1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Harry Potter zakończenie - SPOILER

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Onicniepytaj, Styczeń 9, 2012.

1. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Uwaga osoby, które nie oglądały jeszcze wszystkich HP i mają zamiar to uczynić niech niezwłocznie opuszczą ten temat.

Zobaczyłem wszystkie HP dokładnie w 3 dni i chciałbym z Wami porozmawiać na temat tych filmów (bo trochę rzeczy jest dla mnie nie jasnych)..

Więc:
    1. Jak sądzicie czy Severus Snape mógł być ojcem Harrego? Jak miał tego samego stworka ochronnego co matka harrego, a ponadto kochał ją?
    2. Jakim cudem Harry ponownie powrócił do życia i czar Voldemorta ponownie jakby został odbity (przed ostatnia walka w zakazanym lesie)?
    3. Ojciec Harrego był niezłą świnią jak tak dokuczał Snapowi..
    4. Voldemort na początku poznał że ciemna różdżka w pełni go nie słucha.. dziwne, że później nadal nie mógł tego wyczuć..

Jak chodzi o samą końcówkę to totalnie się zawiodłem.. Wiadomo było że Harry nie umrze (a szkoda taka końcówka też mogła by być..). Ale liczyłem na to że stanie na czole "Zakonu feniksa" bądź będzie dyrektorem Hogwartu.. A tu totalna klapa i producenci dali jak dla mnie "babskie zakończenie" pobrali się mieli dzieci i żyli długo i szczęśliwie :(..

Ogólnie muszę przyznać, że seria nawet wciągnęła mnie.. Lecz zakończenie wszystko mi zepsuło. To taki neverending story :(
    Może ktoś będzie miał ochotę wypowiedzieć się na temat zakończenia, bądź ogólnie na temat filmów Harry Potter. Z chęcią przeczytam takie komentarze :)

Proszę jednak o powstrzymanie się z komentarzami typu "jak można to oglądać" "harry portfel" itp itd.

Teraz będę musiał sobie zaserwować kolejną dawkę dobrego kina i zabiorę się chyba za sagę Władcy Pierścieni :) (Matrix, Rocky, Rambo - mam za sobą..)

2. Lotnik421 Xbox One

3. komar251

komar251 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Częstochowa
    Wychodzi na to że mama Harrego była ze Snapem i mogła zajść a potem pojawił się James... On tak sugerował przed śmiercią , takie wspomnienia były pokazane , takie same patronusy ... . Ale to jest w domyśle. Końcówka strasznie słaba , jeszcze widok tych brytyjskich rudych dzieci każdy tak podobny do Swoich ,, rodziców dzieci,,. Parodia . I nie rozumiem, czemu nie było tak dobrze pokazane szukanie horkruksów harry/dumbledor. W książce było to świetnie ujęte . Btw polecam Ci książki . Dobrze się czyta.

Post wysłany przy użyciu Tapatalk Pro korzystając z xperia x10 i .

4. rowerser

rowerser Sialalalalallalal V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Miałem ten sam problem z Harrym :) Zobaczyłem ostatnią część i pomyślałem, że to całkiem dobry film. Pierwsze 3części są strikte dla dzieci. Od 4 części zaczyna się dobry film :) . Mam 23lata i mówię to z całą pewnością. Jestem teraz na 7 części part pierwszy. Seria też mnie wciągnęła. Zakończenie jak to pewnie bywa w kinematografii ówczesnej, że zostawiają sobie zawsze furtkę do ewentualnych dalszych części. Pewnie dobrze by się sprzedał film, który by obrazował życie jego rodziców itd itd :) gorzej już z jego dziećmi...bo to by było dość naciągane.

5. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Jak można oglądać czy grać w Harry'ego Pottera. Przeczytaj książki to wszystko się rozjaśni... ;)

6. Yoshiv

Yoshiv Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Włocławek
    1. Patronus Severusa był taki jak Lily, ponieważ kochał ją szczerze, i pod wpływem "uczucia" próbował mieć przy sobie choć cząstkę jej po jej śmierci, m.in dlatego jego patronus przybrał postać łani.
    2. To proste - Harry był ostatnim Horcruksem, w nim była ostatnia cząstka Voldemorta, m.in dlatego mógł rozmawiać z wężami, oraz Tiara Przydziału rozważała dla niego Slytherin.
    3. No cóż - Draco nie lubił się z Harry'm, tak samo Severus i James nie musieli być oddanymi kompanami = życie.
    4. Wyczuł to, m.in dlatego kazał wezwać do siebie Snape'a = wiedział, że to Snape jest mordercą Dumbledore'a, więc różdżka słucha Severusa dopóki ten żyje.

