1080p w zależności od natężenia akcji. W kampanii rozdzielczość natywna to najczęściej 1344x1080.

Ekipa Digital Foundry zauważyła, że w grze zastosowano bardzo prostą metodę filtrowania tekstur, co oczywiście skutkuje dosyć kiepsko wyglądającymi teksturami podłoża w niektórych sytuacjach.

Warto również zaznaczyć, że loadingi w Halo 5 ograniczono do niezbędnego minimum.

2. Lotnik421 Xbox One

3. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    A nie miało być przypadkiem natywnie w 1080p. ???
    Widać po raz kolejny że "nie każde złoto co się świeci", nie mniej jednak niedawno kupiłem ONE specjalnie dla nowego Halo i Tomb Raidera, gierki przejdę, a później się zobaczy. Jednak ONE coraz bardziej mi się zaczyna podobać, mimo ciągle gorszych rozdzielczości względem PS4 które także posiadam (ale nie wykluczone że niebawem "oddam ją w dobre ręce) :)

4. sweeterek

sweeterek Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    175
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wrocław
    Też mnie to wkurwi4 że co chwile zmniejszają rozdzielczość... Xbox to shit dla kogoś kto nie gra multi(czyt ja)

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

5. wendrol13

wendrol13 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    K-ce
    Co wszyscy się tak o tą rozdzielczość rzucają?!o_O

6. Dominus PL

Dominus PL XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    37
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kielce
  7. sweeterek

Polubienia:
    175
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wrocław
    Za niedługo dojdziemy do rozdzielczości w grach które były w x360...nowa generacja

8. ManyPL

ManyPL Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    263
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    miasteczko sexu i biznesu ;)
    Skoro jedynym wyznacznikiem ma być grafika to raczej trzeba było kompa i Corel Draw :d i bawić się grafą do woli ;)

9. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1698
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Ogólnie to jest świetny hejt.

Najpierw było, że nowe konsole to minimum 1080p i 60fps. I tutaj każdy zarzucał, że PS3 i X360 mają już pójść do lamusa bo nie mają takich osiągów - okej..

Teraz jest, że nowe konsole ciężko sobie radzą z 1080p i tymi 60fps. I nagle dla większości osób rozdzielczość nie jest już tak mega ważna jak było na początku - ehem okej..

Więc dla mnie to po prostu zabawne jest :D.

Ja tam mam gdzieś rozdzielczość. Ważne żeby gra jako tako wyglądała (bo tego raczej każdy chce) no i było z niej dużo frajdy.

ManyPL lubi to.
  10. Michał Sobota

Michał Sobota Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    A, A
    Grafika i tak jest ładna. Jak ktoś chce kombajn do gier to niech sobie kupi wypasionego PC. Osobiście nie lubię grać na PC dlatego mam konsolę i tutaj nie liczę że będzie ona lepsza od PC w którym możesz wymieniać części na lepsze.
    W niektórych grach i tak różnica między PC, Xbox i ps4 jest znikoma poza poza 4k i 60 klatkach na tych właśnie wypasionych PC. Jak ktoś narzeka na xboxa czy też ps4 że coś tam to niech sobie kupi wii u :cool: to jest dopiero konsola ultra kombajn :)

Quertin lubi to.
  11. sweeterek

Polubienia:
    175
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wrocław
    Ja nadal uważam że spokojnie mogłem zostawić x360 i nie kupować one... I tak niedługo gry będą w takiej samej rozdzielczości jak na x360 bo nie będzie wyrabiać a sony będzie ms śmiać się w twarz i sikac na nich bo gry nadal będą na ps4 w 1080p.
    Komputer wypasiony mam ale nie o to w tym chodzi,konsola ma klimat ale robiąc nowa generacje konsol z rozdzielczością prawie taka jak na stara to mija sie z celem.

12. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1698
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    To ciekawe jakbyś na X360 grał w nowsze gry? Jak po prostu za moment nic nowego nie będzie wychodziło? To tak i tak musiałbyś przesiąść się na konsole albo PC..
    Jak masz wypasionego kompa to sprzedaj XO - nie miej żalu i kup sobie PS4 (np. z biedronki o ile jeszcze złapiesz jakiś egzemplarz hehe). Jak PS4 nie przypasi to też sprzedaj. Ja tam problemu nie widzę.

Ja tam sobie zostawiłem X360 (RGH) bo mam sentyment do tej konsolki, lubię ją. Nigdy mnie jeszcze nie zawiodła nie przysporzyła jakichkolwiek problemów więc nie widziałem/nie widzę sensu by się jej pozbywać.

13. killazbb

killazbb Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Dokładnie ja tak zrobiłem. Nie lubię jak ktoś próbuje mi wcisnąć szrot i mówi że super. Sprzedałem x360, kupiłem one. Na początku wow super fajnie ale co gry się instalują no dobra myślę jakoś to przeżyje (chociaż myśl konsola wsadzam i gram gdzieś była w głowie). Dobra odpalam gierkę grafika ok lepiej niż na x360 -----------------> i co przycina ?????!!! No nie mogę na konsoli coś przycina ? Dałem sobie spokój z one :) Jak ta konsola nie przeżyje 2-3 lat i będzie nowa ...... Chyba że dx 12 pomoże w co wątpię. Kupiłem Pc podłączyłem pada i jestem zadowolony. Nawet w Bf łoje ludzi na myszce a ja na padzie lecę :) Nikogo nie namawiam ale jak coś nie pasuje to się po prostu zmienia na coś innego i tyle.Co innego jak ktoś ma parcie na exy to musi dać rade,

14. Maik

Maik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Szczecin
    No niestety nowa generacja to patologia.
    PS 4 może trochę mniej ;) bo tu jednak wypada lepiej ma tle Xbox one.
    Dobrze ze zainwestowałem w nowy PC w premierę net genów :D.
    Bo wiem ze starczy na całą generację tych konsol bo zaniżają grafikę i hamują rozwój gier .

