1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Instrukcja wymiany płyty głównej.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Lukic, Luty 6, 2011.

1. Lukic

Lukic Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witajcie!

Kupiłem uszkodzoną konsolę Xbox w bardzo okazyjnej cenie. Z nadzieją, że usterka będzie niewielka i za małe pieniądze będę miał fajną zabawkę.
    Niestety serwis po zdiagnozowaniu konsoli stwierdził, że jedyną możliwością jest wymiana płyty głównej.
    Jako, że mam minimalne pojęcie o elektronice, chcę wymienić płytę samodzielnie.

Potrzebuję pomocy/instrukcji wymiany płyt głównych w konsolach Xbox.

Jeżeli chodzi o kwestie fizycznej wymiany, to nie ma żadnych problemów. Z tego co znalazłem w necie (a informacji o wymianie jest jak na lekarstwo) myślę, że głównym problemem będzie aktualizacja klucza płyty w aktualnym napędzie DVD.

Poza tym, jak mogę sprawdzić czy napęd był flash'owany? Poza oczywistym włączeniem pirackiej gry bez podłączenia internetu.

Proszę o wszelkie rady i z góry dziękuję za chęć pomocy!

2. Lotnik421 Xbox One

3. Lukic

Lukic Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Co do konsoli - jest to wersja z 2006r.

Xbox Premium z dyskiem 20GB, bez HDMI.

4. Nware

Nware Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wszystko sprowadza się tylko do flashu napędu, tzn. spoof'a. Jeżeli masz napęd od nowej płyty głównej to po prostu wkładasz płytę główną i napęd do obudowy i już. Jeżeli masz tylko nową płytę główną, musisz też mieć klucz napędu nowy, czyli z napędu jaki był podłączony wcześniej do tej nowej płyty głównej. Najlepiej poprosić przy kupnie płyty głównej także o klucz napędu. Jeżeli nie masz ani klucza, ani napędu od nowej płyty głównej to możesz wyciągać klucz z płyty głównej za pomocą Infectusa cały opis( :: InFeCtuS ::).
    Jeżeli wkońcu udało się zdobyć klucz napędu od nowej działającej płyty głównej, a masz tylko stary napęd od swojej popsutej konsoli, to musisz zrobić spoof'a napędu starego z nowym kluczem. Czyli flash starego napędu, nowym kluczem. Spoof napędu robimy przy użyciu Jungleflashera czyli jak flashowanie, spoof opisany jest w dziale "Spoofing a different drive" w JungleFlasher Tutorial.

5. Qazimodo

Qazimodo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Alfa Centauri
    wymiana płyty głównej jest nieopłacalna
    lepiej sprzedaj xboxa na części i kup używanego/sprawnego np.jaspera

6. Lukic

Lukic Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Czy nie ma takiego tutoriala w języku polskim? U mnie jest niestety przeciętnie z ang.

Dlaczego uważasz, że jest to nieopłacalne - przecież koszt samej płyty to ok. 150zł, w tej cenie konsoli nie kupię.

Znalazłem w internecie - PROFESJONALNY SERWIS KONSOL XBOX 360, PS3 i XBOX znacie? warto od nich kupować?

7. Nware

Nware Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  8. spirite

spirite Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Proszę w języku polskim - Tłumaczenie google

9. Lukic

Lukic Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Faktycznie.. podobną cenę oferowali mi w serwisie, gdzie oddałem konsole.

Czy znacie jakieś źródła, gdzie mógłbym kupić płytę do swojej konsoli? Na allegro nie ma ich w ogóle.

Co do spoof'a to znalazłem fajną instrukcję na forum.

10. spirite

spirite Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    @Lukic
    To może jakiś link do tej instrukcji?

11. Lukic

Lukic Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  12. Lukic

Lukic Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mam duży problem ze znalezieniem płyty głównej do konsoli, ogólnie w internecie bardzo trudno ją kupić.

W serwisie 300zł nie chcę wydawać, bo w takiej sytuacji wolałbym kupić nową konsolę, dlatego nie będę się bawił i sprzedam ją na części.

Wczytywanie...

Poleć forum