1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Ile będą kosztować gry na Xbox One? Jest pierwsza oficjalna informacja!

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez crosk, Czerwiec 17, 2013.

1. crosk

crosk Xbox One Xbox One

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chicago
    Microsoft zapowiedział oficjalną cenę sugerowaną gier tworzonych przez studia wewnętrzne.

Tytuły takie jak „Forza Motorsport 5″, „Quantum Break” i inne produkcje ekskluzywne dla Xbox One w dniu premiery kosztować będą 59,99 dolarów, czyli bez zmian względem obecnej generacji. Gracze nie zapłacą za zwiększone nakłady pracy wymagane do wyprodukowania nowej jakości elektronicznej rozrywki, którą zapowiada Microsoft.

Cena premierowego wydania tytułu Microsoft Studios to jednak wyłącznie czubek góry lodowej. Co z grami od zewnętrznych deweloperów jak Activision, EA, Ubisoft? Czy nie będą oni zachłanni na nasze pieniądze? Nadal również nie wiemy nic o losie usługi Xbox LIVE Arcade oraz produkcji niezależnych poza tym, że Xbox One nie będzie dzielić gier na kategorie tak, jak miał oto miejsce na Xboksie 360. Można oczekiwać kolejnych zapowiedzi w kwestii cen.

Należy spodziewać się kolejnych informacji odnośnie polityki cenowej Microsoftu oraz innych firm, ponieważ producent konsoli dąży do utworzenia konsolowego odpowiednika platformy Steam w nowym Xbox LIVE. Oznacza to tyle, że ceny byłyby mocno płynne w porównaniu do obecnych, rzadkich przecen. Racjonalne zarządzanie obszerną platformą cyfrowej dystrybucji może być kartą przetargową Xbox One, która trzymana jest na czarną godzinę.

Czekamy na kolejne ogłoszenia dotyczące polityki cenowej, która realizowana będzie na konsoli nowej generacji Microsoftu. Wiele osób trzyma kciuki za stopniowe przeniesienie obrotu grami do internetu, w tym i my. A co Wy o tym sądzicie?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Rychu1988

Rychu1988 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Wszystko pięknie, tylko nie wiem czy dobrze kojarzę, że ceny miały być niższe o 10-20$ ze względu na platformę cyfrowej dystrybucji. Podsumowując dostajemy gry w tej samej cenie co do tej pory mimo, że nie możemy z nich korzystać tak jak do tej pory. Hmmm zastanawiające.

1 osoba to lubi.
  4. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    "Nothing new.."

Że gry będą kosztować tyle w dolarach to oka.. ciekawe czy będzie DOLAR=EURO i jak wejdzie o ile wejdzie do Polski, ile wtedy będą gry kosztować :D

Nie żeby mnie to jakoś zbytnio interesowało bo bardziej interesuje mnie sprawa cen na ps4 :)

5. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    stanowczo za drogo.

6. mk89

mk89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Nowy Sącz
    i dla mnie bomba :)

Tomsi: proponuje zmienić forum

1 osoba to lubi.
  7. Remek00

Remek00 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Te same ceny na PS4, ale dolary raczej mało nas dotyczą, bo i tak sugerowaną u nas ceną będzie prawie 300zł (chociaż teraz też tak jest, a mimo wszystko gry rzadko przekraczają granicę 200zł).

Póki posiada Xbox 360 to dlaczego ma zmieniać forum? :) To samo powiesz 3/4 forum, które myślą rozsądnie i wybiorą PS4? Wyczuwam w takim razie pustki na forum.

1 osoba to lubi.
  8. Border

Border Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    gry napewno beda kosztowac cos kolo 200zl

9. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    Nie przejmuj się nim, albo ma klapki na oczach, albo pracuje dla MS :D

Pewnie ceny zostaną na tym samym poziomie, albo będę wyższe. Na niższe bym nie liczył.

10. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Jak dla mnie, to stanowczo za drogo będzie kosztować cała zabawa na Xbox One...

11. snake210196

snake210196 Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    ***** ludzie ogarnijcie sie... mozecie mnie wy***** z tego posranego forum, mam to w *****. Nagle wszyscy liza **** sony. W poprzedniej informacji o tym "anonimowym inzynierze" wszyscy mieli pretensje ze Microsoft wy***** z cenami i nikt nie bedzie kupowal gier a teraz jest wiadomosc ze ceny beda takie same i tak wam zle. Jak widze was wszystkich jak piszecie ze sobie kupicie to ps4 to mi sie rzygac chce. Juz daliscie nam do swiadomosc ze przechodzice na inna konsole ale starczy juz.

