1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

intercooler czy sie opłaca ?

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez rav189, Kwiecień 3, 2010.

1. rav189

rav189 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Hrubieszów
    Chce kupic sobie intercooler do X'a ponieważ 2 razy mi sie zepsul a mam wersje ZEPHYR ;/ [raz brak obrazu (związany bodajże z chłodzeniem) a drugi to rrod bląd 0022] i wczoraj jak mój maly kuzyn gral to sie xbox zawiesil (wczesniej jak tam ktos tez gral to czasami sie wieszał ;/) i po wylączeniu i wlączeniu jeszcze raz wyskoczyl rrod znów bląd 0022 ale wylączylem i wlączylem i spoko ale sie boje wiec nie chce go wlączac (xbox nie stoi w zadnej szafce ze powinien sie grzac czy cos, nie wiem) wiec nie chce ryzykowac

wiec chce sobie kupic intercooler ze sklepu robson.pl albo z allegro INTERCOOLER XBOX 360 NOWY SKLEP POZNAN (980398008) - Aukcje internetowe Allegro i czy to sie opłaca kupic, czy to cos pomaga, czy lepiej kupic wiatraczki i dać komuś zeby je pozmienial ?? prosze o rady, czy to sie opłaca kupic bo nie chce zeby mi znowu rrod wyskoczył..

2. Lotnik421 Xbox One

3. Piachu007

Piachu007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Katowice
    Nie opłaca się. Lepiej wymień paste na Arctic Silver i podkręć wiatraki.

4. thomasho

thomasho Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    zły dział, przenoszę

5. BCG-pl

BCG-pl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Poznań
    zamiast pakowac siano w tego xboxa sprzedaj go poki dziala i kup nowego... jesli chodzi o same wiatraczki to czytalem test na ign.com gdzie byla tabelka z temperaturami i z tym intercoolerem temperatury konsoli w poszczegolnych miejsciach byly o ok. 10 stopni nizsze.

6. Pabcio

Pabcio Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bełchatów
    Takich tematów było w ciul. Jeśli możesz otworzyć konsolę to nalepiej zmienić pastę na CPU i GPU oraz zwiększyć napięcie na standardowych wiatrakach. Jeśli nie chcesz grzebać w konsoli i nie chcesz zmieniać jej na Jaspera to możesz kupić ten intercooler. Ja osobiście mam Xenona po zmianie pasty + dodatkowy wiatrak 12 cm i chodzi jak na razie bez problemu przez 2 lata.

7. rav189

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Hrubieszów
    Nie chce otwierac, tzn po naprawie mam gwarancje na ten serwis co mi naprawial i mam plombe zalożoną, zeby kupic jaspera to bym musiał ze 100-200 zl dorzucic bo kto by chcial zephyra kupic, wiec mysle nad tym intercoolerem

8. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    On ci tak nic nie da, konsola pada już.

9. Piotrek ELO

Piotrek ELO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Nieraz słyszałem że intercooler powodował zwarcia a po za tym nic nie pomaga lepiej kup taką podstawkę z wiatraczkami one coś tam pomagają.

10. rav189

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Hrubieszów
    To jak podstawke sie opłaca, daje cos tam, to moze zamiast tego intercoolera kupie tą podstawke, prosze o rady

11. michu282

michu282 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wronki
    Taka podstawka też nic nie da. Jak już nie chcesz zmieniać konsoli lepiej zainwestować w radiator z heatpipe dla gpu (nie wiem czy zephyr miał już tą technologię) i dać jakiś dobry wentylator (tak jak tutaj: http://farm4.static.flickr.com/3414/3573893140_bd8f4debca.jpg tyle, że można to zrobić ładniej). No i porządna pasta na procesory (zalman albo ac5). A na koniec można uszczelnić tunel.

12. Pabcio

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bełchatów
    Podstawka to gorszy wybór niż intecooler. Ona chłodzi tylko dół konsoli a jak wiadomo plastik kiepsko przewodzi ciepło. michu282 dobrze radzi. Ja zrobiłem identycznie tylko dałem większy wentylator (większa skuteczność, mniejsze obroty, mniejszy hałas). Co do tego radiatora na heatpipe to mam takiego oryginalnie w xenonie. W późniejszych wersjach chłodzenie było coraz gorsze (falcon i aluminiak na CPU). Co do pasty polecam zalmana, chociaż ac5 nie jest zła.

13. akir

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Nie ma radiatora w xenonie był on od zephyra

14. rav189

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Hrubieszów
    no ok tylko ja sie za bardzo na tym nie znam, raz otworzylem konsole zeby przeczyszcic laser bo mi plyt nie czytalo, a nie chce tam nic zepsuc, bo wtedy w ogóle konsoli nie bede mial, a serwis najblizszy to 50km ode mnie.

15. rav189

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Hrubieszów
    No to fajnie, juz sobie pogralem.. ;/ dzisiaj wlączam konsole i rrod wyskakuje bląd 0022 czyli ten sam co wczesniej, ale dobrze ze na serwis jest roczna gwarancja wiec zawioze go i niech gosciu robi (myslalem ze wiatraczki wymieni a to d**a) wiec tam jak zadzwonie do niego powiem żeby wiatraczki i paste wymienil jak cos to mu zaplace

16. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    w xenonach po serwisie tez ;)

17. Pabcio

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bełchatów
    rav189 - niech Ci wymieni pastę na jakąś lepszą a nie kit okienny czy plastelinę. Najlepiej żeby zwiększył napięcie na wiatrakach na jakieś 7-9V. To powinno pomóc.

18. rav189

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Hrubieszów
    ok dzieki, moze juz nie bedzie problemów ;D

19. akir

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Wiem o tym Dex. Częściej go nie ma po powrocie z serwisu;)

Wczytywanie...

Poleć forum