1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

"Huczący" xbox i jego czyszczenie.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Kricz, Sierpień 9, 2011.

1. Kricz

Kricz Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam.

Może bez zbędnego przynudzania przejdę od razu do tematu i problemu z jakim do was przybyłem.

Otóż od kilku tygodni mój x360(arcade, stary, biały grubasek) ma tendencje do huczenia "bardziej niż zwykle". Ale to nie wszystko, grając w Dragon Ball: Raging Blast 2 i Spider-mana: Web of Shadows (nie wiem czy same nazwy gier mają znaczenie, ale dla pewności...) zauważyłem, że kiedy na ekranie zaczyna się "dużo dziać", innymi słowy pojawiają się różne wybuchy nie wybuchy, światła, błyski i inne wodotryski to gra zaczyna niebezpiecznie zwalniać... Czym dłużej gram w grę tym sytuacja jest gorsza. Grając w Raging Blasta pokazu slajdów dostawałem tylko w czasie używania jakiś większych ataków czy ogólnie robieniu dużego rabanu na arenie, po 20-30minutach nie było ciosu, który byłby wyprowadzony płynnie, bez lagów. W Spider-manie lagi te występują bardziej okazjonalnie, większość czasu mogę po ludzku grać, ale jednak czasem zaczyna poważnie rwać.

Szczerze powiedziawszy niepokoi mnie to i dlatego zwracam się do was. Konsolę mam od nieco ponad dwóch lat, przeróbka to bodajże iextreme 1.6 (nie wiem, w kwestii przerobienia zaufałem znajomemu). Xbox nie jest zamknięty w żadnej szafie czy nie gnieździ się na półce, ma czym oddychać, bo ma swoje miejsce zaraz obok monitora, niedaleko okna.

Sam myślałem czy te całe zamieszanie to nie kwestia po prostu jakiś wewnętrznych zabrudzeń konsoli, ale - szczerze powiedziawszy - boję się majstrować z otwieraniem obudowy i czyszczeniem wszystkiego. Samo zdejmowanie obudowy to jeszcze nie problem, ale jednak nie wiem co można, a czego nie wolno dotykać D: Więc proszę was o radę, no.

2. Lotnik421 Xbox One

3. boby2pc

boby2pc Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    120
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    jeżeli wcześniej nie huczała, a teraz dużo więcej hałasuje to trzeba wymienić paste bo układy sie mocno przegrzewają. Jak sam tego nie robiłeś to oddaj do serwisu, który powinien to zrobić za kilkadziesiąt złotych.

co do lagów to raczej wina niedopracowanej gry i poszukaj do niej patchy. Może to być także kwestia wyczyszczenia cache dysku twardego. No i gry nalezy instalować na twardym dysku co oczywiście robisz ?

4. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    albo konsola niechybnie idzie w kierunku RROD ale oczywiście nie zapeszajmy

5. Kricz

Kricz Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jak już mówiłem, mam konsole w wersji Arcade, bez dysku. Dysku nie dokupiłem więc lecę na grach "prosto z płyty". Ale mimo to nigdy nie miałem żadnych problemów.

6. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    to się nie dziw, że Ci buczy skoro napęd już dogorywa. Zresztą w tej chwili ważniejsze jest nie fakt, jaką wersję Xboxa kupiłeś, tylko z jaką płytą główną bo to może też być coś zupełnie innego :)

7. Piotrek ELO

Piotrek ELO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Jeśłi nie masz dysku możesz podłączyć pendriva i się okarze czy to wina tego że grasz z płyty czy może już kosnola się sypie.

Wczytywanie...

Poleć forum