//skoro Ci nie zależy to nara, mimo wszystko kultura zobowiązuje każdego.
    ~z0nk31

2 użytkowników lubi ten post.
  12. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Tylko biegunki nie dostań, hehe. To sie nazywa zapatrzony fan;). Nic ci do tego co sobie kto kupi. Gry beda drogie m8crosoft nie daje rabatów

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

13. Testtest

Testtest Banned

Polubienia:
    25
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    No to opłacało się blokować używki jak mamy takie "promocje" jak na steam`ie :biggrin-new:

Dotyczą ... dotyczą. Bo jak np. MS uzna że 60$=60E, to nowe gry wyjdą w PL za około 250zł, a że jest blokada regionalna to nigdzie indziej taniej nie kupisz. Używki też zablokowane.

Z drugiej strony jak Sony uzna że 60$=60E, to nikt Ci nie broni kupić grę w USA/Chinach/Brazylii/Egipcie i nówka z wysyłka nie wyjdzie drożej niż 210zł, a może i kupi się taniej w zależności od promocji w różnych regionach. Nawet jak Cię stać na nówkę z innego kraju nie będzie to zawsze możesz kupić używkę.

HAIL postęp według MiscroSoft`u:tears_of_joy:

14. killerrPL

killerrPL Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Poznań
    Na Ultima.pl BF4 na X1 jest za 249zł, a na X360 za 219zł.

15. kamileqPL

kamileqPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    67
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Warszawa
    Myślałem, że będzie gorzej.

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

16. crosk

crosk Xbox One Xbox One

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chicago
    dla waszej wiadomości Szanowni Hejterzy, taka Forza Motorsport 4 w dniu premiery w USA kosztowała 59,99$, a w Polsce szło ją kupić na Allegro za 179,99zł... Skoro Microsoft podał, że Forza Motorsport 5 będzie kosztować 59,99$, to jakim cudem wy przeliczacie to na 300zł??!!

17. Shadow1980

Shadow1980 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Oświęcim
    a na Ch.....mi cena jak mi konsola drogi kolego nie wyjdzie w listopadzie.Kupować grę tylko po to żeby leżała na półce nie wiadomo jak długo... ********* przesada.....jak nic się nie zmieni biore PS4 w ciemno szkoda mi mojego konta XBL troche tam się gier zrobiło ale tak jak już koledzy z forum pisali....nie ma sentymentow szczegolnie jak nas ktos dyma....

1 osoba to lubi.
  18. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Będę tęsknił za Forzą, Halo, Gearsami... ;(

1 osoba to lubi.
  19. darudek_ek

darudek_ek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    155
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    M$ na szczęście pozwoli stworzyć 10 osobową rodzinę w której będzie można wymieniać się grami "bez" przeszkód. Będzie to wyglądało mniej więcej tak, że 10 ziomków na osiedlu tworzy wspomnianą rodzinę i zrzuca się na grę po 2 dychy. Następnie gość numer 1 kupuje grę za 2 stówy - gra i udostępnia gościowi numer 2, który również przechodzi grę za 2 dychy i udostępnia numerowi 3, aż do 10 członków rodziny.

Oczywiście należy dodać, że w momencie kiedy gość 2 udostępnia gościowi 3 grę, to gość pierwszy traci do niej dostęp. Przekazać licencję kolejnej osobie można tylko raz, a osoba przekazująca licencję kolejnej, blokuje sobie tym samym dostęp do gry. Mówić inaczej licencja będzie krążyć między 10 osobami bez przeszkód, ale w tytuł grać będzie mogła tylko 1 osoba.

Żeby nie było łatwo, M$ pewnie ograniczy również przeniesienie licencji w czasie, np. raz na tydzień, 2x na miesiąc itp. Coś na wzór X360, gdzie licencje można przenieść raz na kwartał...

20. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    ktos tu wspomnial o tym ze cyfrowe mialy byc tansze, ok a w newsie nie jest powiedziane o jaka wersje chodzi, to po pierwsze, po drugie, nie wiadomo ile xbox bedzie kosztowal w nasyzm kraju jak wyjdzie a juz wrozycie ile beda kosztowac gry

21. spioszeq3

spioszeq3 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    No super tylko, ktoś gdzieś pisał na forum, że ta funkcja nie będzie dostępna od startu konsoli i wydawcy gier mogą swobodnie blokować taki proceder czyt. tylko gry od MS i spółki będą korzystać z tego systemu.

Wczytywanie...

Poleć forum