Internet przez Windows 7

Antek22

Użytkownik
Użytkownik
Witam,
Mam pewne pytanie. Od ponad roku gram na xie bedac podlaczony do internetu bezposrednio kablem do liveboxa(router,czy modem od neostrady). Jednak chcialbym sie przeniesc do innego pokoju, w ktorym bym laczyl xa przez laptop(siec bezprzewodowa). Szukalem wielu instrukcji w internecie,jednak zadnej nie moglem wykonac do konca, poniewaz mam problemy z wykonywaniem ustawien internetowych na windowsie 7(tak z innej beczki jest to jedyne oprogramowanie komputera, ktorego tak nienawidze). Czy moglby mi ktos krok po kroku wytlumaczyc jak to zrobic? Mam rownierz pytanie czy jak po ,,zainstalowaniu,, tego internetu przez laptop bede chcial polaczyc sie z inna siecia bezprzewodowa(biorac xa w podroz) z xem to czy bede musial robic jakies nowe ustawienia??
Z gory dziekuje!!!!
 

mihcal5

Banned
nie chce być chamski. Miałem ten sam problem i znalazłem poradnik na YouTube. Szukanie nie boli !
 

darnokPL

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli tu na znajdziesz odpowiedzi to zajrzyj na forum pcformata :D
To jest raczej sprawa do informatyka :D
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Musisz wlaczyc wifi w routerze wiec musisz sie na niego zalogowac przez przeglądarkę internetowa, domyslny adres liveboxa to z tego co pamietam 10.0.0.1 lub 192.168.1.1
Z reszta wpisz w menu start polecenie CMD a w nim ipconfig /all i tam poszukaj bramki domyslnej to wlasnie jest adres routera.
Wifi domyslnie jest wlaczone ale z zabezpieczeniem WEP ktore obecnie nie daje zadnego zabezpieczenia (mozna je zlamac w doslownie kilka minut) zmien zabezpieczenie na WPA lub WPA2
 

Do góry Bottom