1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Headset

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez Raizel, Lipiec 11, 2010.

1. Raizel

Raizel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    X-klocka zakupiłem w wersji arcade czyli bez headset'u. Ostatnio w domu znalazłem zestaw głośnomówiący od noki (micro- jack). Słuchawki w nim są dwie (mikrofon też) ale po podłączeniu do pada słychać tylko jedną słuchawkę ale mikrofon nie działa. Podczas próby nagrywania wiadomości pokazuje się komunikat, że nie wykryto dźwięku. W trybie multi przy moim nicku także nie ma ikonki headset'u. Czy ktoś ma jakieś pomysły?

2. Lotnik421 Xbox One

3. przemlud

przemlud Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    United Kingdom
    z tego co wiem jeśli chcesz nie oryginalne słuchawki do Headseta to musisz przejściówkę kupić na mini jacka ale te od noki nie bd działać.

4. Raizel

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Przecież headset ma wejście mico jack. Słuchawki do pada pasują. Dlaczego te od noki mają nie działać, jak jedna działa (nie działa mikrofon).

5. SoTeR

SoTeR Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bytom
    Właśnie sprawdzałem moje słuchawki z noki i tez mi nie działają :)

6. Raizel

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    W takim razie jakie zadziałają?

7. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    motorolla

8. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    Najlepiej zakup normalny headset, teraz nie są drogie.

9. tolman

tolman Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Podepnę się pod temat.
    Również nie posiadam hedsetu a zastanawiam się nad kupnem. Problem polega na tym, że gram w X na słuchawkach (podłączone w miejsce głośników na kablu VGA). Czy da się podłączyć oddzielnie sam mikrofon(taki na przykład wolnostojący)? Czy przy orginalnym headsecie głos innych graczy słychać na głośnikach czy tylko na tej śmiesznej słuchawce? Czy da się jakoś podbić w górę volume tego co mówią inni gracze? Obecnie gdy gram w CoD 4 coś tam dzieciaki seplenią, ale ledwo przebija się ich głos przez wybuchy i inne strzały.

10. bartek1980

bartek1980 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Warszawa
    też jestem ciekawy bo chcąc grać wieczorem (na razie gram na PS3) muszę w jedno ucho wkładać head seta i na to nakładać słuchawki żeby dzieciaków nie obudzić, w związku z czym słyszę tylko w lewej słuchawce a wiadomo że w FPS'ach ważne jest żeby słyszeć prawo-lewo

11. Raizel

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Niby wszystko ok ale ja nie rozumiem dlaczego ten mikrofon przy słuchawkach od noki nie działa skoro działa słuchawka... Może mi to ktoś wytłumaczyć?

12. tolman

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Poguglałem trochę by wyjaśnić tę kwestię.

Najsampierw: gniazdko w padzie obsługuje dwa kanały. To oznacza, że podepniemy tam mikrofon (jeden kanał) i dźwięk (jeden kanał). Będzie to dźwięk mono.

@Raizel: Twój zestaw od nokii jest stereo z mikrofonem jak rozumiem (możesz to łatwo sprawdzić - spójrz na wtyczkę zestawu nokii - ma pewnie takie 3 rowki). Czyli, żeby go dobrze podłączyć potrzebowałbyś 3 kanałów w gniazdku na padzie. A takich padów nie ma. Możliwe jest podłączenie specjalnych headsetów z dwoma słuchawkami, ale wtedy i tak nie będziemy mieli stereo tylko mono x2 (dźwięk mono puszczony na dwa kanały). Do słabszych modeli telefonów nokii były dołączana słuchawka (jedna) z mikrofonem i takie coś idealnie pasowałoby do pada.

@bartek: Rozwiązanie naszego problemu jest dosyć... eee... karkołomne. Nie wiem jak to wygląda w przypadku PS3, ale w xboxie należy w opcjach ustawić by dźwięk czatu Live był puszczany na głośniki TV. Podłączamy teraz nasze słuchawki do normalnego wyjścia dźwiękowego w xboxie. Na słuchawkach możemy słyszeć teraz seplenienie innych graczy. Teraz jeśli idzie o możliwość seplenienia do innych graczy czyli użycie mikrofonu.

Opcja nr 1 (sprawdzona i działa): Kupujemy (jeśli jeszcze nie mamy) ten zwykły headset xboxowy i zakładamy go na szyję odginając mikrofon do góry. Czyli w oryginalnym headsecie xboxowym wykorzystujemy tylko mikrofon a dźwięk i seplenienie innych graczy słyszymy w słuchawkach/głośnikach. Ta opcja ma tę wadę, że mamy 2x słuchawki na sobie (headset i zwykłe słuchawencje).

Opcja nr 2 (niesprawdzona): Kupujemy takie "cuś":
    Computer PC Headset Phone Adapter, 3.5mm to 2.5mm
    To wtykamy w pad i podłączamy do różowego końca nasz mikrofon. Ważne jest żeby ta przejściówka miała na wtyczce te dwa rowki (przypominam - jeden na mikrofon a drugi na dźwięk mono). Dzisiaj może wybiorę się do jakiegoś Saturna czy innego MM i zakupię taką przejściówkę i dam znać czy to działa z "wolnostojącym" mikrofonem.

Opcja nr 3 (droga): Kupujemy takie coś:
    http://www.youtube.com/watch?v=4OPWzVpx5MA
    I mamy dźwięk z czata i z gry na jednych słuchawkach.

13. krycho1993

krycho1993 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Może mi ktoś pomóc? Wczoraj zakupiłem konsolę xbox 360 elite i miałem w niej headset. Tak więc montuję go według instrukcji i niestety nic się nie dzieje. Nie ma dźwięku. Może mi ktoś powiedzieć w czym jest problem?

14. tolman

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Headset służy jedynie do rozmów głosowych. Używając headseta będziesz słyszał co do Ciebie mówią inni gracze w trakcie rozgrywki mulitplayer. Dźwięk z gry będziesz słyszeć na telewizorze.

15. krycho1993

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  16. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    masz napisane wyzej - jak grasz online to slyszysz w niej innych graczy

17. krycho1993

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  18. SebooL12 PL

SebooL12 PL Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Szczerców
    Ja kiedyś korzystałem z headsetu od LG C3310 - jedna słuchawka i mikrofon (jack oczywiście 2,5) i działało bez zarzutu

19. stefooo

stefooo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jak wiadomo do arcade sticka od hori do tekkena jest miejsca na headseta z mini jackiem i nie podłączymy tam orginalnego od klocka,jakies alternatywy może znacie. które sa kompatibilne z tym arcade stickiem?

Wczytywanie...

Poleć forum