[HOW?] Nagrywanie gier na LT+ 1.9 (z i bez AP 2.5)

MarasX360

Banned
Witam, zanim napisałem ten temat sprawdziłem sporo tematów dot. nagrywania gier, lecz nie zrozumiałem wszystkiego do końca, chciałbym, aby została tu umieszczona odpowiedź jak nagrywać gry LT +1.9 (z i bez zabezpieczeń AP 2.5)

Temat ma na celu wyjaśnienie mi i innym użytkownikom jak nagrywać takie gry, dodatkowo zaoszczędzą zużyte płyty Verbatim DL (bądź inne DL'ki) wypalane pod wpływem popełniania błedów, które jak wiemy nie są tak tanie jak cd czy zwykłe dvd.

Ten temat również przejrzałem: http://xboxforum.pl/iso-f31/przygotowanie-obrazu-iso-do-gry-na-lt-73831.html
w którym jeden z użytkowników pisze, iż w poradniku jest wiele niedociągnięć
Cytat (napisał respav):
Nic wam nie działa, bo Blackburn (użytkownik, który napisał poradnik) nie umie używać ABGXa. Przede wszystkim pan Blackburn nie powinien pisać poradnika, skoro nie zna się na tym, co radzi. Po pierwsze:
Co wprowadza mnie w błąd, i nie wiem, czy ta konfiguracja jest dobrze zrobiona na poradniku, którym umieścił blackburn.
Dodatkowo jedni mówią, że do gier trzeba ręcznie wgrywać patche, inni że dogrywa je automatycznie abx a inni, że nie wgrywać żadnych patchów tylko wypalać od razu

Tak więc proszę o krok po kroku opis jak mam nagrać gry na lt+ 1.9 z zabezpieczeniem a jak mam nagrywac gry bez zabezpieczeń. Jakie programy mi będą do tego potrzebne ?

Jeżeli ktoś się podejmie napisania dla mnie i na pewno dla innych, którzy jeszcze nie wiedzą lub dla tych, którzy dopiero dołączą do tego forum, żeby się dowiedzieć to naprawdę będę/będziemy bardzo wdzięczni.

chodzi mi o taki mniej więcej wzór na tutka
(patrz niżej)

--- Gry nie wymagające zabezpieczenia AP na LT+ 1.9 ---

Potrzebne programy:
nazwa programow

Konfiguracja:
konfiguracja potrzebnych programow (jezeli wymagana jest takowa konfiguracja)

Instrukcja:
czyli jak poprawnie wypalić grę

======================

--- Gry z zabezpieczniem AP na LT+ 1.9 ---

Potrzebne programy:
nazwa programow

Konfiguracja:
konfiguracja potrzebnych programow (jezeli wymagana jest takowa konfiguracja)

Instrukcja:
czyli jak poprawnie wypalić grę
 

pawlenko

Użytkownik
Użytkownik
BEZ AP .

IMGburn
w opcjach a dokładnie w zakładce write ustawić LayerBreak na User Specified i wpisac 1913760 .

z AP
ABGX do patchowania gry
IMGburn do wypalania wypala się tak samo jak te bez ap

Jednak na razie nie warto , lepiej poczekać na lt 1.91
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
tutaj masz wszystko o abgx

ABGX tutorial

a co do nagrywania to nie trzeba ustawiać żadnego layerbreak

klikasz dwa razy w plik dvd i odpali się imgburn z ustawionym layerbreak....
 

pawlenko

Użytkownik
Użytkownik
te info się przyda ,zawsze ustawiałem LB w opcjach
 

MarasX360

Banned
Widzę, że już jest sporo odpowiedzi.

Prosiłbym jeszcze o małe FAQ
co oznacza w abx to SS v1 i SS v2

A i jeszcze chciałbym się dowiedzieć jak rozpoznać czy obraz przepuszczony przez abx przeszedł pomyślnie czy też źle.
 

MarasX360

Banned
Nowe dodatkowe pytania:
Czy skanując obraz przez program abx, gdy program doda patche i wyskoczy w konsoli abx wszystko na zielono to co potem zrobić.
Gdy zamknę okno krzyżykiem wszystko się zapisze, czy skasuje to co wgrał abx trzeba jakoś zastosować te zmiany ?

Jak rozpoznać czy dana gra posiada zabezpieczenie ap2.5 (jest może jakaś strona, która udostępnia spis takich gier)?

Czy mając zainstalowany flash lt+ 1.9 i podczas włożenia nowej płytki do gry (wielu użytkownikom zdarzało się to w AC:B) konsola prosi o aktualizację, gdy zaaktualizuję ją to czy usunie mi się flash lt+ 1.9 ?

