1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

hdmi problem

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez androziom, Luty 10, 2011.

1. androziom

androziom Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Lubuskie
    witam serdecznie. Otóż gdy uruchamiam xboxa przez component wszystko śmiga, ale dzisiaj przerobiłem sobie go na lt 1.1 plus i chciałem do neta się podłączyć.Z racji tego że internet miałem w pokoju z kompem i mam kabel hdmi i przejściówkę hdmi ->dvi i chciałem go (xboxa) do monitora podłączyć(dvi mam w monitorze).Gdy go podłączyłem miałem czerwony obraz potem zresetowałem ixa i była czarny ekran.Pomyślałem że to kabel hdmi ale podłączyłem drugi i ten sam efekt.Robiłem wiele kombinacji z kablami i tv i monitorem i doszedłem do wniosku że na pewno tv jest ok i kable też są ok.Czyli wypada na xboxa.Ale przy połączeniu hdmi nie ma też dzwięku czyli to raczej nie gpu padło no bo chyba układ audio jest ten sam na hdmi i component.Ale gdy podłączam xboxa dp tv kablem hdmi (to monitora też) to xbox zachowuje się tak samo jakbym go włączył bez podłączenia kabla do obrazu (czyli na padzie jak mamy 4 diody i gdy się xbox uruchamia to przypisuje padowi numer i na padzie wyświetla się odpowiednia dioda ale w moim przypadku nie ma takiego czegoś.Czyli wychodzi na to że xbox nie wie że go do tv podłączyłem i tu moje pytanie czy nie można jakoś połączyć odpowiednich styków np igłami żeby xbox myślał że go podłączyłem do tv albo czegokolwiek innego żebym miał dźwięk i obraz z góry dzięki za odp.

2. Lotnik421 Xbox One

3. androziom

androziom Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Lubuskie
    Podejrzewam że to tylko jeden syk nie działa.Czy mógłby ktoś spróbować uruchomić ixa z stykiem jakim kolwiek i powiedzieć jaki efekt ponieważ poszukuje który styk nie działa

Schemat gniazda HDMI

Oznaczenia dotyczące gniazda
    Pin Funkcja
    1 TMDS Data2+
    2 TMDS Data2 Shield
    3 TMDS Data2–
    4 TMDS Data1+
    5 TMDS Data1 Shield
    6 TMDS Data1–
    7 TMDS Data0+
    8 TMDS Data0 Shield
    9 TMDS Data0–