I na PC 60 fps jednak

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

15. Quertin

Quertin Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Zagorzyce(Rzeszów)
    Śmieszy mnie postawa niektórych osób :) Ja mam niezłego PC i XOne. Na PC mógłbym grać w tą samą grę w podobnej grafice, w 60 fps, a i tak gram na XOne. Na PS4 czasem jest lepsza rozdzielczość, a i tak sprzedałem na rzecz XOne. W dupie mieć jakieś rozdzielczości i fpsy. Nie mogę uwierzyć, że ktoś kto spuszcza się nad grafiką, dobrowolnie kupił konsolę i dalej ją trzyma narzekając w internecie, że gra na którą czekał, działa w 30 fps i niepełnym 1080p. Sprzedaj jeden z drugim i po bólu. Dla mnie konsola to niesamowita wygoda, na konsolach się wychowałem, więc mam do nich sentyment, a grafika schodzi na dalszy plan. Amen.

16. killazbb

killazbb Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    No dobra ja też się wychowałem na konsolach i pc był be. Ale gdzie te czasy że wkładasz grę i grasz. I grafika też była dobra np tekken 3 to urywał **** za przeproszeniem-widziałeś tam jakieś przycięcia? To jest szok gdzie mam kilka gier i mi miejsca brakuje. Nielogiczne dla mnie. Mówisz że grafika nie jest ważna - to po co kupować next gena a no dlatego że nie będzie gier na starą i żeby zaś wsiąść kasę za coś co jest wg mnie za słabe na możliwości jakie teraz są. Można zawsze kupić Pegasusa i pograć w kontrę czy mario.

Po to się kupuje sprzęt żeby działał dobrze - prawda czy nie ?

sweeterek lubi to.
  17. sweeterek

Polubienia:
    175
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wrocław
    Również tak uważam...po co kupować next gena jak grafika nie jest ważna...
    Ja się na grafice w nowych konsolach zawiodłem i tyle, x360 zrobił na mnie wow a one poprostu jest bo jest.
    Mógłbym grać i na PC owszem ale lubię gry sportowe a te nigdzie tak nie smakują jak na konsoli.
    To jest tylko moje zdanie...
    Xbox nafaszerowal jakimis zbednymi bajerami konsolę typu nagrywanie programów tv itp,zacznijmy od tego że teraz pierwszy lepszy dekoder to ma więc strzał w kolano ..można oczywiście się przesiąść na ps4 ale jako w tym sens jak ten next gen też jest z dupy...
    2015 r a 2/50 gier działa w 1080p... Już nawet gry na galaxy note 4 mają większą rozdzielczość:p

18. Quertin

Quertin Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Zagorzyce(Rzeszów)
    Może po to się kupuje next gena, żeby grać w nowe gry? Nie wiem, mogę się mylić. Bo chyba nic już na x360 nie wychodzi.
    Z resztą konsole może czasem nie wyrabiają, ale na przykładzie Wiedźmina 3 widać, że grafika na PC nie jest jakoś hiper super lepsza. Śmiałem się cały dzień, gdy Digital Foundry wypuściło porównanie grafiki z konsol, do PC na Ultra. Ciężko było różnice wyłapać, a od graficznych onanistów na FB głoszących nowinę, że PC zmiażdży konsole pod względem grafiki bolała głowa. Jedyną różnicą są te mistyczne fpsy i to jest jedyny wyznacznik pc'towców, co dla mnie jest śmieszne.

Michał Sobota lubi to.
  19. Jenx

Jenx Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nie wiem dlaczego wszyscy się tak kłócą ja kupie najprawdopodobniej xbox one dla mnie ważne żeby gry dobrze chodził i płynie a jak ktoś chce to może sobie siedzieć z lupą i liczyć szczegóły , pierwszy medal of honor Na psx nie miał grafik ale ludzie grali się cieszyli tak samo jak na pegazusach ale teraz gry wyglądają świetnie al ludzie dalej narzekają , a jak ktoś jest bogaty i chce mieć super grafikę to może sobie zbudować super komputer za 10 tys. ale i tak będą pewnie jakieś problem techniczne.też mi się wydaje że producenci gier muszą się nauczyć robić gry na xbox one trzeba być cierpliwy.

20. ManyPL

ManyPL Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    263
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    miasteczko sexu i biznesu ;)
    A kiedyś się gały cieszyły jak dwie kreski odbijały "kwadratową" piłkę :D. Wszystkim nigdy nie dogodzi - a jak ktoś tu rozsądnie napisał, trzeba się przyznać do błędu i jak coś nie pasuje to to po prostu sprzedać i kupić coś co będzie nam odpowiadało.

21. jagmar

jagmar Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    159
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Ludzie to chyba zapomnieli po co sie kupuje konsole do gier... po to żeby dawła frajdę i zabijała nudę. Jeżeli dobrze się bawią łupiąc w jakaś grę to co mnie obchodzi czy ma 1080p czy mniej ? Jakie to ma znaczenie ? To ten fanbojski bełkot ludzi od PS4 zrobił niektórym chyba wodę z mózgu że nie umieją żyć jeżeli gra na ich konsoli nie ma 1080p :/

Wczytywanie...

Poleć forum