1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Ile utrzyma sie obecna generacja konsol ? Wasze zdanie ( dyskusja )

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Majkel1988, Styczeń 31, 2013.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Majkel1988

Majkel1988 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam wszystkich ;)
    Chciałbym podyskutować i poznać Wasze zdanie ile potrwa nasza obecna generacja konsol ? Wiadomo, że mowa również o ps3 i wii...ale z wiadomych względów skupiając się na naszym kochanych klocku :)
    Więc jak sądzicie ?
    - Zakładając, że w tym roku wyjdą (obiecywane od dawna) next-geny ile potrzymają jeszcze nasze klocki?
    - Jak myślicie czy wydawcy dużych produkcji całkowicie opuszczą nasze konsole i zostaniemy skazani na małe firmy wydające gry na xbox-live?
    - Może będziemy dostawać nowe produkcję wraz z next-genami tylko z ograniczeniami ? (gorsza grafika itp)
    - Pomijając wii... bo ta konsola wymiera chyba dużo szybciej (tak mi się wydaje choć mogę się mylić) która konsola ma większe szanse utrzymać się na rynku xbox 360 czy ps3? I dlaczego ? :)
    - Czy myślicie że M$ by utrzymać graczy przy x360 (wiadomo jak wielu nas jest, a nie każdy od razu przeskoczy w next-gena) byłby skłonny wycofać bądź obniżyć opłaty za golda?
    - Czy przewidujecie jeszcze jakieś inwestycje M$ w x360 ? Polepszenie Kinecta (nie wiem dopracowanie sterowników coś ...za dobrze się nie znam czy by się dało), rzeczywistość rozszerzona? Coś nowego co byłoby miłą niespodzianką ze strony M$ ?
    - Czy gry stanieją ? I w jakim tempie ? (mowa dajmy na to o tytule który dopiero co wyjdzie) czy nada premiera będzie oscylowała ok 200 zł?

Na te i na wiele innych pytań chciałbym poznać Wasze opinie :)
    Jeśli założyłem temat do takiej dyskusji w złym miejscu to przepraszam i proszę o przeniesienie, pozdrawiam ! :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    wydaje mi się że:
    przez ok 2 lata będą wspierane non stop - po okresie tych dwóch lat liczba produkowanych gier znacznie zmaleje a po ~3 latach już nie będą produkowane.
    myślę że po ok. 5 latach wyłączą serwery XBL dla xbox 360

4. raon

raon Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ja kupilem konsole miesiac temu, kazdy mi odradzal bo nowa ma wejsc itp. Ale wogole nie żaluje ze kupilem przeciez jest tyle pozycji do przejscia ze to mi zajmie kilka lat wiec wogole sie nie przejmuje ze wejdzie nowa generacja a powiedzmy za 3 lata wymienie sobie na nową konosle, tylko ciekawi mnie ile wtedy bedzie wart xbox360 z grami ? :D pewnie ze 100 zl

5. Majkel1988

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No bez przesady :p Oczywiście zależy jaka wersja, z jakim dyskiem (czy dodatki) no i jakie gry :)
    Ale popatrzmy co teraz sie dzieje na aukcjach ;) Mamy schyłek obecnej generacji (tak to można nazwać jeśli nowa już o krok od nas) a wejdźmy na allegro i zobaczmy co się wyprawia z ps2 :) Używana konsolka, 2 pady i powiedzmy z 10 gier (moze wiecej) jakiś eye toy i 250-300 zł
    To myślę, że za x-a z dyskiem (minimum 250 gb) pewną kolekcją gier za 2-3 lata spokojnie kolo 400-500 się wyciagnie ?
    Choć to też ciekawe jak będzie stał rynek , myśle że wtedy na aukcjach będą głównie slimki choć i poprzednie wersje po 2-3 lata a wciąż są chodliwe na aukcjach :)

6. Wrona93

Wrona93 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    LPA
    Moim skromnym zdaniem a może dwoma. Xbox 360 utrzyma sie dłużej od PS3 ludzie z M$ maja jeszcze kase z XBL i dużo ludzi bedzie tam jeszcze grało z PS3 sprawa wygląda inaczej bo Sony dostaje tylko kase z gier noi oczywiście że sprzedaży konsol. Nie że hejtuje PS3 ale to jest moja wypowiedz. A co do nextgena to ja na razie zostane sobie przy moim X 360. Jestem pośiadaczem od dwóch lat więc jeszcze chwile przy Nim zostane z racji piratów ;D

7. Majkel1988

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No ja póki co nie przerabiam wierząc, że konsolka w którą się nigdy nie ingerowało + oryginalne gry będzie więcej warta w przyszłości, bo jednak wiecznie jej trzymać nie chcę :)
    A wracając do tematu:
    Co do tego czy PS3 sobie nie poradzi ze względu na darmowe granie przez sieć to nie jestem przekonany... Zazwyczaj po nowej generacji ludzie zaczynają szukać "okazji" by taniej zagrać przez co konsole starszej generacji w tej sytuacji - nasze są właśnie tym rozwiązaniem. Ale w takim wypadku nie wiem czy do starszej gen ktoś będzie chciał dopłacać za "multi" itp w x-ie. I wtedy pozycja X-a może spaść tak mi się wydaje...

Zauważmy, że w Polsce tak zwykle bywa (bo bogatym krajem nie jesteśmy) że za przkładowo rok-dwa dojdzie "nowa" grupa graczy która mimo wszystko nie może sobie teraz pozwolić na zakup konsoli ze względu na kasę. A gdy ta stanieje po next-genach ludzie chyba dalej będą się oglądali by było "tanio" i tu multi ps3 za free ma przewagę.
    Dlatego mam nadzieję, że po wdrążeniu next-genów gold na X-ie przynajmniej stanieje. Bo nie widzę sensu płacić wciąż tyle samo zakładając że na nowej generacji również będzie taki "gold" pewnie za podobne stawki a który będzie dużo więcej oferować.

8. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska

Alert Zbędny temat...

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.