1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

HDMI> DVI, dźwięk i jakość

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez Toczygroszek, Czerwiec 24, 2010.

1. Toczygroszek

Toczygroszek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam!

Mam do Was pytanie, a mianowicie:

Czy po przerobieniu kabla composite przedstawiony w tym temacie:http://xboxforum.pl/sprzetu-f11/jak...i-stereo-5-1-do-konsoli-xbox-360-a-10302.html

albo podłączeniu kabla VGA, który nie blokuje portu HDMI

i właśnie podłączeniu jednocześnie HDMI> DVI, nie traci się na jakości obrazu?

Na chłopski rozum to wtedy konsola wysyła 2 sygnały wideo- hdmi> DVI i ten przerobiony composite, bądź VGA, bo nie służą one typowo do przesyłania dźwięku, tak, jak audio adapter, który można mieć za 50zł. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym związane?

Lepiej kupić adapter? Trochę szkoda mi pieniędzy, bo właśnie miałem sobie sprawic Battlefielda: BC2.

Mam nadzieję, że szybko mi odpowiecie. Trochę zagmatwany ten opis, ale inaczej nie potrafiłem. Pozdrawiam.

2. Lotnik421 Xbox One

3. ReXx

ReXx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jedziemy.
    Ekran podłączasz HDMI -> DVI-D
    Dźwięk rozbierasz kabel component jak w tamtym poradniku. Na końcówki audio nakładasz tą przejściówkę : Adapter RCA/Chinch - MiniJack Żeński !! KONSOLEX (1086745829) - Aukcje internetowe Allegro
    i podłączasz kabel Jack do słuchawek, głośników itp.
    I Happy go Luck :).

Nie da się podłączyć jednocześnie konsoli przez D-SUB i DVI.

@EDIT
    Z HDMI nie wyciągniesz dźwięku też tak kombinowałem, a adaptery są bardzo drogie HDMI -> DVI, AUDIO
    Zastosuj przejściówkę.

4. Toczygroszek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Heh, w ogóle nie o to mi chodziło. Wiem, jak podłączyć dźwięk i kabel HDMI> DVI.

Pytam tylko, czy nie utracę na jakości podłączając przerobiony kabel, jak w tym linku, bądź kabel VGA po to, żeby mieć dźwięk. Jak wiesz, te przerabianie kabla służy temu, żeby zaoszczędzić 50zł i nie kupić audio adaptera.

5. ReXx

ReXx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nie nie tracisz jakości obrazu.

6. Toczygroszek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ok, a sprawdzałeś to? Czy tylko tak spekulujesz?

7. tolman

tolman Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    HDMI i DVI są ze sobą zgodne. Przejściówka nie zmienia sygnału (przynajmniej nie powinna).
    Jeżeli puszczasz obraz przez VGA to możesz zaobserwować spadek jakości.
    Polecam artykuł na angielskiej wikipedii o hdmi (można też przeczytać o zgodności z dvi tam).

8. vagner

vagner Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Nie tracisz na jakości. DVI i HDMI, obydwa to sygnał cyfrowy, niczym się od siebie nie różnią poza tym że przez HDMI płynie też audio.

Wczytywanie...

Poleć forum