Co do końcówki = Zakon Feniksa był organizacją powołaną do walki przeciw śmierciożercom, skoro Voldemort umarł, to na 99% dobro zwyciężyło, więc po co Zakon? Zapewne złapali wszystkich śmierciożerców, zdjęli zaklęcia Imperius z ministrów i tak dalej, przecież Kingsley (jeden z aurorów) został tymczasowym Ministrem, więc on pewnie pokierował wszystkim :).

Ogółem polecam Ci przeczytanie wszystkich książek od początku do końca = jeżeli czujesz klimat to wchodzą BARDZO SZYBKO.
    Dla przykładu część Zakon Feniksa (~~960 stron) zajął mi jedynie 5 godzin - wchodziło jak masło ;).

7. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Widzę że pojawiło się pytanie po co zakon skoro zakończono wszystko, teraz popatrzcie tak 2 wojna światowa się skończyła a ludzie dalej mają armie prawda mało tego udoskonalamy je.

8. komar251

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Częstochowa
    Z tego 1 procenta kiedyś wyrósł Tom Riddle. I taki ma sens zakon feniksa aby temu zapobiec.

9. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    2. Ale mi chodzi dlaczego on wrócił do żywych. Przecież nie wypił jakiegoś eliksiru wskrzeszenia, ten kamień przywracający zmarłych też został porzucony przez Harrego. I co najważniejsze było powiedziane, że kamień przywraca tylko zwidy, a nie całą ludzką postać. Więc nie rozumie jakim cudem przeżył ten atak Voldemorta.. Powinien zginąć tak jak inne horcruksy zostały zniszczone..
    4. Ta ale prawdziwym właścicielem różdżki był Harry a nie Snape. Dlatego po zabiciu Snapa powinien dalej wyczuwać, że coś nie gra, a sama różdżka w pełni go nie słucha..
    5. Było powiedziane że po zniszczeniu wszystkich horcruksów Voldemort stanie się śmiertelny i podatny na atak.. Ale w momencie gdy wszystkie horcruksy zostały zniszczone Voldemort się po prostu rozpadł.. Harry nie trafił w niego żadnym mocnym zaklęciem albo coś.. - też trochę nie zrozumiałe.
    6. Wg mnie zakon powinien dalej istnieć. W końcu dobro nie istnieje bez zła i na odwrót. A w zakonie byli rodzice Harrego więc powinien dalej go tworzyć/współtworzyć..
    7. Nie uważacie, że motwym o instygniach śmierci był trochę dziwny. Jak słyszeliśmy historię o tych 3 rzeczach, byłem na 101% pewny, że Harry powie, iż miał peleryne niewidkę, a tu nic takiego nie powiedział hmm.

Całe uniwersum Harrego jest bardzo ciekawe i przyznam się, że przypadły mi do gustu postacie :). Za książki być może się zabiorę, lecz pójdzie to ślimakowato bo zbytnio czasu nie mam na zanurzanie się w książkach ;). Hah nie mam czasu nawet na xboxie sobie pograć :D, lecz mam chwile by poczytać forum ;)

PS. Jak sądzicie będzie nam dane jeszcze oglądać przygody Harrego Pottera? Chcielibyście byście kontynuacje?

10. komar251

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Częstochowa
    Jeśli książkę to tak. Film nie bardzo.

11. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    W pewnym sensie Harry umarł ale tylko ta część z horukrusem.

12. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    2. Wrócił do żywych, bo nie zginął Harry, a część duszy Voldemorta, która w nim była :)
    5. W książce z tego co pamiętam oni walczyli i Harry go pokonał chyba, Voldemort nie rozsypał się :D
    7. Bo peleryn-niewidek było sporo :D Z tym że tylko ta Harry'ego była wyjątkowa. Pewnie myślał że ma jakąś pospolitą :D

13. El Naranjo

El Naranjo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Łódź
    2. Wtedy zginęła jedynie cząstka duszy Voldemorta, która żyła w Harrym (siódmy horkruks). Zresztą Harry miał wybór- nie musiał wracać, ale chciał ocalić innych i dlatego wrócił.
    4. Przed pojedynkiem z Harrym Voldemort nie używał na tyle potężnych zaklęć, żeby mógł to wyczuć. Zresztą był na tyle potężnym czarnoksiężnikiem, że różdżka słuchała go niezależnie od tego, czy był jej panem, czy nie. Tutaj bardziej chodziło o to, że różdżka nie mogła zabić swojego "właściciela", którym był Harry i dlatego się zbuntowała. W filmie ta scena jest źle pokazana. W książce różdżka wypada z rąk Voldemorta i lecąc do Harry'ego trafia Czarnego Pana zaklęciem uśmiercającym.
    5. Jak już napisałem, Voldemort został ugodzony własnym zaklęciem Avada Kadavra, gdy różdżka leciała do Harry'ego. I nie rozpadł się, tylko zwyczajnie zginął, jego ciało pozostało (kolejny błąd w filmie).
    6. Zakon był powołany przez Dumbledora jedynie do walki z Voldemortem i jego poplecznikami, dlatego wraz ze śmiecią Czarnego Pana jego dalsze istnienie straciło sens.
    7. Peleryna niewidka Harry'ego była jednym z insygniów, przekazywanym w jego rodzinie z pokolenia na pokolenie- Harry był potomkiem jednego z braci. Ostatecznie Harry stał się posiadaczem wszystkich insygniów.

A jeśli chodzi o wcześniejsze:

1. Nie, nie mógł być ojcem Harry'ego. To, że jego patronus przybierał postać łani, było jedynie wyrazem jego miłości do Lilly. Matka Harry'ego wybrała Jamesa i to on był ojcem chłopaka. Wszyscy powtarzali, że Harry jest podobny do Jamesa (z wyjątkiem oczu, które miał po matce). Miał nawet takie same, wiecznie rozczochrane włosy. Po Jamesie Harry odziedziczył talent do latania na miotle. Zresztą patronus Harry'ego przybierał postać jelenia, a w końcu James miał przezwisko rogacz.
    3. Nie można zapominać, że Snape nie był niewiniątkiem- interesował się czarną magią itd. Ale i tak przemiana, jaka w nim zaszła jest imponująca.
    Co do tego, kim Harry miał zostać po pokonaniu Voldemorta- zawsze marzył o karierze aurora, więc nie widzę powodu, dla którego miałby być dyrektorem Hogwartu. Zakończenia nie wymyślili producenci, tylko J.K.Rowling i mógłbyś to zauważyć, bo to film powstał na podstawie książki, a nie odwrotnie- producenci jedynie przenieśli (moim zdaniem z mizernym skutkiem) tą magiczną historię na ekran. A poza tym- niby jak się miała skończyć ta historia?

Nie mam mowy o żadnej kontunuacji- Harry dorósł, stał się zwykłym człowiekiem, założył rodzinę- o czym tu jeszcze pisać?

14. Yoshiv

Yoshiv Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Włocławek
    Niestety, połowa filmów jest oparta na książce, a w drugiej połowie filmu dają marne zapychacze.
    Tak jak było w Księciu Półkrwi chyba (albo w Insygniach 1?), gdy śmierciożercy podpalają dom Weasley'ów = wtf?

15. El Naranjo

El Naranjo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Łódź
    W Księciu chyba to było. Dlatego mówię- warto przeczytać książkę, bo filmy są marne.

16. tomo89pl

tomo89pl Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Wrocław
    Polecam naprawdę serdecznie przeczytać całą sagę a najlepiej po każdym tomie oglądać film. Dużo to wytłumaczy i na pewno pokarze różnice. Sam mogę powiedzieć, że film i książka to dwie różne ligi. Dlatego zagłębienie się w lekture da pewnien kontrast i wszytsko wyprostuje. Polecam również serie HP w oryginalne tj. po angielsku nawet filmy nie mówiąc już o książkach wypadają wtedy trochę lepiej.
    Co do zadanych w tym temacie pytań, mógłbym na PW zainteresowanym kilka spraw wyjaśnić. Szkoda rozdzierać książki z jej magii jeśli ktoś nie maił jeszcze okazji się z nią zapoznać.

Wczytywanie...

Poleć forum