1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Input lag

Temat na forum 'TV i Audio' rozpoczęty przez radi2321, Listopad 13, 2012.

1. radi2321

radi2321 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witam!
    Ostatnio usłyszałem o takim zjawisku jak input lag jeśli się nie mylę jest to opóźnienie przesyłu z konsoli do TV liczone w ms (jęśli nie proszę minie poprawić). Od niedawna rozpocząłem zabawę w FPS-y na live (COD MW3), i zaniepokoił mnie fakt iż mogę posiadać telewizor właśnie z tym input lagiem. Próbowałem sprawdzić jego wielkość sposobem z pewnej strony mianowicie TV do laptopa i zrobić zdjęcie zegara lecz niestety mój aparat nie potrafił dobrze wychwycić tych milisekund. Więc mam pytanie czy ten input lag może być poważnym problemem w grze na live. Podam nazwy moich Tv jakby ktoś umiał znaleźć jakieś info na ten temat
    Samsung UE40C6000
    Samsung UE46ES6800
    Jeśli ktoś mógłby udzielić mi jakichś lepszych informacji na ten temat to byłbym wdzięczny.
    Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. maxankazuya

maxankazuya Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Samsung UE40C6000 input lag -45?ms podobno
    Samsung UE46ES6800 input lag -33ms
    Źródło:
    Samsung UE46ES6800 Calibration

Oba tv wypadaja pod względem input lag słabo.

EDIT: Drobne rady:
    - warto w tv Samsunga włączyć tzw. tryb PC (zmienić nazwę hdmi pod który podpięta jest konsola na PC) - wyłącza to wszystkie wspomagacze , dodaje tryb obrazu ZABAWA (full4:4:4 reproduction)
    - niektóre modele tv Samsunga przy podłączeniu konsoli pod HDMI1 maja o połowę mniejszy input lag w trybie PC

4. radi2321

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Dziękuje za odpowiedź, przepraszam że tak późno, ale myślałem że nikt się nie zainteresuje tematem. Mam pytanie w telewizorze ue40c6000 mogę zmienić nazwę hdmi1 m.in. na PC ale także na tryb Gra który będzie się lepiej spisywał?

5. maxankazuya

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    PC! o trybie gry zapomnij - nie dość że pogarsza jakość obrazu a względem trybu pc nic nie daje(no może większa jasność-ale to można dostosować w ustawieniach tv badz gry).
    btw. w e6800 też masz tryb gry - menu/system/ogólne - ale jak napisałem wcześniej to syf' ;)

6. radi2321

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Okej, ale mam jeszcze jedno pytanie, na innej stronie czytałem że w samsungach po włączeniu trybu PC jest coś takiego jak tryb ZABAWA tylko nie umiem czegoś takiego znaleźć na moich Tv. Gdzie tego szukać? Co to wgl daje?

EDIT: A co do podanych przez Ciebie input lagów (33 i 45) to są to wartości podane w trybie PC czy "bez trybu"

7. maxankazuya

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Po włączeniu tzw. trybu PC tryb obrazu ZABAWA włącza się automatycznie- sprawdziłem... jeśli chcesz sie upewnić to na pilocie menu/obraz/tryb obrazu/ ZABAWA -tu powinno być zabawa.
    szczerze mówiąc nie wiem - po prostu takie wartości znalazłem w sieci... jeśli miały by się zmniejszyć to tylko i wyłącznie poprzez podpięcie konsoli pod hdmi1 (oczywiście w trybie PC)

Wczytywanie...

Poleć forum