Internet - nowicjusz

stola_93

Użytkownik
Użytkownik
Witam serdecznie, 5 lutego zaczyna się 5 dniowa promocja w Mediaexpert na konsolę Xbox 360 Elite Jasper + Lego Batman, Pure za 1079 złotych i 0 % oprocentowania w przypadku rat. Postanowiłem, że w czwartek biegnę do marketu, ale dręczy mnie jeden problem, odnośnie internetu w konsoli. Większość ludzi wywija tutaj hasłami jakieś kable scrossowane, inni zaś gadają co innego i po prostu się pogubiłem !

Mógłby ktoś w łopatologiczny sposób wytłumaczyć mi w podłączyć internet do konsoli Xbox 360, jeśli:
a) mam stałe łącza, nie mam żadnego routera, czy modemu, po prostu mam kabel sieciowy podłączony do komputera
b) nie mam dwóch kart sieciowych


Mój znajomy mówi, że ma taką samą sytuację, co ja i znalazł bardzo łatwe wyjście, po prostu źródło internetu ( ten cały kabelek sieciowy) odłączył od komputera i podłączył do konsoli Xbox 360 i mówi, że automatycznie wykryło mu ustawienia, adres ip itd i normalnie internet śmiga.

Jeśli taki wątek był powielany, to serdecznie przepraszam, ale o tej godzinie naprawdę nie mam czasu przeczytać regulaminu, jutro mam naprawdę ciężki dzień w szkole, a jeszcze się nie nauczyłem, w głowie mi tylko Xbox 360 i problemy z nim związane ;D
 

-=Rothen=-

Użytkownik
Użytkownik
Po odłączeniu kabla od kompa i podłączeniu do konsoli powinno wszystko działać,tylko że w tym momencie nie masz neta na kompie a zmieniać co kilka godzin kabel to sie chyba mija z celem...no ale jak kto woli.
Najlepiej to kupić jakiś routerek albo dokupić druga karte sieciową do kompa i podlączyć konsole pod tą druga sieciówke i też będzie śmigać :) Tylko wtedy musisz mieć włączonego kompa żeby miec neta w x.
 

MacFly

Świeżak
Świeżak
Ale też zależy skąd masz neta, czy łączysz się przez PPPoE, czy adres jest przypisywany przez DHCP czy musisz ręcznie go wpisać.

Najtańszym a zarazem najprostszym rozwiązaniem jest router, najtańszy bez wi-fi dostaniesz już za ok. 70-80 zł nówkę w sklepie.
 

stola_93

Użytkownik
Użytkownik
Jak podłączam kabel sieciowi do komputera, to muszę ręcznie ustawiać adres ip i resztę danych, więc na konsoli także będę musiał ręcznie ? A to, że będę zmieniał co chwilę kabel, to dla mnie nie problem, niestety nie mam teraz pieniędzy, żeby obciążać się kolejną elektroniką. Mam tylko nadzieję, że można podłączyć źródło internetu i cieszyć się możliwościami konsoli ; )
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
No samo się nie skonfiguruje.
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
najpierw spróbuj później pytaj po co teoretyzujesz
 

Do góry Bottom