Czy w IMGBurn wybierać napęd przez "Change book type..." w prawym dolnym rogu programu przy nagrywaniu gry czy może tego nie robić bo niektórzy w tutorialach pokazują z tym a inni bez tego.
 

Fuks

Użytkownik
Użytkownik
1.Jeżeli abgx już ci przeskanował obraz to normalnie go zamykasz potem wkładasz płytę do wypalarki i wypalasz obraz.
2.Taką grę rozpoznasz po przepuszczeniu jej właśnie w abgx będzie pisało takie coś "AntiPiracy25 Media" wtedy potrzebny jest patch to takiej gry.
3.Jeśli dana gra potrzebuje nowszego dasha to podczas uruchamiania jej wyskoczy komunikat o zrobieniu upade dasha.
Dash 13146 kasuje FW.
 

MarasX360

Banned
Ok, również dziękuję za szybką odpowiedź

Pozsotaje pyt. nr 4
Czy w IMGBurn wybierać napęd przez "Change book type..." w prawym dolnym rogu programu przy nagrywaniu gry czy może tego nie robić bo niektórzy w tutorialach pokazują z tym a inni bez tego.

+ nowe
Do czego służą program XDVDMulleter, a także PPF-O-MATIC i jak działają. Czy również powinienem nauczyć się ich obsługi, żeby poprawnie wypalać gry.
 

Fuks

Użytkownik
Użytkownik
1.Polecam program do wypalania CloneCD bardzo łatwy w obsłudze i dobrze wypala.
2.PPF-O-MATIC służy do wgrywania wave do gier i patchy, ale mając LT+1.9 nie musisz ich używać abgx sam dogra ci patche jak go dobrze ustawisz.
 

MarasX360

Banned


Wystarczy pobrać sam program abgx, żeby sam patchował gry czy muszę coś jeszcze z tej listy pobrać
obecnie mam abgx360_v1.0.5_setup.exe + konfigurację od !opeael2

PS: ap ropo tej konfiguracji od opaela to czy napewno a tam być w programie abgx w zakładce Input - Burned DVD > Moja nagrywarka (E:), bo wychodziłoby na mój rozum, że to co zpat****e to nagrywa od razu

 

MarasX360

Banned
Odświeżam, sorry że tak szybko, ale chciałbym nagrać grę i nie wiem co mam jeszcze pobrać.

+ może napiszę jakiś szczegółowy poradnik co i jak nagrałem gry z i bez ap 2.5 jak mi się uda poprawnie wypalić tylko mi powiedzcie czy coś mam jeszcze pobrać prócz abgx360_v1.0.5_setup.exe i co sądzicie o tym Input w odp. wyżej
 

MarasX360

Banned
Czy nikt nie potrafi odpowiedzieć mi na te pytania ?
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
w input wybierasz czy ma ci obraz skanować czy folder obrazów czy może przeskanowac wypaloną płytę....stary rusz trochę głową.....wypalasz imgburnem
 

lepsi

Banned
!opeal2 ile ty masz lat?

nie musisz odpowiadać
 

MarasX360

Banned
Przepraszam, ale robię to pierwszy raz.

Czyli na tych ustawieniach będzie mi skanowało wypaloną już płytę
 

Fuks

Użytkownik
Użytkownik
OMG ty już tą płyte cały dzień nagrywasz ustaw abgx tak jak tu http://xboxforum.pl/iso-f31/przygotowanie-obrazu-iso-do-gry-na-lt-73831.html i dogra ci co potrzebne prócz ssv i wypal ten obraz wkońcu.
 

MarasX360

Banned
Spokojnie jeszcze wam później prześle to co abgx mi wywalił, czy będę mógł tak nagrać :)
Ja wolę wszystko na spokojnie i zrobić raz a dobrze
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
!opeal2 ile ty masz lat?

nie musisz odpowiadać
o co tobie chodzi?? gość pyta o rzeczy które się przewijają 50 razy na dzien na forum .....czy tak ciężko kliknąc szukaj albo troszke poczytać???
 

MarasX360

Banned
Gra Fable III z zabezpieczeniem AP 2.5 na LT+ 1.9

Gra została przeskanowana na 2 sposoby:

Sposób 1, wg. poradnika przesłanego przez !opeael2
Obrazek


Sposób 2, wg. poradnika blackburn, który podesłał Fuks
Obrazek


Teraz chciałbym się dowiedzieć, który sposób zadziałał skudeczniej. Mam na myśli, który doradzacie mi wypalić na płytkę.
 

kisiel5577

Użytkownik
Użytkownik
W pierwszym nie masz dogranego patcha, więc Ci gra nie odpali, w drugim jest
 

Do góry Bottom